Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > Wycieczka do zakładu produkcyjnego Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni.

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: Wycieczka do zakładu produkcyjnego Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni.

Tytuł

Wycieczka do zakładu produkcyjnego Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni.

Treść

W dniu 15.01.2020 studenci kierunku Logistyka II stopnia oraz ZiIP International odwiedzili jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących samochody - zakład produkcyjny  Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni.

W czasie trwającej około 1,5 godziny wycieczki, studenci mieli okazję zobaczyć jak powstają samochody użytkowe spod znaku VW. Zwiedzanie obejmowało halę budowy karoserii oraz halę montażu.

W fabryce we Wrześni od października 2016 roku produkowana jest nowa generacja modelu Crafter. Powierzchnia zakładu wynosi 220 ha, co odpowiada 300 boiskom piłkarskim. Na terenie fabryki działa nowoczesna Hala Budowy Karoserii, Lakiernia, Hala Montażu oraz Park Dostawców, Dział Samochodów Specjalnych oraz Dział Produkcji Pilotażowej. Moce produkcyjne nowego Zakłady mogą osiągnąć nawet 100 000 samochodów rocznie.

Wyjazd do fabryki koncernu VW był bardzo udany i niezwykle ciekawy.

Wygasa

Jednostka

ROZ

ObrazekWybieralny