A A+ A++

Szkolenia LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W związku z ogłoszonym programem Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Laboratoria Przyszłości” , którego celem jest doposażenie pracowni szkolnych w sprzęt umożliwiający kształcenie zorientowane na budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości, rozpoczął się cykl szkoleń na nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych
mających na celu przybliżenie możliwości technicznych i edukacyjnych sprzętu znajdującego się na liście katalogu wyposażenia.

Pierwsze szkolenie odbyło się 27 października.
Tego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch panelach tematycznych - Drukarki 3D i Skanery 3D oraz Klocki do samodzielnej konstrukcji.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z technologią druku 3D oraz skanu 3D, zaznajomili się z akcesoriami i oprogramowniem niezbędnym do realizacji zajęć z wykorzystaniem niniejszego sprzętu, a także poznali czym jest Inżynieria Odwrotna.
W trakcie panlu dot. klocków do samodzielnej konstrukcji, uczestnicy zapoznali się z klockami LEGO SPIKE, a także wzięli udział w warsztatach praktycznych, pokazujących jak wykorzystywać klocki w codziennej edukacji uczniów.
Nie zabrakło dyskusji nt. aktywnych metod kształcenia i rowijania kompetencji kluczowych uczniów.

Drugie szkolenie odbyło się 28 października.
Tego dnia uczestnicy wzięli udział w panelu tematycznym dot. sprzętu audio-wideo, podczas którego poznali proces obórki filmów a także dowiedzieli się na jakie parametry techniczne sprzętu należy zwrócić szczególną uwagę.
Drugi panel dot. prezentacji robota edukacyjnego Photon oraz jego możliwości wykorzystania w edukacji.

Szkolenia zostały zorganizowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego - filia Politechniki Śląskiej oraz Stowarzyszenie Nowa Edukacja i Rozwój.

Trzecie szkolenie odbędzie się 3 listopada w formie online.

Materiały ze szkoleń dostępne są poniżej:

  1. Drukarki 3D
  2. Skanery 3D
  3. Klocki LEGO
  4. Robot PHOTON
  5. Audio-Video
  6. Okulary VR
Galeria ze spotkań

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie