30 maja 2016
Międzynarodowy Kongres Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju
Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej oraz Miasto Rybnik organizują Międzynarodowy Kongres Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, który odbędzie się w rybnickim kampusie akademickim 31 maja 2016 r. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano wykłady plenarne zagranicznych gości, referaty w sekcjach tematycznych oraz dyskusje panelowe, w których wezmą udział między innymi:
  • prof. dr Michael Aßländer – Technishe Universität Dresden Internationales Hochshulinstitut Zittau,
  • MinRat Prof. DDr. Heinrich Badura – Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft,
  • dr Mieczysław Bąk – Dyrektor Biura Polityki Gospodarczej Krajowej Izby Gospodarczej,
  • Kazimierz Karolczak – Członek Zarządu Województwa Śląskiego,
  • Janusz Karwot – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku,
  • Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnika,
  • Jan Makowski – Prezes Zarządu Fundacji EDF Polska,
  • Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze.
Referat plenarny wygłosi prof. dr Gerhard Banse  z Berliner Zentrum Technik & Kultur.

W referatach i dyskusjach poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. możliwych instrumentów instytucjonalnego wsparcia rozwoju etycznego biznesu przez samorządy terytorialne, zastosowania strategii CSR w kreowaniu zrównoważonego przedsiębiorstwa, raportowania CSR i zrównoważonego rozwoju czy przykłady dobrych praktyk biznesowych, uwzględniających potrzeby interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych.

Kongres będzie okazją do wymiany doświadczeń, zainicjowania międzynarodowej współpracy środowisk naukowych i biznesowych, a także odpowiedzią na ogólnoświatowy postulat etycznego namysłu w działalności biznesowej oraz wyrazem przekonania o możliwości łączenia ze sobą celów ekonomicznych z normami etycznymi.

Szczegółowe informacje są dostępne w załączonej ulotce oraz na stronie: https://www.polsl.pl/organizacje/scebizr

Komunikat zawiera załącznikiPROGRAM KONGRESU - FOLDER-2.pdf

Wiadomość utworzona: 30 maja 2016 12:18, autor: Tomasz Owczarek