14 października 2018
Nowe laboratorium Analityki Biznesowej

Od bieżącego roku akademickiego studenci Wydziału Organizacji i Zarządzania mają możliwość uczenia się w nowym laboratorium Analityki Biznesowej, powstałym przy współpracy z MicroStrategy Inc. - światowego lidera w zakresie rozwiązań Business Intelligence.

Uroczyste otwarcie laboratorium nastąpiło 13.10.2018r. podczas Nocy Naukowców. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania prof. Krzysztof Wodarski, dyrektor MicroStrategy Poland Bartłomiej Anszperger oraz przewodnicząca samorządu studenckiego WOiZ Kinga Pałac.

Następnie dr inż. Marcin Wyskwarski z Instytutu Ekonomii i Informatyki przedstawił zgromadzonej publiczności możliwości laboratorium prezentując analizę pt. "Tajny suplement do raportu A. Nawałki", za pomocą której - korzystając z oprogramowania MicroStrategy - próbował odpowiedzieć na pytanie, czy polska reprezentacja w piłce nożnej mogła wypaść lepiej na ostatnim mundialu.

Laboratorium Analityki Biznesowej składa się z 16 stanowisk komputerowych (i dodatkowe dla prowadzącego). Dla wygody studentów każde stanowisko zostało wyposażone w dwa monitory oraz w wydajny komputer z dyskami SSD. Studenci mają również możliwość podłączenia własnych laptopów do gniazdek biurkowych. W sali znajdują się dwa projektory, dzięki czemu prezentowany obraz jest widoczny z każdego miejsca.

W nowym laboratorium nasi studenci będą mieli możliwość poznania m.in. najnowszych narzędzi klasy Business Intelligence, przeprowadzania analiz dużych zbiorów danych (big data) oraz tworzenia modeli predykcyjnych przy wykorzystaniu algorytmów machine learning.

Wiadomość utworzona: 14 października 2018 22:45, autor: Tomasz Owczarek

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania