13 lipca 2010
Adaptacja budynku przy ul. Roosevelta 32 w Zabrzu

na potrzeby dydaktyczno-edukacyjne wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej ”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013

Priorytet VII Infrastruktura Edukacyjna
Działanie 8.1 Infrastruktura szkolnictwa wyższego

Całkowita wartość projektu:

16 698 141,72 zł

Wysokość dofinansowania:

13 581 093,42 zł

Opis projektu:

Przedmiotem projektu jest adaptacja budynku umiejscowionego w kompleksie
budynków użytkowanych przez Politechnikę Śląska w Zabrzu. Celem projektu                   jest rozwój dydaktyki oraz poprawa dostępności Edukacji na poziomie szkolnictwa wyższego w Gminie Zabrze.

Realizacja przedsięwzięcia zakłada:

• adaptację „starego skrzydła budynku „B” na pomieszczenia katedr,
  • dobudowę klatki schodowej ewakuacyjnej do „starego skrzydła”,
  • adaptację „nowego skrzydła budynku „B” na pomieszczenia sal                                        seminaryjnych, laboratoriów komputerowych oraz zaplecza sanitarnego,
  • dobudowę galerii komunikacyjnej i klatki schodowej ewakuacyjnej do „nowego skrzydła”,
  • adaptacja piwnicy budynku „B”,
  • połączenie budynków „A” i „B” holem wejściowym z klatką schodową                                 i dźwigiem osobowym,
  • połączenie budynków „B” i „C” łącznikiem przeszklonym,
  • wyposażenie obiektów oraz
  • zagospodarowanie otoczenia budynków (budowa parkingów, dróg wewnętrznych, chodników itd.).

Wyremontowane zostaną m.in. następujące pomieszczenia:

• Sale seminaryjne oraz sale dydaktyczne – około 30 szt.
  • Laboratoria komputerowe oraz sale ogólne informatyczne – 3 szt.

Ponadto wykonany zostanie parking z 31 miejscami parkingowymi oraz 3 stanowiskami dla osób niepełnosprawnych.

Do chwili obecnej, Beneficjent wykonał szereg prac rozbiórkowych oraz robót ziemnych, związanych z „nowym skrzydłem budynku „B”.  Ogłoszono również dnia 10.06.2010 roku główny przetarg na roboty budowlane, które zgodnie z zapisami umowy, zostaną wykonane w okresie dziesięciu miesięcy od czasu jej podpisania.

Wiadomość utworzona: 13 lipca 2010 08:25, autor: Anna Jenda

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania