Autor: Paulina Zenowicz     Publikacja: 25.04.2022

Zapraszamy na spotkanie w ramach POB5 w cyklu Gość Specjalny.

Gościem POB5 jest:

Ewa Mikos Romanowicz

Siemens, Business Development Manager, Polska AHK Polska, Przewodnicząca Komisji ds. Cyfryzacji i Przemysłu 4.0 przy AHK Polska, Polska

Polskie firmy produkcyjne w drodze do cyfryzacji-sytuacja bieżąca i potencjał rozwoju na bazie raportu Digi Index.

Spotkanie odbywa się w dniu 28.04.2022 (czwartek) o godz. 15.00 za pośrednictwem systemu Teams. Spotkanie odbywa się w języku polskim. Link do spotkania został przesłany osobom zarejestrowanym w grupie Teams POB5 i na liście adresowej. Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane spotkaniem, które chciałyby otrzymać link lub zostać dołączone do listy adresowej i grupy POB5 o przesłanie informacji na adres POB5@polsl.pl

Ewa Mikos-Romanowicz jest dyrektorem ds. rozwoju biznesu i spraw rządowych firmy Siemens Sp. z oo.; absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Freie Universitaet w Berlinie; ukończyła podyplomowe studia europejskie w Szkole Głównej Handlowej oraz

roczny program w Harvard Business School. Rozpoczęła pracę w Siemens w 2001 roku pracując w dziale Rozwoju Strategii, biurze zarządu oraz uczestnicząc w międzynarodowym projekcie strategicznym realizowanym w centrali koncernu w Monachium.

Aktualnie odpowiada za budowanie relacji i aktywną współpracę z sektorem publicznym, samorządami oraz uczelniami.

Reprezentuje Siemens w organizacjach i organach branżowych, w Konfederacji Lewiatan, Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej - jako przewodnicząca Komisji Cyfryzacji i Przemysłu 4.0 oraz jako przewodnicząca grupy Polityki Przemysłowej w ramach Rady Zielonej Transformacji w Lewiatanie. Angażuje się również w prace grupy roboczej PO Polska Cyfrowa w ramach inicjatywy Ministerstwa.

Zainteresowania zawodowe związane są z problematyką europejską, głównie w zakresie kształtowania polityki regionalnej i jej wpływu na rozwój gospodarczy. Aktywnie angażuje się w promocję nowoczesnej edukacji na kierunkach technicznych oraz w działalność proinnowacyjną, w tym związaną ze start-upami.