Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > Sukces doktorantki na Mistrzostwach Polski

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: Sukces doktorantki na Mistrzostwach Polski

Tytuł

Sukces doktorantki na Mistrzostwach Polski

Treść

Doktorantka naszego wydziału Kinga Stecuła otrzymała Dyplom Laureata za zajęcie VII miejsca w finale XVI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, które organizowane były przez Politechnikę Wrocławską.

Kinga z sukcesem przechodziła przez kolejne etapy konkursu, które odbywały się od listopada 2018 roku, aby wreszcie w dwudniowym finale (18-19 maja 2019 r.) uplasować się w 10-tce Laureatów, osiągając tym swój najlepszy wynik w życiu (startując już od 13 lat w tym konkursie). Warto zaznaczyć, że Kinga uzyskała najlepszy wynik wśród startujących kobiet.

Z jakimi zadaniami Kinga musiała się zmierzyć? Przykład:

„Ola przez 13 dni była na wakacjach w Rabce. Mimo, ze czasami padało, to pogoda nie była najgorsza – jeśli rano padał deszcz, to w południe było pogodnie; jeśli w południe padało, to wieczór był pogodny. Jeśli padało wieczorem, to tego samego dnia rano świeciło słońce. Deszczowych wieczorów było dwa razy więcej niż dni z południowym deszczem. Deszcz padał w południe dwa razy częściej niż rano i nigdy nie padało przez cały dzien. Ile było całkowicie pogodnych dni podczas pobytu Oli w Rabce?”

Wygasa

Jednostka

ROZ

ObrazekWybieralny