22 czerwca 2010
Konferencja szkoleniowa „Forum Podatnika”

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że sukcesem zakończyła się zorganizowana przez Instytut Ekonomii i Informatyki Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, ECDDP oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne konferencja szkoleniowa „Forum Podatnika”. W dniu 16 czerwca na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej (Zabrze, ul. Roosvelta 26-28) eksperci  ECDDP przeprowadzili szereg wykładów i konsultacji z zakresu problematyki podatku VAT. Uczestniczyło w nich ponad 200 głównych księgowych, dyrektorów finansowych, kwestorów oraz pracowników aparatu skarbowego. Po uroczystym otwarciu uczestnicy udali się na wybrane wcześniej wykłady tematyczne: VAT w biznesie (prowadzili: Krzysztof Komorniczak, Paweł Łabno, Piotr Paszek), VAT w jednostkach budżetowych (prowadził: Piotr Paszek) oraz VAT w jednostkach oświatowych (prowadziła: Karolina Gierszewska).

W międzyczasie trwały bezpośrednie konsultacje udzielane przez pracowników naukowych Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, przedstawicieli Izby Skarbowej oraz ekspertów ECDDP i radców prawnych z Kancelarii Prawnej Lenart i Wspólnicy. Uczestnicy konferencji mieli także okazję wziąć udział w konkursach z licznymi nagrodami książkowymi.

Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Prof. Marian Turek prezentując ideę tego wydarzenia, natomiast dr Wiesława Caputa z Instytutu Ekonomii i Informatyki szeroko odniosła się do uruchamianych przez Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej od października br. studiów podyplomowych – cyklicznych oraz nowych, których zajęcia będą prowadzone przy współpracy praktyków – w tym pracowników Izby Skarbowej, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz ECDDP.

Zobacz galerię:

Wiadomość utworzona: 21 czerwca 2010 13:55, autor: Anna Jenda