6 czerwca 2017
Wystawa malarstwa Grażyny Zarzeckiej

Biblioteka Wydziału Organizacji i Zarządzania w Zabrzu zaprasza od 5 do 30 czerwca 2017 roku na wystawę malarstwa GRAŻYNY ZARZECKIEJ.

Artystka ukończyła Krakowską Akademię Sztuk Pięknych w 1981 r.

Dyplom obroniła w pracowni prof. Jana Szancenbacha.

Jako autorka łączy elementy sztuki abstrakcyjnej i figuratywnej uzyskując bardzo interesujące i zaskakujące efekty.
Dwukrotnie otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. W swoim dorobku ma przeszło 60 wystaw indywidualnych m.in.: Pałac Sztuki – Kraków, Galeria Kocioł Artystyczny – Kraków, Galeria Polskiego Radia ”Na żywo” – Katowice (trzykrotnie), Galeria ”Pod pocztową trąbką” – Gorzów Wlkp., Galeria Kancelarii Adwokackich -Zakopane, Galeria ”Mlejn” – Ostrawa, wielokrotne w Katowicach, Rybniku, Wodzisławiu. Kilkadziesiąt wystaw zbiorowych m. in.: Ostrawa, Bonn, Kolonia, Bruksela. Obecnie jest Przewodniczącą ZPAP O. Rybnicko-Raciborski.

Jest członkiem Stowarzyszenia Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy.

Komunikat zawiera załącznikiPLAKAT.pdf

Wiadomość utworzona: 6 czerwca 2017 12:01, autor: Tomasz Owczarek