Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > Dostęp do systemu informacji prawnej Legalis w 2020 roku

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: Dostęp do systemu informacji prawnej Legalis w 2020 roku

Tytuł

Dostęp do systemu informacji prawnej Legalis w 2020 roku

Treść

Biblioteka Politechniki Śląskiej zaprasza do korzystania z bazy Legalis wydawnictwa C.H. Beck. Baza Legalis jest obszerną i kompleksową bazą prawa polskiego. Dane w bazie aktualizowane są codziennie. System Legalis oferuje dostęp do kompletu ujednoliconych aktów prawnych publikowanych w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, Dziennikach Urzędowych Ministerstw. Baza zawiera aktualne orzecznictwo sądów polskich i europejskich m.in.: Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Sądów Apelacyjnych, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości UE. Legalis umożliwia dostęp do modułów: Prawo administracyjne, Prawo cywilne, Prawo gospodarcze, Prawo nieruchomości, Prawo podatkowe, Prawo pracy, Prawo samorządowe, Prawo własności intelektualnej, Unia Europejska i in. Poszczególne moduły zawierają komentarze, monografie oraz opinie i artykuły problemowe z czasopism Wydawnictwa C.H. Beck, publikowane w najbardziej znanych seriach książkowych. Do każdego modułu dołączone są także wzory pism i dokumentów.

Wykaz publikacji zawartych w Systemie Informacji Prawnej Legalis

Aby skorzystać z Systemu Informacji Prawnej Legalis należy wejść na stronę https://legalis.pl, a następnie wybrać przycisk „Zaloguj po IP” lub wejść na stronę sip.legalis.pl.

Dostęp możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub z komputerów domowych poprzez serwer Proxy.

Wszystkich pracowników, doktorantów i studentów zapraszamy do korzystania z bazy!

Wygasa

Jednostka

ROZ

ObrazekWybieralny