Autor: Krzysztof Tomiczek Publikacja: 31.05.2022 Aktualizacja: 31.05.2022

POB6. Spotkanie z firmą IBM ws. długoterminowej współpracy z Politechniką Śląską, 02.06. godz. 13:00, online.

Szanowni Państwo,

przesyłam wiadomość w sprawie spotkania z firmą IBM ws. długoterminowej współpracy z Politechniką Śląską.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału. Proszę zwrócić uwagę, że udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji.

Pozdrawiam,

Sebastian Werle

=======================================================

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa na spotkanie dotyczące długoterminowej współpracy Politechniki Śląskiej z firmą IBM, rozważanych wspólnych inwestycji oraz poszukiwania w Uczelni osób gotowych podjąć się realizacji i odpowiedzialności za poszczególne tematy. W trakcie spotkania IBM przedstawi główne cechy platformy LinuxONE w kontekście wieloaspektowego zarządzania danymi.

Program spotkania w czwartek, 2 czerwca od godz. 13:00 na platformie ZOOM obejmuje:

13.00 - 14.00 LinuxONE - platforma, która w "stu bitwach nie doznała klęski" - Michał Sierakowski, IBM

14.00 - 15.00 CloudPak for Data - nowoczesny pakiet oprogramowania do inżynierii danych - Szymon Brandys, IBM

15:00 – 16:00 Dyskusja

Informacje uzupełniające przekazane przez IBM:

Nowoczesna infrastruktura IT jest niezwykle istotna dla strategii transformacji cyfrowej wielu organizacjach. Musi charakteryzować się dużą wydajnością, skalowalnością umożliwiającą dostosowanie się do zmiennych obciążeń, elastycznością, zaawansowanym bezpieczeństwem oraz powinna wspierać nowoczesne technologie nastawione na przetwarzanie masowej ilości danych również w oparciu o paradygmat uczenia maszynowego. Istotne jest przy tym, aby była atrakcyjna w utrzymaniu i mogła konkurować z usługowymi modelami świadczenia infrastruktury IT.

IBM LinuxONE łączy najlepsze cechy maszyn klasy enterprise IBM, jak chociażby niezawodność, dostępność i bezpieczeństwo, z innowacjami świata open source, które są na stałe wpisane w DNA tych rozwiązań, czyli elastycznością, zwinnością oraz serwisowym podejściem do infrastruktury IT. Dzięki temu otrzymujemy udane połączenie sprzętu i oprogramowania, tworzące nowoczesne środowisko będące podstawą transformacji cyfrowej.

Silną stroną platformy LinuxONE jest pełna ochrona kontekstu wykonawczego użytkownika izolująca strumienie przetwarzania w oparciu o funkcje sprzętowe na poziomie koprocesora i modułów szyfrujących HSM. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest tworzenie w pełni chronionych środowisk chmury prywatnej i hybrydowej, w której możliwość ataków side channel jest praktycznie eliminowana, a odpowiedzialność za przetwarzanie danych (w tym danych osobowych) pozostaje na poziomie maszyn wirtualnych, a nie wirtualizatora.

Podczas spotkania zostaną przedstawione zarówno cechy, jak i scenariusze zastosowania platformy LinuxONE oparte o referencje z rynku polskiego, europejskiego i amerykańskiego, m.in. Syracuse University, Phoenix Systems (https://www.ibm.com/case-studies/phoenix-systems/) i Nowy Styl (https://www.ibm.com/case-studies/nowy-styl-global-alliance-financing)."

Rejestracja na spotkanie na platformie ZOOM możliwa jest pod następującym linkiem:

Z poważaniem,

Marianna Zając

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58