Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Jak skonfigurować zdalny dostęp do zasobów bibliotecznych w programie Microsoft Edge?

1. Uruchom program Microsoft Edge i z menu Ustawień (trzy kropki w prawym górnym rogu okna aplikacji) wybierz pozycję "Ustawienia".

Wybierz "Ustawienia zaawansowane".

2. Wybierz "Otwórz ustawienia serwera proxy".

3. W nowym oknie ustaw pozycję Włączone w parametrze Użyj skryptu instalacyjnego, wpisz adres skryptu https://webproxy.polsl.pl/biblioteka.pac i naciśnij klawisz "Zapisz".

5. Zamknij okno Ustawienia.

Jak korzystać z usługi?

Otwórz przeglądarkę internetową i po prostu wejdź do żądanych zasobów. Gdy przeglądarka wykryje, że próbujesz łączyć się z zasobami bibliotecznymi, które są dostępne wyłącznie z sieci akademickiej, zostanie wyświetlone pole logowania. Wpisz swój login w postaci polsl\login lub login@polsl.pl i hasło do konta. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na wpisanie nazwy użytkownika we właściwym formacie.

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej