Wydział Transportu PŚ w 2019 r. odnowił na rok subskrypcję Azure Dev Tools for Teaching, która do 31.07.2020 r. daje studentom i prowadzącym zajęcia z zakresu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) dostęp do wybranych narzędzi deweloperskich Microsoft. Oprogramowanie to może być też instalowane na należących do wydziału komputerach wykorzystywanych w celach edukacyjnych lub badawczych. Dawniej (gdy program subskrypcyjny nazywał się kolejno: MSDN AA Developer, DreamSpark Premium, Microsoft Imagine Premium) oprogramowanie było udostępniane do pobrania na stronach OnTheHub by Kivuto. W Microsoft Azure Dev Tools for Teaching oprogramowanie jest dostępne w Education Hub Store. Zasady korzystania z niego określa porozumienie przedstawione na stronie https://azureforeducation.microsoft.com/pl-pl/About/LicenseAgreement. Odpowiedzi na często zadawane pytania można przeczytać na stronie https://azure.microsoft.com/pl-pl/education/institutions/dev-tools-for-teaching-faq/.

Do logowania w Education Hub Store (https://aka.ms/devtoolsforteaching) trzeba mieć konto w domenie polsl.pl lub student.polsl.pl. Wg przewodnika administratora należy założyć w Microsoft konto o nazwie zgodnej z uczelnianym adresem mejlowym. Cytat: „This university-verified domain will unlock students with the same email domain the ability to log in and redeem their software download benefits. If students do not already have a Microsoft Account (MSA) or are part of a University Active Directory, they will be prompted to create one that matches their university email. Konta utworzone dawniej w OnTheHub by Kivuto zostały automatycznie przeniesione do Education Hub Store. Nie jest jasne, czy dla nowych użytkowników trzeba zakładać konta w OnTheHub by Kivuto. Cytat: Accessing Azure Dev Tools for Teaching requires the same user account used to access the Kivuto webstore. That account also needs to be a Microsoft Account (MSA). Students will be automatically directed to create an MSA if their account is not already an MSA or linked to an MSA”. Prawdopodobnie nie trzeba.

Na stronie Azure for Students przedstawiono szczegóły oferty Microsoftu dotyczącej korzystania z platformy Azure w chmurze (na start są przydzielane środki 100 USD). To jest odrębna oferta i do samego pobrania oprogramowania w celu zainstalowania na komputerze nie trzeba z niej korzystać (włączy się wersja zapoznawcza Azure).

Klucze do oprogramowania z reguły są jednokrotnego użytku (są wyjątki). Należy zachowywać (np. drukować) potwierdzenia licencji (do celów edukacyjnych pobrane oprogramowanie może być wykorzystywane też po wygaśnięciu konta w systemie, gdy potwierdzenia legalności on-line już nie będzie).

 

Klucze do instalowania programów w laboratoriach (na komputerach będących własnością wydziału) będą wydawane za potwierdzeniem na pisemne zapotrzebowanie opiekuna laboratorium. Opiekunowie laboratoriów Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej mogą takie potrzeby zgłaszać mejlowo administratorowi wydziałowemu.

 

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Microsoft Imagine Premium na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej