4 sierpnia 2015
Zmarł dr Janusz Rychlewski

W piątek 31 lipca 2015 roku zmarł dr Janusz Rychlewski, ceniony nauczyciel akademicki, uznany bankowiec i finansista, wieloletni pracownik Politechniki Śląskiej, Człowiek obdarzony niezwykłą charyzmą, energią i radością życia.

Dr Janusz Rychlewski rozpoczął pracę w Politechnice Śląskiej w 1971 roku na stanowisku asystenta w Instytucie Nauk Społecznych. Kształcił studentów z zakresu finansów, bankowości i rachunkowości, dzieląc się z nimi nie tylko wiedzą, ale także praktycznym doświadczeniem menedżerskim, zdobytym w instytucjach finansowych, w wyjątkowo trudnym dla polskiej gospodarki okresie, po transformacji gospodarczej. Był autorem publikacji, badaczem i ekspertem z zakresu rynków finansowych i zarządzania finansami. Za swoją działalność został wielokrotnie wyróżniony, otrzymując między innymi Srebrny Krzyż Zasługi oraz nagrody JM Rektora Politechniki Śląskiej.

Msza święta w intencji dra Janusza Rychlewskiego zostanie odprawiona w dniu 6 sierpnia 2015 roku o godz. 15.00 w kościele pod wezwaniem Świętej Anny w Nowym Mieście k/Płońska. Ostatnie pożegnanie nastąpi bezpośrednio po mszy świętej na Cmentarzu Parafialnym.

dr Rychlewski

Wiadomość utworzona: 4 sierpnia 2015 17:45, autor: Tomasz Owczarek