14 października 2014
Konkurs BANRISK - Liga Akademicka 2014/2015, czyli sprawdź, jak zarządza się bankiem

Konkurs BANRISK – Liga Akademicka to unikalny, intensywny program szkoleniowy Warszawskiego Instytutu Bankowości, w którym wykorzystywana jest gra symulacyjna opracowana na Uniwersytecie Stanford w USA. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zapraszamy do udziału 5-osobowe zespoły złożone ze studentów od III roku studiów wzwyż (dopuszcza się udział w zespole max 2 studentów II roku), z kierunków o profilu bankowo-finansowym lub zbliżonym, legitymujących się dobrymi wynikami w nauce (wymagana średnia ocen za rok akademicki 2013/2014 to minimum 4,00 w skali 2-5, liczona jako średnia ocen wszystkich członków zespołu) oraz aktywnością w uczelnianych kołach naukowych, organizacjach studenckich.

W Konkursie uczestniczą 32 Zespoły, podzielone na trzy równoległe edycje regionalne:

• Liga Akademicka Centrum – Warszawa (dla uczelni z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego)
  • Liga Akademicka Południe – Katowice (dla uczelni z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego)
  • Liga Akademicka Zachód – Szczecin – (dla uczelni z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego,)

Dopuszcza się udział uczestników poprzednich edycji Konkursu z zastrzeżeniem, że w nowo zgłoszonym zespole może się znaleźć tylko jedna osoba-uczestnik poprzedniej edycji Konkursu organizowanego przez WIB.

Każdy zespół zarządza odrębnym, wirtualnym bankiem, zgodnie z przyjętą strategią i misją. W ramach dziesięciu decyzji stawia czoła zmieniającemu się (wspólnemu dla wszystkich banków) środowisku makroekonomicznemu. Konkurs wygrywa zespół, którego bank uzyska najwyższą cenę akcji na wirtualnej giełdzie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 3 listopada 2014r.

Więcej o zgłoszeniu udziału na stronie http://szkola-ryzyka.pl/

Wiadomość utworzona: 14 października 2014 09:02, autor: Dariusz Zdonek

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania