Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.10.2021

6 grudnia w Katowicach rusza Szczyt Cyfrowy ONZ – #IGF2021

To będzie najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. W grudniu Polska będzie gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Spotkanie odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W Szczycie wezmą udział sekretarz generalny ONZ - António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej - Margrethe Vestager, kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. To na tym wydarzeniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości Internetu.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1). Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami. W tym roku IGF odbędzie się po raz 16.

Znany jest już program  Szczytu Cyfrowego. Organizatorzy przygotowali ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. Zaplanowano także sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesję parlamentarną.

Organizatorzy chcą, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy. Wystarczy się zarejestrować. Można to zrobić już dziś – sprawdź szczegóły. Więcej informacji na www.igf2021.pl

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie