Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Dlaczego otrzymałem list, który wydaje się nie być adresowany do mnie?

W uproszczeniu poczta elektroniczna działa na podobnej zasadzie jak poczta tradycyjna: każdy list posiada dwa zestawy nagłówków: nagłówek kopertowy i nagłówek na liście. Poczta e-mail, podobnie jak tradycyjna, dostarczana jest na podstawie tego zewnętrznego - umieszczonego na kopercie. Nie jest więc błędem sytuacja, w której otrzymują Państwo maila, wewnątrz którego widnieje inny adresat.

Analogiczna sytuacja występuje chociażby w seryjnej korespondencji z banku: otrzymują Państwo list z adresem kopertowym do siebie, jednak wewnątrz w nagłówku widnieje np. "Szanowny Kliencie", czyli nie wydaje się być adresowany personalnie do odbiorcy. W nagłówek wewnętrzny można wpisać cokolwiek i nie będzie to miało wpływu na dostarczenie przesyłki.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej