15 grudnia 2017
Globalne konteksty poszanowania praw i wolności człowieka - relacja
Już dziesiąty raz z kolei, 10 grudnia 2017 r. na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona globalnym kontekstom poszanowania praw i wolności człowieka. Konferencja zorganizowana została przez Katedrę Stosowanych Nauk Społecznych WOiZ pod patronatem Amnesty International Polska, Polskiego Komitetu ds. UNESCO i Dziekana Wydziału prof. Krzysztofa Wodarskiego. Zgromadziła prawie 200 osób: studentów, pracowników naukowych, przedstawicieli świata biznesu, liczne grono uczestników zagranicznych. Podjęto między innymi tematy związane z autotelicznym i instrumentalnym charakterem pracy człowieka, migracjami, jakością życia i rozwojem przemysłu 4.0 i sztucznej inteligencji. Tematyka wpisywała się w cztery generacje praw człowieka. Konferencja organizowana jest zawsze 10 grudnia, w dzień praw człowieka i kolejne rocznice uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Autor: Paulina Kuzior

Wiadomość utworzona: 15 grudnia 2017 20:51, autor: Tomasz Owczarek