Rybnickie Targi Edukacji 2021 - Program Wydarzenia

<b>Dzień 1: 17 września 2021 (pt) </b>

Dzień 1: 17 września 2021 (pt)

9.00 - 15.00 - Prezentacja oferty firm, organizacji, akademii i stowarzyszeń dla szkół i przedszkoli.

Dla uczniów: Prezentacja oferty edukacyjnej
w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Warsztaty prowadzone w ok. 10 osobowych grupach
Zaprezentowane zostaną m.in.:
- Lego WeDo 2.0
- Ozoboty
- Bricks4Kidz - zabawa z klockami LEGO
- Robot Edukacyjny Photon
- Kodowanie na dywanie

Dla dyrektorów i nauczycieli: Prezentacja oferty
w zakresie zajęć pokazowych, takich jak np. prezentacji ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych (dla szkół) czy kodowania na dywanie (dla przedszkoli) .

W trakcie targów odbędą się również szkolenie dla nauczycieli oraz prezentacja gier planszowych możliwych do wykorzystania w nauczaniu.

Zapraszamy nauczycieli wraz z ze swoimi klasami oraz dyrektorów placówek edukacyjnych.
<b>Dzień 1: 17 września 2021 (pt) </br>- dla nauczycieli</b>

Dzień 1: 17 września 2021 (pt)
- dla nauczycieli

W pt, trakcie Targów odbędą się również dwa szkolenia dla nauczycieli:

1. Jak pracować projektowo na przykładzie WebQuesta.
Szkolenie poprowadzi pani Katarzyna Trajdos, wieloletnia nauczycielka Matematyki

2. Jak wykorzystywać gry planszowe w edukacji - czyli o rozwijaniu myślenia strategicznego i analitycznego.
Szkolenie poprowadzi pani Aldona Rosner.

Oba szkolenia prowadzone będą przez trenerów Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli - PERFECTUS, a uczestnicy otrzymają certyfikat udziału w szkoleniu.

W trakcie Targów będzie również możliwość wzięcia udziału w przykładowej rozgrywce jednej z omawianych gier.
<b> Dzień 2: 18 września 2021 (sb) - Dzień Otwarty </b>

Dzień 2: 18 września 2021 (sb) - Dzień Otwarty

9.00-15.00 - Prezentacja firm, organizacji, akademii i stowarzyszeń posiadających w swojej ofercie zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Główna tematyka prezentowanych zajęć: programowanie, robotyka, lego robotyka, astronomia, nauki ścisłe.

Dzień otwarty dla wszystkich.
Tego dnia zajęcia pokazowe w trakcie których dzieci będą mogły zobaczyć na czym polegają poszczególne zajęcia.
Warsztaty prowadzone w ok. 10 osobowych grupach
Zaprezentowane zostaną m.in.:
- Lego WeDo 2.0
- Ozoboty
- Bricks4Kidz - zabawa z klockami LEGO
- Robot Edukacyjny Photon
Będą również konkursy i zabawy, a także możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach gier planszowych..

Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

Jak do nas dojechać?

Gdzie i Kiedy?

17-18 września 2021,

w godz: 9.00 - 15.00