30 listopada 2010
Konkursy na najlepsze prace magisterskie

Prezes UOKiK zaprasza do wzięcia udziału w jednym z dwóch konkursów na najlepszą pracę magisterską.  W 2011 roku oprócz przyznawanej już po raz trzeci nagrody za najlepszą pracę magisterską na temat ochrony konkurencji, studenci prawa będą mogli walczyć o wyróżnienie za pracę poświęconą ochronie konsumentów. Dla laureatów każdej z dziedzin, przewidziano 3 nagrody finansowe oraz wyróżnienie. Zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 lipca 2011 roku

W przyszłym roku adepci prawa będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami naukowymi w dziedzinie ochrony konkurencji bądź zgłosić swój akces do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę na temat ochrony konsumentów. Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem – o nagrody Prezesa ubiegali się studenci z całej Polski. Powodzenie tego przedsięwzięcia skłoniło Urząd do ustanowienia drugiej nagrody – poświęconej prawnym aspektom ochrony słabszych uczestników rynku.

Do konkursów można zgłaszać prace, które zostały obronione w terminie od 1 października 2010 do 30 czerwca 2011 (w przypadku prac na temat ochrony konsumentów) lub od 1 lipca 2010 do 30 czerwca 2011 (prace z obszaru ochrony konkurencji). Należy je przesyłać do 15 lipca 2011 r., na adres: UOKiK, Departament Współpracy z Zagranicą i Komunikacji Społecznej, 00-950 Warszawa, Pl. Powstańców Warszawy 1 (z dopiskiem „Konkurs na pracę magisterską na temat konkurencji/ konsumentów – DZK”). Zgłoszenie musi zawierać: wypełniony formularz, jeden egzemplarz pracy magisterskiej w miękkiej oprawie oraz jeden egzemplarz na nośniku elektronicznym (w formacie DOC lub PDF), a także streszczenie pracy.  Należy także dołączyć zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające ocenę uzyskaną z pracy oraz informację, kiedy została ona obroniona. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminach konkursów, umieszczonych na stronie http://www.20lat.uokik.gov.pl/konkurs-dla-studentow.

Dodatkowe informacje:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów