30 maja 2017
Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy na Wydziale z FM Logistic
Dnia 26 maja 2017 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej a przedsiębiorstwem FM Logistic.

W ramach porozumienia strony zobowiązały się między innymi do współpracy w obszarze doskonalenia programu kierunku kształcenia Logistyka, upraktycznienia realizowanych zajęć dydaktycznych, pracy w ramach wspólnych projektów badawczo – rozwojowych, organizacji konferencji naukowych.

W trakcie spotkania studenci Europejskiego Koła Logistycznego FENIKS zaprezentowali swoje innowacyjne pomysły w obszarze doskonalenia procesów w przedsiębiorstwie logistycznym. Studenci odbyli 8 warsztatów w przedsiębiorstwie FM Logistic, w ramach których uczestniczyli w procesach realizowanych w tej organizacji, zapoznając się zarówno z rozwiązaniami, technologią, jak i wyzwaniami współczesnej logistyki, omawianymi przez pracowników różnych działów organizacji. Przedstawiane problemy stanowiły inspirację dla studentów do projektowania innowacyjnych rozwiązań, które znalazły uznanie wśród przedstawicieli FM Logistic. Wśród proponowanych rozwiązań znalazły się „Gogle logistyka” oraz „Diody wskazujące miejsce pickingu”. Pomysły te realizowane były przez trzyosobowe zespoły złożone ze studentów kierunku logistyka: Dawid Kuster, Wojciech Węgrzyn i Bartłomiej Bujak oraz Weronika Malicka, Katarzyna Nowak i Krystian Pawłowski. Obydwa pomysły zostały zakwalifikowane do finału konkursu Faster Mind Challenge – Design the Supply Chain of the Future.

Obydwu zespołom życzymy powodzenia w finale konkursu.

Autor: dr hab. inż. Marzena Kramarz, prof. nzw. w Pol. Śl.

Wiadomość utworzona: 30 maja 2017 12:14, autor: Tomasz Owczarek

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania