Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Wydział Organizacji i Zarządzania

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Rady Dyscyplin
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > "Cognitive technologies" - projekt finansowany z funduszy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej  

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: "Cognitive technologies" - projekt finansowany z funduszy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Tytuł

"Cognitive technologies" - projekt finansowany z funduszy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej 

Treść

Na WOIZ PŚ w ramach programu KATAMARAN ogłoszonego przez NAWA realizowany jest projekt "Cognitive technologies - studia II stopnia w języku angielskim". Kierownikiem projektu jest jego inicjatorka i autorka prof. Aleksandra Kuzior. 
 
W ramach projektu zespół naukowców z WOIZ wyjechał na tygodniową wizytę roboczą do Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury (23-30.01.2020), gdzie wspólnie z naukowcami z Ukrainy omawiane były kwestie przygotowania programu, efektów kształcenia oraz sposobów ich weryfikacji. W wizycie oprócz prof. Aleksandry Kuzior wzięli udział dr inż. Józef Ober, dr Katarzyna Postrzednik-Lotko, prof. Krzysztof Wodarski i prof. Waldemar Czajkowski. Zespół miał okazję zapoznać się ze specyfiką kształcenia na KNUBA i z nowymi przepisami, które regulują edukację w szkołach wyższych na Ukrainie. To był także czas nawiązania nowych kontaktów naukowych i spotkań ze studentami KNUBA. Rewizyta zespołu ukraińskiego planowana jest na pierwszą połowę marca 2020 r.
 
Naukowcy z Polski mieli także okazję uczestniczyć w posiedzeniu  Ukraińskiej Akademii Nauk. Podczas spotkania wręczono nagrody i medale za prace naukowe. Prof. Aleksandra Kuzior otrzymała medal Akademii Budownictwa Ukrainy im. M.C. Budnikowa za pracę "Zarządzanie, innowacje, etyka - składowe doskonałości organizacyjnej".  Prof. Aleksandra Kuzior otrzymała także nagrodę zespołową i medal Ukraińskiej Akademii Nauk za aktywną naukową działalność i twórczy wkład w pracę "Ochrona ludzkich praw i ochrona środowiska". W pracach zespołu obok prof. Aleksandry Kuzior brał także udział prof. Petro Kulikov - rektor KNUBA oraz prof. Henryk Sobczuk - dyrektor przedstawicielstwa Polskiej Akademii Nauk w Kijowie.


Wygasa

 

Jednostka

ROZ 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Utworzony o 2020-02-02 22:01  przez Mateusz Naramski 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-06-09 13:42 , autor ostatniej modyfikacji: Tomasz Owczarek