2 kwietnia 2013
FORUM MŁODYCH UCZONYCH „Od młodego naukowca do laureata Nagrody Nobla”

Spotkanie z noblistą prof. Robertem Huberem i dyskusje o karierze naukowej w Polsce oraz finansowaniu badań to  elementy przewidziane w ramach Forum Młodych Uczonych, które odbędzie się 18 kwietnia w Warszawie. Zgłoszenia trwają do 4 kwietnia.

Forum jest nowym projektem adresowanym do wyróżniających się młodych polskich naukowców, realizowanym przez Radę Młodych Naukowców we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Forum zaplanowano na 18 kwietnia  w Fabryce Trzciny w Warszawie. Będzie to pierwszy projekt z cyklu spotkań organizowanych corocznie z myślą o młodych polskich naukowcach.

Forum  będzie  miejscem spotkań młodych badaczy z laureatami Nagrody Nobla oraz wybitnymi przedstawicielami polskiej nauki. Przewidziane są dyskusje panelowe, w trakcie których omówiony zostanie model kariery naukowej w każdej z czterech grup nauk: o życiu i  Ziemi, chemicznych i o materiałach,  matematyczno-fizycznych i inżynierskich oraz humanistycznych i społecznych.

Gościem honorowym tegorocznego spotkania będzie laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, prof. Robert Huber, który wygłosi wykład zatytułowany „Jak zostałem naukowcem”.

Udział w Forum Młodych Uczonych jest możliwy  po przekazaniu  do 4 kwietnia br. zgłoszenia internetowego - formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.rmn.org.pl.

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego. Szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się na stronie internetowej Rady Młodych Naukowców. Można je także uzyskać wysyłając e-maila na adres: rmn@nauka.gov.pl

Wiadomość utworzona: 2 kwietnia 2013 09:32, autor: Beata Kossakowska

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania