22 marca 2016
Kampania społeczna "Bądź uprzejmy"
Od początku marca na Górnym Śląsku zobaczyć można plakaty i naklejki kampanii społecznej „Bądź uprzejmy”. To inicjatywa studentów Koła Zarządzania Projektami SOLVER, działającego na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. W kampanię udało im się zaangażować także regionalne media, Komendę Miejską Policji w Zabrzu oraz sosnowiecki PKM.

Kampania społeczna „Bądź uprzejmy” to akcja promująca pozytywne zachowania w społeczności Górnego Śląska, w szczególności wśród uczestników ruchu drogowego i pasażerów komunikacji miejskiej. Styl i tempo życia powodują, że ludzie coraz częściej są agresywni, nieprzyjemni i nieżyczliwi dla innych. A tak niewiele trzeba by zmienić czyjś dzień na lepszy. Wystarczy podać rękawiczkę, którą przypadkiem ktoś upuścił lub po prostu się uśmiechnąć. Bycie uprzejmym dotyczy także kierowców. Jadąc samochodem również możemy zmienić swoje nastawienie i ustąpić pierwszeństwa pieszemu na pasach czy wpuścić przed siebie inne auto w korku.

Celem projektu jest promowanie wśród ludzi uprzejmego zachowania i pokazanie im, że małe gesty mogą spowodować wiele pozytywnych zmian i sprawić, że codzienne czynności będą przyjemniejsze.
Akcja opiera się na promowaniu pozytywnych zachowań za pomocą portali społecznościowych, kanału YouTube oraz lokalnych mediów. Dodatkowo, studenci rozdają ulotki i specjalnie przygotowane naklejki na szyby samochodów. Ponadto w kampanię włączyła się zabrzańska policja, która podczas swoich rutynowych kontroli informuje o niej, rozdając ulotki i naklejki. Nie brakuje również materiałów informacyjnych u przewoźnika miejskiego PKM Sosnowiec, zarządzającego ponad stoma autobusami poruszającymi się po śląskich drogach w ramach usług komunikacji KZK GOP. Kampania jest bardzo intensywna, ale też krótka, po realizowana jest jedynie w miesiącu marcu br.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kampanii społecznej. Razem możemy sprawić, że nasze otoczenie będzie przyjazne i bezpieczne. Bądź uprzejmy! Szczegółowe informacje na temat kampanii społecznej „Bądź Uprzejmy” można znaleźć na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/BadzUprzejmy

Zobacz jedną z odsłon kampanii:
Z KABARETEM MŁODYCH PANÓW O UPRZEJMOŚCI W RUCHU DROGOWYM
Policjanci zabrzańskiej drogówki, wspólnie z Kabaretem Młodych Panów i studentami Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, przeprowadzili działania podczas kampanii społecznej „Bądź uprzejmy”. W centrum Zabrza, w rejonie przejść dla pieszych, nakłaniali uczestników ruchu drogowego do życzliwości.
Kampania społeczna „Bądź uprzejmy”, to akcja promująca pozytywne zachowania wśród mieszkańców Śląska - w szczególności wśród uczestników ruchu drogowego.
Tym razem do współpracy policjanci zaprosili Kabaret Młodych Panów. Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski podziękował Kabaretowi za włączenie się w działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
W centrum Zabrza, w rejonie przejść dla pieszych, mundurowi wspólnie z członkami Kabaretu, nakłaniali kierowców i pieszych do uśmiechu i życzliwości nie tylko na drodze. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę zachęcającą do uprzejmości, a także okolicznościowe naklejki. Akcja została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców. Zobacz: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/123948,Z-Kabaretem-Mlodych-Panow-o-uprzejmosci-w-ruchu-drogowym.html

Już wkrótce kolejne odsłony kampanii „Bądź uprzejmy”!

Wiadomość utworzona: 22 marca 2016 13:54, autor: Tomasz Owczarek
Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2016 13:57, wykonana przez: Tomasz Owczarek