Dodatkowe środki na projekty PBL – IV edycja
Już po raz czwarty członkowie Wspólnoty Akademickiej Politechniki Śląskiej mają możliwość wnioskowania o dodatkowe środki w ramach specjalnego konkursu … (więcej)

Konferencje w trybie zdalnym na temat Priorytetowych Obszarów Badawczych – zapraszamy do aktywnego udziału
W ramach realizacji programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, Politechnika Śląska zamierza skumulować potencjał oraz znacząco rozwinąć współpracę wewnętrzną i zewnętrzną w sześciu Priorytetowych Obszarach Badawczych (POB)… (więcej)

Projekty z Politechniki Śląskiej otrzymały finansowanie z NCBiR
Cztery projekty z Politechniki Śląskiej otrzymały finansowanie w ramach tegorocznej edycji Programu LIDER prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju... (więcej)

Politechnika Śląska w rankingach
Politechnika Śląska od lat zajmuje wysokie miejsca w klasyfikacjach zestawiających uczelnie w skali krajowej i międzynarodowej... (więcej)

Politechnika Śląska w gronie Uniwersytetów Europejskich
Politechnika Śląska znalazła się wśród laureatów 2. konkursu Uniwersytetów Europejskich. Komisja Europejska wybrała 24 konsorcja spośród 62 złożonych wniosków... (więcej)

Politechnika Śląska z certyfikatem Uczelni Liderów!
Politechnika Śląska została wyróżniona w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów 2020”... (więcej)

Sukces Politechniki Śląskiej w rankingu QS World University Rankings 2021
Politechnika Śląska po raz pierwszy znalazła się w prestiżowym międzynarodowym rankingu szkół wyższych QS World University Rankings... (więcej)

Politechnika Śląska i Miasto Bytom realizują wspólny projekt rewitalizacji terenów pogórniczych