6 października 2019
MEET 2019

Szanowni Państwo,

za nami 5th International Scientific Conference MANAGEMENT, ECONOMICS, ETHICS, TECHNICS entitled Economic, social and civilization challenges in the age of globalization realizowana we współpracy z St. Petersburg Mining University w Rosji. Wydarzenie to odbyło się w formie videokonferencji w dniu 4 października na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Konferencję otworzyła dr hab. Izabela Jonek-Kowalska, prof. PŚ – Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. W konferencji wzięli udział uczestnicy z Polski, Rosji, a także Niemiec.

W trakcie konferencji międzynarodowe grono naukowców i specjalistów dyskutowało i wymieniało się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów w przedsiębiorstwach i branżach wydobywczych. Wyniki badań i analiz przedstawiono w dwóch sesjach. Pierwszą, pt.: SOCIAL AND ENVIRONMENTAL ASPECTS IN MINING INDUSTRIES poświęcono zagadnieniom związanym z postrzeganiem technologii CCS, optymalizacji kosztów projektów inwestycyjnych oraz zrównoważonemu funkcjonowaniu sektora energetycznego i wydobywczego w Polsce i na świecie.
W trakcie drugiej sesji pt.: TECHNOLOGICAL AND ECONOMIC ASPECTS IN MINING INDUSTRIES poruszono głównie tematy związane z zarządzaniem ryzykiem w praktyce przedsiębiorstw górniczych oraz rozwojem branży wydobywczej w perspektywie międzynarodowej.

Konferencja ta jest ważnym elementem internacjonalizacji, a jej piątą edycję należy uznać za przejaw trwałej i efektywnej współpracy z jednym z największych ośrodków akademickich w Rosji. W ramach konferencji po raz kolejny ukaże się publikacja poświęcona problematyce zarządzania w przedsiębiorstwach i branżach wydobywczych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejną międzynarodową konferencję MEET w przyszłym roku.

Wiadomość utworzona: 6 października 2019 16:41, autor: Mateusz Naramski

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania