Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Jakie są zasady wysyłek masowych?

Procedura obsługi wysyłek masowych wychodzących poza domeny @polsl.pl i @student.polsl.pl:

 1. Brama poczty wychodzącej wykrywa wzmożoną wysyłkę maili od konkretnego użytkownika (obecnie: więcej niż 100 odbiorców w dowolnych domenach lub więcej niż 50 odbiorców w jednej domenie w kolejkach poczty wychodzącej bramy).

 2. W przypadku wykrycia sytuacji opisanej w punkcie 1 następuje wstrzymanie wysyłki maili na zewnątrz od konkretnego użytkownika. Konto w domenie na tym etapie
  nie jest blokowane. Użytkownik może wysyłać kolejne maile, jednak maile wychodzące poza domeny @polsl.pl i @student.polsl.pl będą wstrzymane
  i kolejkowane.

 3. Administratorzy osobiście na podstawie analizy treści maila weryfikują, czy masowe maile są efektem przejęcia konta.

   a) Jeżeli tak: w takiej sytuacji konto użytkownika w domenie jest blokowane
   i następuje kontakt z użytkownikiem. Po wyjaśnieniu oczekująca kolejka maili jest usuwana, a konto odblokowane.

   b) Jeżeli nie: w takiej sytuacji konto użytkownika w domenie nie jest blokowane, następuje kontakt z użytkownikiem, użytkownik jest proszony
   o dostarczenie na adres postmaster@polsl.pl oświadczenia o tym, że baza odbiorców została zebrana w sposób zgodny z przepisami prawa oraz że sama wysyłka jest prowadzona z zachowaniem stosownych przepisów prawa.
   Do momentu otrzymania oświadczenia konto użytkownika w domenie pozostaje odblokowane, jednak maile wychodzące poza domeny @polsl.pl / @student.polsl.pl są wstrzymywane na bramie poczty wychodzącej.
   Po otrzymaniu oświadczenia oczekujące maile zostają uwolnione z kolejki.
   W przypadku braku oświadczenia lub oświadczenia o braku zgody odbiorców – maile w kolejce zostają usunięte, a blokada wysyłki zdjęta.

   
  Admin © Politechnika Śląska
   
  Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
  Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
  Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej