A A+ A++
Autor: Andrzej Trzaska Publikacja: 10.12.2020 Aktualizacja: 17.05.2021

Konferencja „Transport Problems” odbyła się w trybie zdalnym

Organizowana od kilkunastu lat na wydziale międzynarodowa konferencja naukowa „Transport Problems” wraz z towarzyszącym jej sympozjum młodych naukowców odbyła się w trybie zdalnym w dniach 30.11–2.12.2020.
Organizowana od kilkunastu lat na wydziale międzynarodowa konferencja naukowa „Transport Problems” wraz z towarzyszącym jej sympozjum młodych naukowców z powodu ograniczeń covidowych nie mogła się w tym roku odbyć jak zwykle w czerwcu w Katowicach i którymś z uroczych miejsc w Polsce. Organizatorzy przesunęli termin na przełom listopada i grudnia, a gdy okazało się, że nadal nie jest możliwy przyjazd uczestników, nie odwołali konferencji, lecz zdecydowali się na zorganizowanie jej w trybie zdalnym. Około 250 uczestników z 21 państw przez 3 dni (30.11–2.12.2020) spotykało się w 9 sekcjach, przedstawiało referaty i dyskutowało w trzech językach (angielskim, rosyjskim i polskim). Nie przeszkodziła w tym duża rozpiętość stref czasowych, z których łączyli się uczestnicy, sięgająca 15 godzin (od wschodniej Azji po Amerykę). Organizatorzy zebrali wiele pochlebnych komentarzy za sprostanie wyzwaniu, nieodwołanie konferencji i sprawne jej poprowadzenie w niezwykłych okolicznościach.

Podsumowanie konferencji sporządzone przez prof. Aleksandra Sładkowskiego jest dostępne w pliku PDF.

Dołączone do wiadomości ilustracje pochodzą z transmisji obrad w internecie, a kilka fotografii pokazuje centra dowodzenia od kuchni.

Pokaż wszystkie
photo

Konferencje w trybie zdalnym na temat Priorytetowych Obszarów Badawczych – zapraszamy do aktywnego udziału

System