od 15-04-2021
do 16-04-2021
do 17:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 26.03.2021 Aktualizacja: 07.04.2021

I Międzynarodowa Konferencja „Priorytetowe Obszary Politechniki Śląskiej – problemy i wyzwania”

Konferencja jest poświęcona prezentacji potencjału Politechniki Śląskiej i realizacji prac w ramach POB.

Politechnika Śląska koncentruje rozwój w 6 Priorytetowych Obszarach Badawczych, realizowanych przez naukowców Uczelni i rozpoznawanych przez krajowe, a także międzynarodowe otoczenie naukowe i społeczno-gospodarcze. Wydarzeniem podsumowującym dotychczasowe osiągnięcia oraz prezentującym plany i zamierzenia w ramach tych działań jest konferencja „Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej – osiągnięcia i wyzwania”. Zapraszamy 15 i 16 kwietnia 2021 roku do udziału w spotkaniu online na platformie Zoom.

Adresatami Konferencji są zarówno przedstawiciele świata akademickiego, jak również otoczenia społeczno-gospodarczego: samorządy, reprezentanci biznesu i przemysłu oraz organizacji pozarządowych. Wśród zaproszonych prelegentów, gości i panelistów znajdą się pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, autorytety branżowe, a także wybitny specjaliści i badacze z uczelni z zagranicy.

W programie przewidziano zarówno podsumowanie dotychczasowej aktywności Uczelni w ramach POB, jak i prezentację planów dalszego rozwoju.

Zapraszam Państwa do:

• czynnego udziału w konferencji (wymagana rejestracja od 6.04.2021 r.)
  • zgłaszania tematów (do dnia 9.04.2021 do godz. 15.00), które Państwa zdaniem powinny być zaprezentowane w pierwszym dniu (wyniki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym) – zostaną wybrane 3 prezentacje (każda około 10 minut) (proszę zgłosić jedynie temat i autorów oraz podmioty z otoczenia społeczno-gospodarczego, które współpracowały w zakresie realizacji tematu)
  • zgłaszania zagadnień (do dnia 13.04.2021 do godz. 15.00), które powinny być przedmiotem dyskusji w drugim dniu. Panel związany z POB5 nosi tytuł Przemysł 4.0 – Społeczeństwo 5.0. Chcielibyśmy wykorzystać interdyscyplinarność zespołu osób skupionych wokół POB5.

Zgłoszenia można przesyłać bezpośrednio na adres anna.timofiejczuk@polsl.pl lub pob5@polsl.pl

Więcej informacji na stronie:

I Międzynarodowa Konferencja poświęcona Priorytetowym Obszarom Badawczym Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska (polsl.pl)

Pokaż wszystkie
Eureca-Pro logo