Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Jakie są sposoby dostępu do poczty elektronicznej w domenie polsl.pl?

Pocztę w domenie polsl.pl można sprawdzać na kilka sposobów:

  1. MS Office Outlook – połączenie typu „Microsoft Exchange”.
    Zapewnia najpełniejszy dostęp do serwera pocztowego Politechniki Śląskiej. Wspiera m.in. globalną listę adresową, obsługę kalendarza, notatek, pełną obsługę folderów poczty itp. Pozwala na pełną obsługę folderów publicznych. Połączenie typu „Microsoft Exchange” dostępne jest tylko z sieci Politechniki Śląskiej. Połączenia spoza sieci Politechniki Śląskiej wymagają zestawienia połączenia VPN.

  2. Dowolny klient pocztowy skonfigurowany do łączenia się z serwerem poczty przy pomocy protokołów IMAP (odbieranie) i SMTP (wysyłanie).
    Druga pod względem funkcjonalności metoda dostępu do poczty. Umożliwia czytanie poczty z dowolnego folderu skrzynki pocztowej. Umożliwia wykonywanie kopii wysyłanych wiadomości w skrzynce pocztowej na serwerze. Nie wspiera dodatkowych funkcjonalności typu globalna lista adresowa, kalendarz itp. Połączenie IMAP/SMTP jest standardowo dostępne w sieci wewnętrznej Politechniki Śląskiej i spoza tej sieci bez konieczności zestawiania połączenia VPN.

  3. Dowolny klient pocztowy skonfigurowany do łączenia się z serwerem poczty przy pomocy protokołów POP3 (odbieranie) i SMTP (wysyłanie).
    Najprostszy i jednocześnie najmniej funkcjonalny sposób dostępu do poczty. Umożliwia pobieranie na komputer lokalny wiadomości jedynie ze skrzynki odbiorczej, kopie wiadomości wychodzących mogą być przechowywane jedynie lokalnie w programie pocztowym. Nie wspiera funkcjonalności typu globalna lista adresowa, kalendarz itp. Nie umożliwia obsługi folderów publicznych. Połączenie POP3/SMTP jest standardowo dostępne w sieci wewnętrznej Politechniki Śląskiej i spoza tej sieci bez konieczności zestawiania połączenia VPN.

  4. Strona internetowa https://poczta.polsl.pl (usługa Outlook Web Access).

Szczegółowe ustawienia:

serwer Exchange: poczta.polsl.pl (po konfiguracji konta wpis może zmienić się automatycznie na reksio.polsl.pl)

serwer POP3: poczta.polsl.pl
port: 995
szyfrowanie: SSL

serwer IMAP: poczta.polsl.pl
port: 993
szyfrowanie: SSL

serwer SMTP: poczta.polsl.pl
port: 587
szyfrowanie: STARTTLS
serwer SMTP wymaga logowania

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej