Autor: Aleksandra Król     Publikacja: 27.04.2021

Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego

W ramach III Osi Programu PO WER Instytucja Pośrednicząca NCBiR ogłosiła konkurs Kadra dydaktyczna dla projektowania uniwersalnego.

Celem konkursu jest podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry uczelni w zakresie projektowania uniwersalnego tak, aby zapewnić wysoką jakość kształcenia studentów
w tym obszarze. Wnioskodawcą projektu może być wyłącznie uczelnia.

Dofinansowanie można uzyskać na działania podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej w zakresie projektowania uniwersalnego: szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne i inne.

Projekt nie może trwać dłużej niż do 31 października 2023 r. Wnioskodawca może złożyć wyłącznie jeden wniosek w konkursie.

Kryterium premiujące: do realizacji projektu uczelnia zatrudnieni w wymiarze ½ etatu przynajmniej jedną osobę z niepełnosprawnością i utrzyma jej zatrudnienie w okresie jednego roku od daty zakończenia realizacji projektu

Minimalna kwota kosztów kwalifikowalnych: 100 000 euro. Wkład własny musi wynosić minimum 3,00% wydatków kwalifikowalnych w projekcie.

Wniosek o dofinansowanie można złożyć od 20 maja 2021 r. godz. 8:15 do 8 lipca 2021 r. godz. 14:00.

W związku z tym, iż w ramach przedmiotowego konkursu można złożyć wyłącznie jeden wniosek, chętne osoby do złożenia wniosku w przedmiotowym konkursie prosimy o przesłanie krótkiego opisu propozycji działań.

Propozycje dot. składania wniosku prosimy przesłać na adres biura CZP5@polsl.pl do
6 maja do godz. 10.00.

Więcej informacji w pełnej treści ogłoszenia oraz w regulaminie konkursu.