AKTUALNOŚCI

Nowe programy – zatrudnianie i zapraszanie wybitnych naukowców. Każdy może pomóc znaleźć odpowiednich kandydatów!
Uruchomiono drugą edycję programu związanego z zapraszaniem na Uczelnię wybitnych doświadczonych i wybitnych młodych naukowców.... (więcej)

Seminarium podsumowujące działania w ramach POB5
21 stycznia odbędzie się seminarium poświęcone podsumowaniu działań w ramach POB5: automatyzacja procesów i Przemysł 4.0 oraz planom na obecny rok. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. ... (więcej)

Referat prof. Wojciecha Wojakowskiego w ramach seminarium naukowego POB1
20 stycznia 2021 r. o godzinie 16:00 odbędzie się trzecie seminarium naukowe w ramach POB1: onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna. Referat pt. „Postępy w technice małoinwazyjnego leczenia chorób serca” wygłosi prof. Wojciech Wojakowski. … (więcej)

V konferencja tematyczna POB5
17 grudnia odbędzie się V konferencja tematyczna poświęcona społeczno-kulturowym i metodologicznym wyzwaniom Przemysłu 4.0 oraz projektowaniu i konstruowaniu. w ramach POB5: automatyzacja procesów i Przemysł 4.0. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. … (więcej)

IV konferencja tematyczna POB5
10 grudnia odbędzie się IV konferencja tematyczna poświęcona problematyce zastosowania wirtualnej rzeczywistości i szybkiemu prototypowaniu w ramach POB5: automatyzacja procesów i Przemysł 4.0. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. … (więcej)

Zaproszenie na zdalny wykład Prof. Sarah Baatout „Why space radiation matters? Dealing with space radiation to get to the Moon and Mars” w ramach seminarium naukowego POB1
W najbliższą środę 16 grudnia 2020 r. o godzinie 16:00 odbędzie się drugie seminarium naukowe w ramach POB1 Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna … (więcej)

Konferencje tematyczne w trybie zdalnym w ramach POB5 Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0 – zapraszamy do aktywnego udziału
W najbliższy czwartek 19 listopada o godzinie 14:00 odbędzie się konferencja tematyczna w trybie zdalnym w obszarze POB5 – Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0. … (więcej)

Dodatkowe środki na projekty PBL – IV edycja
Już po raz czwarty członkowie Wspólnoty Akademickiej Politechniki Śląskiej mają możliwość wnioskowania o dodatkowe środki w ramach specjalnego konkursu … (więcej)

Konferencje w trybie zdalnym na temat Priorytetowych Obszarów Badawczych – zapraszamy do aktywnego udziału
W ramach realizacji programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, Politechnika Śląska zamierza skumulować potencjał oraz znacząco rozwinąć współpracę wewnętrzną i zewnętrzną w sześciu Priorytetowych Obszarach Badawczych (POB)… (więcej)

Projekty z Politechniki Śląskiej otrzymały finansowanie z NCBiR
Cztery projekty z Politechniki Śląskiej otrzymały finansowanie w ramach tegorocznej edycji Programu LIDER prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju... (więcej)

Politechnika Śląska w rankingach
Politechnika Śląska od lat zajmuje wysokie miejsca w klasyfikacjach zestawiających uczelnie w skali krajowej i międzynarodowej... (więcej)

Politechnika Śląska w gronie Uniwersytetów Europejskich
Politechnika Śląska znalazła się wśród laureatów 2. konkursu Uniwersytetów Europejskich. Komisja Europejska wybrała 24 konsorcja spośród 62 złożonych wniosków... (więcej)

Politechnika Śląska z certyfikatem Uczelni Liderów!
Politechnika Śląska została wyróżniona w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów 2020”... (więcej)

Sukces Politechniki Śląskiej w rankingu QS World University Rankings 2021
Politechnika Śląska po raz pierwszy znalazła się w prestiżowym międzynarodowym rankingu szkół wyższych QS World University Rankings... (więcej)

Politechnika Śląska i Miasto Bytom realizują wspólny projekt rewitalizacji terenów pogórniczych