Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: "Cognitive technologies" - projekt finansowany z funduszy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Tytuł

Treść

Na WOIZ PŚ w ramach programu KATAMARAN ogłoszonego przez NAWA realizowany jest projekt "Cognitive technologies - studia II stopnia w języku angielskim". Kierownikiem projektu jest jego inicjatorka i autorka prof. Aleksandra Kuzior.

W ramach projektu zespół naukowców z WOIZ wyjechał na tygodniową wizytę roboczą do Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury (23-30.01.2020), gdzie wspólnie z naukowcami z Ukrainy omawiane były kwestie przygotowania programu, efektów kształcenia oraz sposobów ich weryfikacji. W wizycie oprócz prof. Aleksandry Kuzior wzięli udział dr inż. Józef Ober, dr Katarzyna Postrzednik-Lotko, prof. Krzysztof Wodarski i prof. Waldemar Czajkowski. Zespół miał okazję zapoznać się ze specyfiką kształcenia na KNUBA i z nowymi przepisami, które regulują edukację w szkołach wyższych na Ukrainie. To był także czas nawiązania nowych kontaktów naukowych i spotkań ze studentami KNUBA. Rewizyta zespołu ukraińskiego planowana jest na pierwszą połowę marca 2020 r.

Naukowcy z Polski mieli także okazję uczestniczyć w posiedzeniu  Ukraińskiej Akademii Nauk. Podczas spotkania wręczono nagrody i medale za prace naukowe. Prof. Aleksandra Kuzior otrzymała medal Akademii Budownictwa Ukrainy im. M.C. Budnikowa za pracę "Zarządzanie, innowacje, etyka - składowe doskonałości organizacyjnej".  Prof. Aleksandra Kuzior otrzymała także nagrodę zespołową i medal Ukraińskiej Akademii Nauk za aktywną naukową działalność i twórczy wkład w pracę "Ochrona ludzkich praw i ochrona środowiska". W pracach zespołu obok prof. Aleksandry Kuzior brał także udział prof. Petro Kulikov - rektor KNUBA oraz prof. Henryk Sobczuk - dyrektor przedstawicielstwa Polskiej Akademii Nauk w Kijowie.

Wygasa

Jednostka

ROZ

ObrazekWybieralny