Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Wydział Organizacji i Zarządzania

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Rady Dyscyplin
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > Badania naukowe na Ukrainie  

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: Badania naukowe na Ukrainie

Tytuł

Badania naukowe na Ukrainie 

Treść

W czterech miastach Ukrainy na tamtejszych uniwersytetach przeprowadzone zostały badania dotyczące marketingu turystyki postindustrialnej. Analizy prowadzone były przez naukowców z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, który reprezentowała prof. Aleksandra Kuzior prodziekan ds. Kształcenia. W projekcie uczestniczyła również delegacja z Miasta Zabrza, która została zaproszona przez ukraińskie szkoły wyższe, aby zaprezentować efekty procesu rewitalizacji obiektów poprzemysłowych. Wykłady nt. turystyki postindustrialnej dla ukraińskich studentów i urzędników miejskich prowadził dr Dariusz Krawczyk, Naczelnik Wydziału Kontaktów Społecznych Miasta Zabrze. 
Zabrzański szlak zabytków techniki został uznany jako wzorcowy model adaptacji tych obiektów i udostępniania ich dla ruchu turystycznego. 
Pobyt na ukraińskich uniwersytetach był także okazją do promocji projektu pozyskanego z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pt. "Cognitive technologies - studia II stopnia w j. angielskim". Prof. Aleksandra Kuzior, kierownik projektu, zaprezentowała założenia nowego kierunku studiów i przeprowadziła wykłady nt. technologii kognitywnych i sztucznej inteligencji. Projekt "Cognitive technologies  …" realizowany jest we współpracy z Kijowskim  Narodowym Uniwersytetem Budownictwa i Architektury (KNUBA).  


Z kolei projekt dotyczący turystyki postindustrialnej prowadzony jest wspólnie z Sumy State University. W zespole badawczym ze strony uniwersytetu w Sumach znaleźli się: dr Tatyana Pimonenko i prof. Oleksii Lyulyov.
Zapraszamy do galerii zdjęć. 
 

Wygasa

 

Jednostka

ROZ 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Utworzony o 2020-02-25 13:57  przez Mateusz Naramski 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-06-09 13:43 , autor ostatniej modyfikacji: Tomasz Owczarek