23 maja 2017
Międzynarodowy Kongres Naukowy "Zrównoważony rozwój - perspektywy na przyszłość" - relacja
W dniach 19-20 maja 2017 r. miał miejsce Międzynarodowy Kongres Naukowy "Zrównoważony rozwój - perspektywy na przyszłość", przygotowany przez Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej przy współudziale Miasta Zabrze, Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka i Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju. Sesja inauguracyjna odbyła się w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu. Uroczystego otwarcia Kongresu dokonała Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. Także w Łaźni Łańcuszkowej odbyła się dyskusja panelowa poświęcona wielowymiarowej naturze zrównoważonego rozwoju, w której udział wzięli: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu ds. UNESCO prof. Sławomir Ratajski, Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Politechniki Śląskiej prof. Janusz Kotowicz, Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania prof. Krzysztof Wodarski, Prezes Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii prof. Piotr Knapik, Sekretarz Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Katowickim ks. prof. Arkadiusz Wuwer. Dyskusję moderowała prof. Aleksandra Kuzior z WOiZ Pol. Śl. Prezes Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju. Obrady w sekcjach tematycznych toczyły się na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. W drugim dniu Kongresu w dyskusji panelowej „Przyszłość zrównoważonego rozwoju – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?” udział wzięli: prof. Jerzy Buzek - poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Krzysztof Wodarski - Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania PŚ, prof. Zdzisława Piątek - emerytowany pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Aleksandra Kuzior - Prezes Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju , prof. Małgorzata Burkchard-Dziubińska z Uniwersytetu Łódzkiego; dr Mirosław Szulczyński z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyskusję moderował dr Henryk Kretek. Kongres zgromadził ponad 200 osób z Polski, Ukrainy, Indii, Słowacji i Litwy - naukowców, studentów, przedstawicieli firm i instytucji państwowych i samorządowych.

autor: Aleksandra Kuzior

Wiadomość utworzona: 23 maja 2017 14:14, autor: Tomasz Owczarek