30 sierpnia 2018
Nasi studenci kolejny raz uczestniczą w prestiżowym programie MNiSW

Studenci Wydziału Matematyki Stosowanej kolejny raz biorą udział w jednym z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnie uzdolnionych studentów. Grupa naukowa prowadzona przez dr inż. Marcina Woźniaka i mgr inż. Dawida Połapa weźmie udział w kilku międzynawowych wydarzeniach prezentując wyniki swoich badań.

Studenci kierunków prowadzonych na naszym Wydziale już od pierwszego roku mogą realizować innowacyjne projekty z dziedziny sztucznej inteligencji, co daj im możliwość rozwoju swoich pasji i realizacji własnych pomysłów naukowych. Ich działalność naukowa już kolejny raz została doceniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przyjęło do realizacji kolejny projekt naukowy. Gratulujemy wiedzy i posiadanych umiejętności, a wszystkich chętnych zapraszamy do studiowania na Wydziale Matematyki Stosowanej i aktywnej pracy w grupach naukowych.

Wiadomość utworzona: 30 sierpnia 2018 14:43, autor: Ewelina Domalik
3 września 2018
Miejsce w Domu Studenckim

Przyznano miejsca w Domu Studenckim. Poniżej znajduję się lista studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, którym przyznano miejsce w Domu Studenckim  "Karolinka" w roku akademickim 2018/2019.

W sprawie ustalenia wysokości opłaty (w zależności od standardu pokoju) i ostatecznego terminu wpłaty należy zadzwonić do DS Karolinka. Studenci zobowiązani są do niezwłocznego uregulowania opłaty za miesiąc październik. Brak opłaty oznacza rezygnację i automatyczne skreślenie z listy osób, którym przyznano miejsce w Domu Studenckim.

Komunikat zawiera załącznikiListaDomStudencki2018.pdf

Wiadomość utworzona: 29 sierpnia 2018 12:31, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 3 września 2018 10:03, wykonana przez: Ewelina Domalik
27 sierpnia 2018
Zmarł dr inż. Adam Kapusta

W piątek, 24 sierpnia 2018 r, zmarł dr inż. Adam Kapusta, pracownik Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej.

Doktor Adam Kapusta był cenionym naukowcem i zasłużonym nauczycielem akademickim, specjalistą w dziedzinie zastosowań matematyki.

Od 1978 roku zatrudniony był w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej, aktywnie włączając się w działalność naukową Instytutu. Prowadził zajęcia z różnych działów matematyki dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Za swoje zasługi był odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i odznaką „Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej”.

W osobie doktora Adama Kapusty żegnamy życzliwego i pracowitego człowieka, głęboko oddanego sprawom społeczności akademickiej. Wychowawcę wielu roczników absolwentów matematyki.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28 sierpnia 2018 r. w Gliwicach w kościele pw. Chrystusa Króla (ul. Okrzei 31), pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Lipowym w Gliwicach.

Dziekan i Pracownicy
Wydziału Matematyki Stosowanej

 

Wiadomość utworzona: 27 sierpnia 2018 11:21, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 27 sierpnia 2018 12:01, wykonana przez: Ewelina Domalik
12 lipca 2018
Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2018/2019

Wniosek o stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019 można składać w Dziekanacie Wydziału Matematyki Stosowanej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 września 2018 r.

Stypendium może być przyznane studentowi, który zaliczył rok studiów w poprzednim roku akademickim oraz uzyskał w okresie studiów:

- wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane z odbywanymi studiami lub

- wybitne osiągnięcia w sporcie.

Wniosek oraz informacje dotyczące warunków przyznania stypendium dostępne są na stronie www.nauka.gov.pl/stypendia-ministra

Wiadomość utworzona: 12 lipca 2018 09:01, autor: Ewelina Domalik
10 lipca 2018
Komunikat Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej - lista przyjętych

Listy rankingowe kandydatów przyjętych na studia w I naborze rekrutacji znajdują się na stronie własnej Wydziału.

Wiadomość utworzona: 10 lipca 2018 12:32, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2018 14:56, wykonana przez: Ewelina Domalik
5 lipca 2018
Nasz Wydział w serwisach społecznościowych
Miło nam poinformować, że nasz Wydział jest już obecny na facebook'u (https://www.facebook.com/rms.polsl) oraz twitterze (https://twitter.com/rms_polsl).
Systematycznie będą pojawiać się tam aktualności i materiały z życia naszego Wydziału. Zachęcamy do korzystania! 

Wiadomość utworzona: 5 lipca 2018 12:03, autor: Ewelina Domalik
28 czerwca 2018
I Wieczór Otwarty Wydziału Matematyki Stosowanej

Z myślą o kandydatach na studia na kierunki Matematyka oraz Informatyka, zorganizowany zostanie Wieczór Otwarty Wydziału Matematyki Stosowanej, który odbędzie się w dniu 4 lipca o godz. 18:18 w sali 401.

 

Inicjatywa ma na celu promocję Naszego Wydziału w związku z trwającą rekrutacją. W programie wieczoru przewidziano m.in. wyzwania informatyczno-matematyczne.

 

Szczegóły wieczoru dostępne są tutaj: https://bit.ly/wow-ms-18

 

Serdecznie zapraszamy!

Wiadomość utworzona: 28 czerwca 2018 08:20, autor: Ewelina Domalik
28 czerwca 2018
Seminarium dyskusyjne

W dniu 3 lipca o godz. 18.00 w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej (ul. Banacha 3) odbędzie się seminarium dyskusyjne pt. O świadomości, fizyce kwantowej i algorytmach, czyli co łączy nas ze zwierzętami".

Spotkanie organizuje prof. dr hab. inż. Marek Berezowski oraz Piotr Mikstacki - student I roku Informatyki na naszym Wydziale.

Wiadomość utworzona: 28 czerwca 2018 08:08, autor: Ewelina Domalik
22 czerwca 2018
Automotive na obcasach

Zapraszamy 5 lipca studentów i absolwentów do udziału w warsztacie Lean Management organizowanym w firmie Lear Corporation Poland w Tychach.

W programie:

- prezentacja firmy

- szkolenie 7 STRAT

- lunch w zakładowej stołówce

- warsztaty 7 STRAT na wybranej linii produkcyjnej prowadzone przez Inżynierów działu Continuous Improvement

- wręczenie certyfikatów oraz nagród

 

Oferta skierowana jest do studentów ostatniego roku (I i II stopień) i absolwentów wydziałów: Mechaniczny Technologiczny, Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Organizacji i Zarządzania, Transportu, Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Matematyki Stosowanej, Mechaniki i Budowy Maszyn.

 

Zapewniamy transport z Gliwic do Tychów i z powrotem. Wyjazd z Gliwic ok. 8.00 powrót o 15.00

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie CV na adres kariera@polsl.pl z dopiskiem - "Automotive na obcasach"

Liczba miejsc ograniczona (15) o udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

Wiadomość utworzona: 22 czerwca 2018 09:40, autor: Ewelina Domalik
7 czerwca 2018
Letnia Akademia MSWIA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji organizuje pierwszą edycję wyjątkowych praktyk dla studentów uczelni wyższych pod nazwą "Letnia Akademia MSWIA". Przedmiotowy program przygotowany został z myślą o osobach, które chcą zdobyć doświadczenie w polskiej administracji.

Celem "Letniej akademii MSWiA" jest umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności, zapoznanie ich 2 funkcjonowaniem administracji rządowej ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wskazanie ścieżki rozwoju zawodowego w administracji publicznej, jak również rozwinięcie kompetencji zawodowych poprzez współpracę z wykwalifikowanym zespołem.

W czasie trwania programu studenci otrzymają możliwość wyboru jednego z czterech bloków tematycznych w ramach, których realizowane będą praktyki Dodatkowo, Ministerstwo planuje zorganizowanie cyklu spotkań z jednostkami podległymi MSWiA, jak również innymi urzędami administracji.

Studenci zakwalifikowani do udziału w programie otrzymają z tytułu uczestnictwa w „Letniej Akademii MSWiA" stypendium.

Szczegółowe informacje i wszystkie niezbędne dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie Ministerstwa pod adresem: www.mswia.gov.pl

Wiadomość utworzona: 7 czerwca 2018 12:34, autor: Ewelina Domalik
29 maja 2018
Nowy Profesor Honorowy

W dniu 26 czerwca 2018 r. prof. dr hab. inż. Radosław Grzymkowski otrzymał tytuł Honorowego Profesora Politechniki Śląskiej. Wyróżnienie wręczył Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Prof. Radosław Grzymkowski został wyróżniony za niezwykle bogatą pracę naukową i dydaktyczną oraz szczególne osiągnięcia organizacyjne na rzecz Politechniki Śląskiej, Wydziału Matematyki Stosowanej i Instytutu Matematyki.

Więcej informacji w zakładce "Profesorowie Honorowi".

Wiadomość utworzona: 29 maja 2018 11:54, autor: Ewelina Domalik
25 maja 2018
Profesorowie z zaganicy na naszym Wydziale

W ostatnim czasie na naszym Wydziale Matematyki Stosowanej gościło dwóch Profesorów z zagranicy.

Prof. Roman Kossak

W dniach 7 - 9.05.2018 r. nasz Wydział odwiedził prof. Roman Kossak z Uniwersytetu w New York w Stanach Zjednoczonych. W dniu 8.05.2018 r. profesor wygłosił referat pt. "O zastosowaniach modeli niestandardowych".

Prof. Gustavo Fernandez-Alcober

Natomiast w dniach 14.05 - 18.05.2018 nasz Wydział gościł prof. Gustavo Fernandez-Alcober z Uniwersytetu Kraju Basków w Hiszpanii. Wizyta była kolejnym etapem trwającej od 2011 roku współpracy pomiędzy pracownikami obydwu jednostek. Podczas swojej wizyty w dniu 15.05.2018 r. profesor Fernandez-Acober wygłosił referat dla uczestników seminarium Zakładu Algebry zatytułowany "Commutators in finite p-groups with 2-generator derived subgroup".

Przy okazji tej wizyty została podpisana umowa z Uniwersytetem Kraju Basków na wyjazdy studentów w ramach programu Erasmus.

Wiadomość utworzona: 25 maja 2018 10:19, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2018 10:23, wykonana przez: Ewelina Domalik
24 maja 2018
Puchar JM Rektora dla Dziekana naszego Wydziału

21 maja 2018 r. podczas szkolenia wojskowego kadry kierowniczej Uczelni, Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej otrzymał puchar JM Rektora za zajęcie II miejsca w konkursie strzelania z pistoletu.

Wiadomość utworzona: 24 maja 2018 13:24, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2018 13:32, wykonana przez: Ewelina Domalik
24 maja 2018
Domy studenckie - informacje na rok akad. 2018/19

Uprzejmie informuję, że przydział miejsc w domach studenckich na nowy rok akademicki 2018/19 odbędzie się wg poniższego harmonogramu:

 1. W terminie do 08 czerwca 2018 r. mieszkańcy Ds-ów składają wnioski o przyznanie miejsca u kierownika wybranego domu studenckiego. W wybranym przez siebie domu studenckim wnioski mogą złożyć również studenci, którzy do tej pory nie mieszkali, a chcieliby zamieszkać w DS-ie od nowego roku akademickiego.
 2. W terminie do 15 czerwca 2018 r. imienne listy studentów wraz ze złożonymi wnioskami Administracja Osiedla Studenckiego przekaże do poszczególnych dziekanatów, w celu weryfikacji i wydania decyzji administracyjnej.
 3. W terminie do 21 czerwca 2018 r. Komisje Wydziałowe otrzymają informację dotyczącą ilości wolnych miejsc w poszczególnych domach studenckich dla studentów I roku.

Jednocześnie informuję, że ze względu na remont kapitalny nie będą przyjmowane wnioski na semestr zimowy 2018/19 do DS. Elektron oraz DS. Strzecha, które zostaną wyłączone z użytkowania i ponownie uruchomione po przeprowadzeniu kapitalnego remontu. Studenci, którzy mieszkali w w/w akademikach mogą składać wnioski w dowolnie wybranym akademiku.

Wiadomość utworzona: 24 maja 2018 09:37, autor: Ewelina Domalik
22 maja 2018
Godziny Dziekańskie

Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE w dniu:

1 czerwca 2018 r. od godz. 8.00 do godz. 20:00

dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.

Dziekan
Wydziału Matematyki Stosowanej
dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl.

Wiadomość utworzona: 22 maja 2018 09:34, autor: Ewelina Domalik
17 maja 2018
Puszkomat

Drogi studencie!

  

- Rywalizacja z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, AGH i Akademią Techniczno-Humanistyczną

- Ochrona środowiska, promocja recyklingu

- Zgarnięcie fajnych gadżetów i nagród

- Organizacja Igrów 2019*

 

Każdy powód jest dobry by oddać puszki do Puszkomatu!

 

Jakiś czas temu na  wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, a dokładniej w budynku A przy głównym wejściu stanął Puszkomat, który jest wynikiem współpracy Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Odpadami i Fundacji Recal (Projekt Every Can Counts)!

 

Wrzucając do urządzenia puste puszki aluminiowe po napojach przyczyniasz się do ochrony środowiska oraz pomagasz nam w rywalizacji z innymi uczelniami/ wydziałami (wyniki rywalizacji publikowane są w każdy poniedziałek na fp Every Can Counts https://www.facebook.com/EveryCanCountsPolska/).

 

W zamian możesz otrzymać wyjątkowe breloczki Puszko-studenta (za 20 puszek) lub torbę materiałową (10 puszek). Osoba, która odda w maju najwięcej puszek otrzyma nagrodę główną. Więcej informacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/190641068237214/

 

Pokażmy wszystkim, że wydziały Politechniki Śląskiej w Gliwicach mają tę moc!

 

Zbierajmy puszki!

 

*Dochód z przekazania puszek chcemy przeznaczyć na jakąś atrakcję na Igry 2019! :)"

Wiadomość utworzona: 17 maja 2018 12:49, autor: Ewelina Domalik
16 maja 2018
Turniej szachowy

10 maja 2018 roku po raz trzeci pracownicy i studenci walczyli o tytuł Mistrza Wydziału Matematyki Stosowanej w Szachach. Zdobywając 5,5 punkta z 6 partii, tym razem zwyciężył dr inż. Jan Pochciał, który w poprzednich edycjach turnieju był raz trzeci i raz drugi. Zwycięzca legitymuje się tytułem kandydata na mistrza i na co dzień reprezentuje barwy klubu Dors Ruda Śląska.

Drugi był dr inż. Piotr Słanina a trzeci dr inż. Marcin Adam. Najlepszy ze studentów, Kamil Stemplewski zajął czwarte miejsce.

 

Wiadomość utworzona: 16 maja 2018 12:09, autor: Ewelina Domalik
26 kwietnia 2018
Wybór przedmiotów obieralnych, monograficznych oraz tematyki prac dyplomowych

dotyczy II i III roku kierunku Informatyka,
II roku kierunku Matematyka stopnia I
oraz I roku kierunku Matematyka stopnia II

Informuję, że spotkania poświęcone wyborowi wykładów monograficznych, przedmiotów obieralnych oraz tematyki prac dyplomowych na studiach I i II stopnia odbędą się w następujących terminach:

 • dla studentów II roku kierunku Informatyka: w dniu 14 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w sali 408,
 • dla studentów III roku kierunku Informatyka: w dniu 29 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 14.00 w sali 408,
 • dla studentów II roku kierunku Matematyka (studia I stopnia): w dniu 15 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 13.30 w sali 408,
 • dla studentów I roku kierunku Matematyka (studia II stopnia): w dniu 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali 408.

 

Lista przedmiotów oraz proponowana tematyka prac dyplomowych dostępna jest na stronie internetowej Wydziału.

 
dr hab. inż. Edyta Hetmaniok
Prodziekan ds. Studenckich

Wiadomość utworzona: 26 kwietnia 2018 09:30, autor: Ewelina Domalik
16 kwietnia 2018
Lista przedmiotów obieralnych oraz wykładów monograficznych

dotyczy II i III roku kierunku Informatyka,
II roku kierunku Matematyka stopnia I
oraz I roku kierunku Matematyka stopnia II

Lista przedmiotów obieralnych oraz wykładów monograficznych jest już dostępna na stronie internetowej Wydziału.

Wiadomość utworzona: 16 kwietnia 2018 13:15, autor: Ewelina Domalik
8 marca 2018
Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!!!"

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów "OMatKo!!!"to największe matematyczne wydarzenie przeznaczone dla studentów i doktorantów z całego kraju, organizowane przez matematyczne koła naukowe działające przy Politechnice Wrocławskiej. Obok młodych matematyków, prezentujących swoje wyniki badań, na konferencji pojawi się również wielu specjalistów i przedstawicieli wiodących na rynku firm, takich jak McKinsey & Company oraz Aviva. Organizatorzy, oprócz prawdziwej matematycznej uczty, zapewniają także dobrą zabawę - m.in. poprzez loterię łamigłówek czy wieczorną integrację. Na "OMatKo!!!" możesz zachwycić wszystkich teoretycznym lub praktycznym obliczem matematyki, wygrywając przy tym atrakcyjne nagrody - wystarczy, że wygłosisz referat albo stworzysz matematyczny plakat. Jeśli masz głowę pełną matematycznych pomysłów albo chcesz spędzić niezapomniany weekend w towarzystwie "królowej nauk", to zapraszamy do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej w dniach 13-15 kwietnia 2018r.

 

Więcej informacji oraz formularz zapisowy (zarówno dla słuchaczy, jak i referentów) znajduje się na stronie omatko.im.pwr.wroc.pl bądź na portalu Facebook - Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów. Nie zwlekaj!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Komunikat zawiera załącznikiplakatOMatko.pdf

Wiadomość utworzona: 8 marca 2018 10:41, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2018 10:45, wykonana przez: Ewelina Domalik
7 marca 2018
Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w semestrze zimowym

W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania: ankieta.ms.polsl.pl

Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez pracowników Wydziału. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

Wiadomość utworzona: 7 marca 2018 10:16, autor: Ewelina Domalik
7 marca 2018
Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania - wykład Future Processing

Cykl wykładów i warsztatów kryjących się pod nazwą Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO) to doskonała okazja, by dzięki specjalistom z Future Processing poznać tajniki pracy w branży IT. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 14 marca 2018 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zapisy na www.dpto.pl.

Uczestnicy II bloku DPTO dowiedzą się m.in. jak ułatwić sobie pracę dzięki testom jednostkowym, jak szybko i bez problemu stworzyć aplikacje typu frontend, czym jest narzędzie Webpack, jak zarządzać zadaniami w stylu SCRUM oraz jak oszczędzić swój czas pracy nad projektem, dzięki zrozumieniu potrzeb zleceniodawcy. Pełna agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.dpto.pl.

Ponadto, uczestnicy cyklu będą mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się w sobotę 24 marca 2018 roku w siedzibie firmy Future Processing w Gliwicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach II bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 15 marca i potrwają do 21 marca 2018 roku.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące cyklu DPTO, w tym informacje o rejestracji na poszczególne bloki, przesyłane są za pośrednictwem newslettera: www.dpto.pl/#newsletter.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing (FP) zajmująca się wytwarzaniem najwyższej jakości oprogramowania. FP od lat rozwija kompetencje w zakresie Machine Learning, stosując z powodzeniem swoją wiedzę w przestrzeni obrazowania medycznego, nadzorowania jakości produkcji, czy współtworzeniu inteligentnych miast. FP jest także jedną z 3 śląskich firm tworzących konsorcjum FP Space. Jego celem jest m.in. budowa satelity Intuiton-1 z najbardziej wydajnym na świecie komputerem pokładowym i zaawansowanymi przyrządami do obserwacji Ziemi oraz wsparcie budowy 4. polskiego satelity PW-Sat2.

Komunikat zawiera załącznikiDPTO II blok.jpg

Wiadomość utworzona: 7 marca 2018 09:42, autor: Ewelina Domalik
19 lutego 2018
Spotkanie informacyjne o programie Erasmus+

Dnia 1 marca 2018 r. (czwartek) w godz. 14:00 - 15:00 w sali Rady Wydziału (210A) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+.

Program Erasmus+ jest europejskim projektem, którego celem jest m.in. wymiana studentów.

Wszystkie osoby zainteresowane studiami na jednej z naszych zagranicznych uczelni partnerskich (w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji lub Danii) lub praktykami za granicą serdecznie zapraszam na to spotkanie.

dr Iwona Nowak
Koordynator programu na Wydziale Matematyki Stosowanej

Wiadomość utworzona: 19 lutego 2018 10:56, autor: Ewelina Domalik
9 lutego 2018
Płatne staże Tauron

Grupa Tauron oferuje płatne staże dla studentów kierunków informatyka oraz matematyka. Staż trwa przez 5 miesięcy. Szczegółowe informację można znaleźć poniżej:

Komunikat zawiera załącznikiTauron-plakat-staze.jpg, Tauron-staż_zespół_Analizy_Rynku.pdf, Tauron-staż_zespół_Badań_i_Rozwoju.pdf, Tauron-staż_zespół_Ryzyka_Kredytowego.pdf

Wiadomość utworzona: 9 lutego 2018 10:07, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2018 10:12, wykonana przez: Ewelina Domalik
8 lutego 2018
IX edycja Absolvent Talent Days

Politechnika Śląska (Biuro Karier Studenckich) włączyła się w kampanie społeczną "Rób to, co kochasz" Grupy Absolvent.pl

Chcemy pokazać młodym ludziom, że praca to nie przykry obowiązek, ale szansa na łączenie przyjemnego z pożytecznym i spełnianie marzeń. Kampania ma wymiar edukacyjny i podpowiada studentom i absolwentom, jak znaleźć pracę na miarę swoich potrzeb.

 

Rób to, co kochasz - także w pracy. Już w marcu i kwietniu odbędą się Absolvent Talent Days, największe w Polsce targi pracy i praktyk dla studentów i młodych absolwentów. Zdobądź przewagę nad aplikacjami online i pobierz bezpłatny bilet: https://goo.gl/925DBh

Komunikat zawiera załącznikiAbsolvent Talent Days - Informacja na start.pdf

Wiadomość utworzona: 8 lutego 2018 12:00, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2018 12:03, wykonana przez: Ewelina Domalik
8 lutego 2018
Zostań Ambasadorem Kariery w UE

Instytucje UE oferują studentom i absolwentom, którzy niedawno ukończyli studia, wiele możliwości w zakresie zdobywania doświadczenia zawodowego. W zależności od tego, jaki etap kształcenia wyższego masz już za sobą, możesz zostać "ambasadorem" UE, zgłosić się na staż lub ubiegać się o stanowisko urzędnika zatrudnionego na stałe.

 

Studenci "ambasadorami" UE

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, weź udział w programie dla studentów-ambasadorów "EU Careers". W ramach tego programu będziesz miał okazję:

- uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i rozpowszechniać je wśród studentów

- nawiązać współpracę z osobami z całej Europy

- zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów

- zdobyć doświadczenie w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u

- wziąć udział w szkoleniach przygotowawczych i przez cały czas trwania programu korzystać z pomocy trenera

- zdobyć kompetencje, dzięki którym Twoje CV będzie atrakcyjniejsze dla potencjalnych pracodawców.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten program?
Poszukujemy otwartych i łatwo nawiązujących kontakty osób, które z zapałem będą promować możliwości współpracy z instytucjami UE na swoich uczelniach wyższych.
Jako pracodawca zatrudniający wielu spośród najlepszych europejskich absolwentów poszukujemy ambasadorów, którzy będą promować naszą "markę" na najlepszych uniwersytetach w Europie. Celem programu, który jest częścią pomyślnie realizowanej od dłuższego czasu inicjatywy, jest odkrywanie innowacyjnych sposobów promowania zatrudnienia w instytucjach europejskich. Niektóre metody promocji to:

- udział w targach pracy lub organizowanie prezentacji dla innych studentów

- budowanie sieci współpracy między uczelniami i udzielanie informacji

- aktywna obecność w Internecie i mediach społecznościowych

- udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w strukturach unijnych.

 

Jakie korzyści przyniesie Ci udział w programie?

Po pierwsze nasi ambasadorzy zostaną gruntownie przeszkoleni, tak aby byli w pełni przygotowani do pełnienia powierzonej im roli. Na szkoleniach zdobędziesz umiejętności potrzebne do wykonywania zadań ambasadora. Zapewnimy Ci wszelką potrzebną pomoc i podpowiemy, od czego zacząć.

Po drugie na rynku pracy, na którym panuje ogromna konkurencja, tego rodzaju odpowiedzialne zadanie może sprawić, że Twoje CV będzie rzeczywiście wyjątkowe. Nie tylko nauczysz się metod komunikacji i prezentacji, lecz międzynarodowy wymiar pełnionej przez Ciebie funkcji może pozytywnie wpłynąć na ocenę Twojego CV z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

 

Informacje praktyczne

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) odpowiada za nabór pracowników do wszystkich instytucji i agencji UE, w tym Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Więcej informacji na temat naszej działalności znajdziesz na stronie: http://epso.europa.eu/about-epso_pl

 

SZCZEGÓŁY REKRUTACJI: https://epso.europa.eu/job-opportunities/students-and-graduates_pl#tab-0-0

 

 

Osoby aplikujące proszone są o poinformowanie - najlepiej drogą mailową - o tym fakcie Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej: kariera@polsl.pl Zgłoszenia proszę przesyłać do 12 lutego (poniedziałek) 2018 r.

Wiadomość utworzona: 8 lutego 2018 11:46, autor: Ewelina Domalik
25 stycznia 2018
Ruszyły zapisy do V edycji Programu Corporate Readiness Certificate (CRC)

Biuro Karier Studenckich wspólnie z firmami Accenture Delivery Center Poland, IBM oraz ING Services Polska zapraszają do udziału wszystkich studentów ostatnich semestrów studiów.

 

Korzyści z uczestnictwa w programie:

 • Uzyskanie prestiżowego certyfikatu, rozpoznawalnego w środowisku biznesowym (CRC),
 • Zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej, która nie jest dostępna na rynku,
 • Wykształcenie umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym,
 • Płatne staże i praktyki dla najlepszych,
 • Udział w bezpłatnych zajęciach, wykładach i laboratoriach organizowanych w macierzystych uczelniach, a także w siedzibach partnerów Programu.

 

Więcej informacji o programie: www.kariera.polsl.pl

Wiadomość utworzona: 25 stycznia 2018 10:05, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2018 10:06, wykonana przez: Ewelina Domalik
19 stycznia 2018
Wygraj staż w Brukseli!

Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska pragnie zaprosić Absolwentów i Studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach do udziału w konkursie na płatny, miesięczny staż w swoim biurze poselskim w Brukseli.

Staż w Brukseli jest doskonała szansą na poznanie, jak w praktyce funkcjonuje Parlament Europejski, a także okazją do rozwoju zainteresowań, zdobycia cennego doświadczenia, szlifowania znajomości języków obcych i poznania Brukseli.

Podczas miesięcznego stażu, studenci będą mieli szansę wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych komisji, grup politycznych oraz sesjach plenarnych. Ponadto, zapoznają się z organizacją i zadaniami Instytucji Europejskich: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie będą mieli także okazję, aby sprawdzić swoją znajomość języka obcego, nie tylko podczas tłumaczenia tekstów, czy sporządzania notatek, ale także poprzez współpracę przy projektach związanych z bieżącymi działaniami biura poselskiego. Staże w Parlamencie Europejskim będą dla młodych ludzi cennym doświadczeniem na profesjonalnej ścieżce rozwoju kariery zawodowej.

Zainteresowani proszeni są o przesłanie na adres: jadwiga.wisniewska.ep@gmail.com do 30 kwietnia 2018 r. swojego CV z listem motywacyjnym wraz z esejem nt. "Przyszłość Unii Europejskiej - szanse i zagrożenia". Szczegółowe informacje oraz regulamin Konkursu "Wygraj staż w Brukseli" znajdują się na stronie: www.jadwigawisniewska.pl

Wiadomość utworzona: 19 stycznia 2018 11:36, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2018 11:37, wykonana przez: Ewelina Domalik
19 stycznia 2018
Maraton programistyczny Deadline24 - trwają zapisy!

Trwa rejestracja na 10. edycję międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24

W dniach 7-8 kwietnia 2018 roku odbędzie się finał 10. - jubileuszowej - edycji międzynarodowego maratonu programistycznego Deadline24. Już teraz entuzjaści algorytmiki z całego świata mogą rejestrować się na eliminacje online, których wyniki zdecydują o tym, kto weźmie udział w wielkim finale.

Rejestracja 3-osobowych drużyn, które w ramach 10. edycji wydarzenia chcą zmierzyć się na wirtualnej arenie z przeciwnikami z różnych zakątków globu, potrwa do 22 lutego 2018 roku. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konkursu: www.deadline24.pl. Same eliminacje będą miały miejsce w niedzielę 25 lutego 2018 roku.

Maraton podzielony jest na 2 etapy. Pierwszym z nich są eliminacje, w czasie których przez 5 godzin zarejestrowane drużyny będą zmagać się z rozwiązywaniem zadań, których poprawność ocenia serwer sprawdzający. Ten etap konkursu przebiega zdalnie. Do finału - trwającego nieprzerwanie przez 24 godziny - zaproszone zostaną zespoły, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami w czasie eliminacji.

Po raz pierwszy Deadline24 miał miejsce w 2009 roku. Początkowo wydarzenie miało charakter lokalny, jednak z upływem czasu, za sprawą rosnącego zainteresowania uczestników, zyskało międzynarodowy charakter. W 2017 roku do pierwszego etapu konkursu zgłosiła się rekordowa liczba zawodników - 1950. W eliminacjach udział wzięli reprezentanci m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Rosji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Chin, Szwajcarii, Indii i Brazylii.

Od samego początku za organizację maratonu odpowiada gliwicka firma Future Processing (FP), zajmująca się wytwarzaniem najwyższej jakości oprogramowania.

FP od lat rozwija kompetencje w zakresie Machine Learning, stosując z powodzeniem swoją wiedzę w przestrzeni obrazowania medycznego, nadzorowania jakości produkcji, współtworzeniu inteligentnych miast czy na potrzeby handlu. Jednym z projektów firmy jest Cardio4D, czyli platforma obliczeniowa, której celem jest zwiększenie wydajności obrazowania medycznego u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca.

FP jest jedną z 3 śląskich firm tworzących konsorcjum FP Space. Jego celem jest m.in. budowa satelity Intuiton-1 z najbardziej wydajnym na świecie komputerem pokładowym i zaawansowanymi przyrządami do obserwacji Ziemi oraz wsparcie budowy 4. polskiego satelity PW-Sat2.

Firma jest także organizatorem ogólnopolskiej konferencji dotyczącej jakości oprogramowania Quality Excites, konferencji programistycznej Future Dev Day oraz cyklu wykładów i warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.

Wiadomość utworzona: 17 stycznia 2018 08:57, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2018 12:47, wykonana przez: Ewelina Domalik
12 stycznia 2018
Zostań Ambasadorem Kariery w UE

Instytucje UE oferują studentom i absolwentom, którzy niedawno ukończyli studia, wiele możliwości w zakresie zdobywania doświadczenia zawodowego. W zależności od tego, jaki etap kształcenia wyższego masz już za sobą, możesz zostać "ambasadorem" UE, zgłosić się na staż lub ubiegać się o stanowisko urzędnika zatrudnionego na stałe.

 

Studenci "ambasadorami" UE

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, weź udział w programie dla studentów-ambasadorów "EU Careers". W ramach tego programu będziesz miał okazję:

- uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i rozpowszechniać je wśród studentów

- nawiązać współpracę z osobami z całej Europy

- zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów

- zdobyć doświadczenie w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u

- wziąć udział w szkoleniach przygotowawczych i przez cały czas trwania programu korzystać z pomocy trenera

- zdobyć kompetencje, dzięki którym Twoje CV będzie atrakcyjniejsze dla potencjalnych pracodawców.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten program?
Poszukujemy otwartych i łatwo nawiązujących kontakty osób, które z zapałem będą promować możliwości współpracy z instytucjami UE na swoich uczelniach wyższych.
Jako pracodawca zatrudniający wielu spośród najlepszych europejskich absolwentów poszukujemy ambasadorów, którzy będą promować naszą "markę" na najlepszych uniwersytetach w Europie. Celem programu, który jest częścią pomyślnie realizowanej od dłuższego czasu inicjatywy, jest odkrywanie innowacyjnych sposobów promowania zatrudnienia w instytucjach europejskich. Niektóre metody promocji to:

- udział w targach pracy lub organizowanie prezentacji dla innych studentów

- budowanie sieci współpracy między uczelniami i udzielanie informacji

- aktywna obecność w Internecie i mediach społecznościowych

- udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w strukturach unijnych.

 

Jakie korzyści przyniesie Ci udział w programie?

Po pierwsze nasi ambasadorzy zostaną gruntownie przeszkoleni, tak aby byli w pełni przygotowani do pełnienia powierzonej im roli. Na szkoleniach zdobędziesz umiejętności potrzebne do wykonywania zadań ambasadora. Zapewnimy Ci wszelką potrzebną pomoc i podpowiemy, od czego zacząć.

Po drugie na rynku pracy, na którym panuje ogromna konkurencja, tego rodzaju odpowiedzialne zadanie może sprawić, że Twoje CV będzie rzeczywiście wyjątkowe. Nie tylko nauczysz się metod komunikacji i prezentacji, lecz międzynarodowy wymiar pełnionej przez Ciebie funkcji może pozytywnie wpłynąć na ocenę Twojego CV z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

 

Informacje praktyczne

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) odpowiada za nabór pracowników do wszystkich instytucji i agencji UE, w tym Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Więcej informacji na temat naszej działalności znajdziesz na stronie: http://epso.europa.eu/about-epso_pl

 

SZCZEGÓŁY REKRUTACJI: https://epso.europa.eu/job-opportunities/students-and-graduates_pl#tab-0-0

 

 

Osoby aplikujące proszone są o poinformowanie - najlepiej drogą mailową - o tym fakcie Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej: kariera@polsl.pl

Wiadomość utworzona: 12 stycznia 2018 14:13, autor: Ewelina Domalik
Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2018 14:14, wykonana przez: Ewelina Domalik
6 grudnia 2017
Najlepsi absolwenci
Zgodnie z § 21 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania pożyczek i kredytów studenckich (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 1905) Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia w porozumieniu z Uczelnianym Zarządem Samorządu Studenckiego ustala, co następuje:
Wykaz 10 % najlepszych absolwentów Politechniki Śląskiej obejmuje absolwentów, którzy spełniają następujące warunki:
- ukończyli studia I lub II stopnia w terminie określonym planem studiów,
- złożyli pracę dyplomową nie później niż do dnia 5 marca (10 września) na studiach ll stopnia kończących się w semestrze zimowym (letnim),
- uzyskali ostateczny wynik studiów: bardzo dobry z wyróżnieniem, bardzo dobry, dobry plus, dobry,
- jako dodatkowy parametr może być uwzględniona ocena z przebiegu studiów.
 
Lista rankingowa absolwentów tworzona jest w oparciu o ostateczny wynik studiów oraz ocenę z przebiegu studiów, przy czym pierwszeństwo mają absolwenci kończący studia z wyróżnieniem (uzyskali ostateczny wynik studiów bardzo dobry z wyróżnieniem lub dyplom z wyróżnieniem). Liczba 10 % najlepszych absolwentów jest liczona z ogólnej liczby absolwentów wydziału studiów I stopnia albo studiów ll stopnia, którzy ukończyli studia w danym roku akademickim. Rektor w terminie do dnia 31 grudnia sporządza i ogłasza listy rankingowe najlepszych absolwentów studiów I stopnia lub II stopnia w poprzednim roku akademickim. Niniejsze porozumienie obowiązuje absolwentów, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2016/2017 i latach późniejszych. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Wiadomość utworzona: 6 grudnia 2017 08:50, autor: Ewelina Domalik
30 listopada 2017
Laboratorium kompetencji

Trwa rekrutacja do projektu "Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa", w ramach którego eksperci rynku pracy oraz ds. przedsiębiorczości przygotują studentów do rozpoczęcia kariery zawodowej.

 

W ramach projektu można skorzystać z:

 • bezpłatnych konsultacji z doradcą zawodowym (konsultacje dokumentów aplikacyjnych; pomoc w znalezieniu praktyk, stażu, pracy; przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej itd.),
 • bezpłatnych konsultacji z doradcą ds. przedsiębiorczości (jak założyć własną firmę, możliwości pozyskiwania środków finansowych na założenie firmy,  konsultacje  i pomoc przy napisaniu Biznes Planu),
 • bezpłatnych szkoleń z kompetencji miękkich (harmonogram na bieżąco jest aktualizowany),
 • sesji coachingowej,
 • symulacji rozmowy rekrutacyjnej,
 • Matrycy Kariery - portal przeznaczony do pomiaru kompetencji,
 • testów sprawdzających poziom kompetencji,
 • konkursu Mój Pomysł na Biznes.

   

  Projekt skierowany jest do studentów ostatnich dwóch semestrów studiów I stopnia i wszystkich studentów II stopnia w Politechnice Śląskiej.

  Spotkania z doradcą zawodowym są indywidualne i dopasowane do czasu którym dysponuje uczestnik.

   

  "Laboratorium kompetencji" to pomoc wznalezieniu pracy na miarę potrzeb, możliwości i oczekiwań.

   

  Zostań uczestnikiem naszego projektu!

  http://www.kariera.polsl.pl/BKS_LabKar_UE/LaboratoriumKompetencjiPOLSL.htm

  Szczegóły dla zainteresowanych:

  Biuro Karier Studenckich

  kariera@polsl.pl

  Gliwice, ul. Konarskiego 20, pokój 106 tel. : 32 37 20 75,

  Katowice, ul Krasińskiego 8, pokój 053 tel. 32 603 40 06
 • Wiadomość utworzona: 30 listopada 2017 11:24, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2017 11:48, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 listopada 2017
  Rejs Niepodległości dookoła świata na pokładzie "Daru Młodzieży" - konkurs

  W maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców - "Dar Młodzieży" rozpocznie rejs dookoła świata - pod hasłem "Rejs Niepodległości". Impulsem do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej, którą będziemy obchodzić w 2018r. Rejs statku zakończy się na 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

  Rok przed właściwymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i pół roku przed rozpoczęciem rejsu odbędzie się konkurs Rejs Niepodległości, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania się w roli Młodych Ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich "małych Ojczyzn" będą promowali Polskę za granicą. Konkurs jest także okazją do pogłębienia wiedzy historycznej na temat swojego kraju.

  Celem konkursu jest wyłonienie symbolicznej liczby 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem "Dar Młodzieży" na jednym z odcinków dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestnictwa z Papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r.

  Opis konkursu dostępny jest pod adresem: www.pl2018.org

  Wiadomość utworzona: 24 listopada 2017 12:29, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2017 12:29, wykonana przez: Ewelina Domalik
  22 listopada 2017
  Wykład "Data Science" firmy Netology

  Uprzejmie zapraszam do udziału w otwartym wykładzie dotyczącym Data Science, który odbędzie się w dn. 28.11.2017 r. w godz. 14:00-15:00 w sali 408.MS.

   

  Wykład przedstawi przedstawiciel świata praktyki gospodarczej, prezes firmy Netology (partnera Wydziału Matematyki Stosowanej), Pan Wojciech Muras.

   

  Z wyrazami szacunku,

  Adrian Kapczyński

  Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z przemysłem

  Wiadomość utworzona: 22 listopada 2017 07:46, autor: Ewelina Domalik
  17 listopada 2017
  Wybieramy najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2018

  Do 8 grudnia można zgłaszać kandydatów do ósmej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizowany jest w ramach programu "Study in Poland". W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 70 tysięcy obcokrajowców. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

  Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

  Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

  Z doświadczenia poprzednich edycji wiemy, że zwycięzcy konkursu są znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje Uczelni znakomitą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.

  Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

  Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

  Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 29 stycznia 2018 r. w Gliwicach podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".

  Więcej na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent

  Wiadomość utworzona: 17 listopada 2017 12:13, autor: Ewelina Domalik
  16 listopada 2017
  Zdobądź certyfikat Palo Alto Networks

  Biuro Karier Studenckich wspólnie z ING Services Polska oraz firmą Palo Alto Networks i Comp SA organizują nowy program skierowany do studentów, którzy ukończyli II semestr studiów o kierunku informatycznym. Program ten ma na celu pogłębienie wiedzy studentów w tematach związanych z sieciami komputerowymi i bezpieczeństwem IT.

   

  Więcej informacji na stronie Biura Karier.

  Wiadomość utworzona: 16 listopada 2017 10:03, autor: Ewelina Domalik
  13 listopada 2017
  Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

  Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej organizuje już po raz trzynasty Ogólnopolską Olimpiadę Języka Niemieckiego dla studentów uczelni technicznych. Jest to jedynie takie przedsięwzięcie w naszym kraju - profilowany konkurs z języka niemieckiego na wyższych uczelniach. Olimpiada zdobyła już renomę wśród wykładowców i studentów, jest wspierana przez Goethe-Institut - największą instytucję promującą język niemiecki na świecie.

  Zapraszamy i gorąco zachęcamy do udziału wszystkich studentów kierunków inżynierskich (nie licencjackich) studiów dziennych i zaocznych wszystkich stopni z dobrą znajomością języka niemieckiego (od poziomu B1). W finale na zwycięzców czeka wiele cennych nagród. Udział w Olimpiadzie wpływa na ocenę z języka obcego.

  Zgłoszenia i zapisy w sekretariacie SJO lub mailowo - renata.pelka@polsl.pl , gabriela.szewiola@polsl.pl - proszę podać imię i nazwisko, nr legitymacji studenckiej oraz adres mailowy i nr telefonu.

  Pierwszy etap Olimpiady odbędzie się się 24.11.2017 o godz. 15.30 w SJO, ul. Akademicka 2 (tak samo na innych uczelniach w Polsce) i ma charakter sprawdzianu pisemnego. Trwa 90 minut. Finał ogólnopolski odbywa się w maju na Politechnice Śląskiej.

  Wiadomość utworzona: 13 listopada 2017 09:49, autor: Ewelina Domalik
  10 listopada 2017
  Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca

  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach zaprasza do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca, organizowanego od 2010 r.

  Konkurs jest adresowany do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy oczekują również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.

  Pięciu laureatów nagród głównych weźmie udział w 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w dniach 11 - 15 kwietnia 2018 r. Organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie. Nasi laureaci zdobyli na tej prestiżowej wystawie: 13 złotych, 13 srebrnych i 4 brązowe medale oraz liczne nagrody specjalne.

  Ponadto laureaci zaprezentują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków.

  Nabór zgłoszeń trwa od 1 listopada 2017 r. do 15 stycznia 2018 r.

  Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.cowi.tu.kielce.pl

  Informacje na temat konkursu można uzyskać w Centrum Ochrony Własności Intelektualnej Politechniki Świętokrzyskiej.

  Wiadomość utworzona: 10 listopada 2017 11:27, autor: Ewelina Domalik
  9 listopada 2017
  Warsztaty IPMA Young Crew

  Warsztaty "Rzuć okiem na projekt" organizowane przez IPMA Young Crew Polska odbędą się 14 listopada na Uniwersytet SWPS w Warszawie.

  Podczas warsztatów odbędzie się konkurs, którego główną nagrodą będzie VOUCHER na CERTYFIKAT IPMA-D.

  Jest to interaktywne, jednodniowe wydarzenie, na które składają się wysokiej klasy warsztaty, gry symulacyjne, dyskusje, wymiana doświadczeń oraz networking. Adresowane są do młodych kierowników projektów, osób od niedawna zaangażowanych i pracujących w środowisku projektowym, absolwentów, studentów oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani dziedziną zarządzania projektami.

  Nadrzędnym celem Warsztatów jest zdobycie wiedzy, bezcennych informacji oraz doświadczenia z zakresu zarządzania projektami w pozytywnej atmosferze i z ludźmi, którzy wiedzą, co znaczy łączyć efektywną naukę z dobrą zabawą.

  Wszystkie dodatkowe informacje mogą Państwo znaleźć na naszym wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/126673984730342/?fref=ts

  Rejestracja jest dostępna jest na stronie: https://warsztatyyc.evenea.pl/

  Komunikat zawiera załącznikiWarsztaty_IPMA_Young_ Crew-agenda_wydarzenia.pdf, Warsztaty_IPMA_Young_ Crew-plakat.jpg

  Wiadomość utworzona: 9 listopada 2017 09:29, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 9 listopada 2017 09:29, wykonana przez: Ewelina Domalik
  7 listopada 2017
  Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania

  Dzięki wykładom i warsztatom prowadzonym w ramach cyklu Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania (DPTO) specjaliści z Future Processing wprowadzają uczestników w realia kariery zawodowej w branży IT. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada 2017 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zapisy na www.dpto.pl.

  Uczestnicy pierwszego z dwóch planowanych na ten rok akademicki bloków DPTO dowiedzą się m.in. jak zwiększyć swoje szanse podczas rekrutacji, jak pisać czysty kod zgodny z dobrymi standardami programowania, czym jest programowanie deklaratywne oraz czym aplikacje chmurowe różnią się od tradycyjnych.

  Pełna agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.dpto.pl.

  Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się w sobotę, 2 grudnia 2017 roku w siedzibie firmy Future Processing w Gliwicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 16 listopada i potrwają do 23 listopada 2017 roku.

  Wszystkie bieżące informacje dotyczące cyklu DPTO, w tym informacje o rejestracji na poszczególne bloki, przesyłane są także za pośrednictwem newslettera: www.dpto.pl/#newsletter.

  Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, która działa na globalnym rynku informatycznym od 2000 roku. Obecnie to ponad 800-osobowy zespół specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. 

  Wiadomość utworzona: 7 listopada 2017 10:54, autor: Ewelina Domalik
  6 listopada 2017
  Terminy egzaminu dyplomowego dla studentów kierunku INFORMATYKA w roku akademickim 2017/2018

  Terminy egzaminu dyplomowego dla studentów kierunku INFORMATYKA w roku akademickim 2017/2018

  Termin I-I     30.01.2018 r.
  (termin złożenia projektu inżynierskiego do dnia 16.01.2018 r., prezentacja pracy 23.01.2018 r.)

  Termin I        20.02.2018 r.
  (termin złożenia projektu inżynierskiego do dnia 30.01.2018 r., prezentacja pracy 06.02.2018 r.)

  Projekty złożone po wyżej wymienionych terminach, jednak nie później niż do 28.02.2018 r.
  (prezentacje odbędą się 6.03.2018 r., egzamin dyplomowy 20.03.2018 r.)

  Wiadomość utworzona: 31 października 2017 10:56, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 6 listopada 2017 13:04, wykonana przez: Ewelina Domalik
  31 października 2017
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej w następujących dniach:

  31 października 2017 r. od godz. 12.00
  oraz
  2 listopada 2017 r. do godz. 12:00

  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 31 października 2017 10:44, autor: Ewelina Domalik
  23 października 2017
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w semestrze letnim

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez pracowników Wydziału. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 23 października 2017 08:36, autor: Ewelina Domalik
  19 października 2017
  Wybór wykładów monograficznych - Matematyka st I rok II

  Informuję, że w dniu 24 października 2017 r. o godz. 1330 w sali 408 odbędzie się spotkanie studentów II roku kierunku Matematyka studia stacjonarne I stopnia, poświęcone wyborowi wykładów monograficznych. Wybór będzie dokonany wg listy rankingowej. Lista przedmiotów dostępna jest na stronie internetowej Wydziału.

  dr hab. inż. Edyta Hetmaniok
  Prodziekan ds. Studenckich

  Wiadomość utworzona: 19 października 2017 07:48, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 19 października 2017 07:49, wykonana przez: Ewelina Domalik
  12 października 2017
  Informacja dla studentów ze znajomością języka niemieckiego

  Nasza uczelnia partnerska -TU Bergakademie Freiberg - oferuje studentom z zagranicy  bezpłatny kurs języka niemieckiego online, przygotowujący do funkcjonowania w niemieckojęzycznym środowisku akademickim. Dla studentów Politechniki Śląskiej specjalnie zarezerwowano miejsca na tym kursie. Osoby chętne legitymujące się znajomością języka niemieckiego na poziomie co najmniej B1 proszone są o zgłoszenie się do 12.10.2017 r. włącznie do Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej (Zespół Germanistów + Sekretariat) lub na podany niżej adres e-mail: grazyna.kubarska@polsl.pl.

  Wiadomość utworzona: 10 października 2017 10:38, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 12 października 2017 12:28, wykonana przez: Ewelina Domalik
  6 października 2017
  Immatrykulacja studentów I roku

  Uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Matematyki Stosowanej odbędzie się w dniu 10 października 2017 r. o godz. 13.00 w Auli 300 w budynku Wydziału Górnictwa i Geologii, ul. Krzywoustego 2.
  Obecność obowiązkowa.

  Wiadomość utworzona: 6 października 2017 09:41, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 6 października 2017 09:42, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 października 2017
  Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa

  Trwa rekrutacja do projektu „Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”, w ramach którego eksperci rynku pracy oraz ds. przedsiębiorczości przygotują studentów do rozpoczęcia kariery zawodowej.

   

  W ramach projektu można skorzystać z:

   

  ·         bezpłatnych konsultacji z doradcą zawodowym (konsultacje dokumentów aplikacyjnych; pomoc w znalezieniu praktyk, stażu, pracy; przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej itd.),

  ·         bezpłatnych konsultacji z doradcą ds. przedsiębiorczości (jak założyć własną firmę, możliwości pozyskiwania środków finansowych na założenie firmy,  konsultacje  i pomoc przy napisaniu Biznes Planu),

  ·         bezpłatnych szkoleń z kompetencji miękkich (harmonogram na bieżąco jest aktualizowany), 

  ·         sesji coachingowej,

  ·         symulacji rozmowy rekrutacyjnej,

  ·         Matrycy Kariery – portal przeznaczony do pomiaru kompetencji,

  ·         testów sprawdzających poziom kompetencji,

  ·         konkursu Mój Pomysł na Biznes.

   

  Projekt skierowany jest do studentów 6-7 semestru I stopnia i II stopnia w Politechnice Śląskiej.

  Spotkania z doradcą zawodowym są indywidualne i  dopasowane do czasu którym dysponuje uczestnik.

   

   „Laboratorium kompetencji” to pomoc w  znalezieniu pracy na miarę potrzeb, możliwości i oczekiwań.

   

  Zostań uczestnikiem naszego projektu!              

  http://www.kariera.polsl.pl/BKS_LabKar_UE/LaboratoriumKompetencjiPOLSL.htm

  Szczegóły dla zainteresowanych:

  Biuro Karier Studenckich

  kariera@polsl.pl

  Gliwice, ul. Konarskiego 20, pokój106 tel. : 32 37 20 75,

  Katowice, ul Krasińskiego 8, pokój 053 tel. 32 603 40 06

  Wiadomość utworzona: 5 października 2017 08:39, autor: Ewelina Domalik
  29 września 2017
  Zajęcia z Języków Obcych i Wychowania Fizycznego
  Podziały na grupy językowe dla studentów pierwszych semestrów odbędą się w salach Studium Języków Obcych na Wydziale Górnictwa i Geologii w następujących terminach:
   
  Matematyka stopień I 9.10.2017 godz. 8.30 sala 697/G
  Matematyka stopień II 3.10.2017 godz. 8.30 sala 699/G
  Informatyka stopień I 9.10.2017 godz. 8.30 sala 687/G
   
  Dla pozostałych roczników zajęcia odbywają się zgodnie harmonogramem umieszczonym na stronie plan.polsl.pl 
   
   
  Zajęcia z Wychowania Fizycznego będą odbywać się w następujących terminach:
   
  Matematyka stopień I rok II   czwartki godz. 12.30 - 14:00
  Matematyka stopień II rok I   wtorki godz. 12:30 - 14:00
  Informatyka stopień I rok I   czwartki godz. 11:00 - 12:30
   
  Na pierwszych zajęciach odbędzie się podział na sekcje sportowe.
   
   
  Oficjalne pisma informujące o powyższych terminach znajdują się w załącznikach.

  Komunikat zawiera załącznikipismoJezykiObce.pdf, pismoWychowanieFizyczne.pdf

  Wiadomość utworzona: 29 września 2017 09:34, autor: Ewelina Domalik
  27 września 2017
  Rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018

  Wszyscy studenci kierunku Matematyka oraz Informatyka rozpoczynają zajęcia w dniu 3 października 2017 r. zgodnie z planem studiów umieszczonym na stronie internetowej plan.polsl.pl.  Na stronie tej umieszczone są zawsze aktualne rozkłady zajęć. Oprócz tego plan będzie również umieszczony w gablotach znajdujących się na IV piętrze w budynku Wydziału.

   

  Na stronie własnej Wydziału umieszczona jest również mapa rozmieszczenia sal wykładowych i laboratoryjnych, w których będą odbywać się zajęcia.

   

  Wyznaczone przez Dziekanat osoby (z którymi kontaktowali się już pracownicy), biorą udział również w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się w poniedziałek, 2 października, o godz. 10.00 w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej. Pozostałe osoby mają w tym dniu wolne.

   

  Msza święta w intencji studentów i pracowników Politechniki Śląskiej odbędzie się w katedrze pw. św. ap. Piotra i Pawła przy ul. Jana Pawła II 5 w Gliwicach 2 października o godz. 18.00.

  Wiadomość utworzona: 27 września 2017 12:54, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 27 września 2017 12:56, wykonana przez: Ewelina Domalik
  7 września 2017
  Miejsce w Domu Studenckim "Solaris"
  Przyznano miejsca w Domu Studenckim "Solaris". Studenci zobowiązani są do uregulowania opłaty za miesiąc październik o wysokości 376 zł do 8.09.2017 r. (w tytule zapłaty należy zaznaczyć, że jest to zapłata za miesiąc październik). Brak opłaty oznacza rezygnację i automatyczne skreślenie z listy osób, którym przyznano miejsce w Domu Studenckim.
  Numer konta bankowego, na który należy dokonać wpłaty: 41 1050 1285 1000 0002 0211 4450
   
  Poniżej znajduję się lista studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, którym przyznano miejsce w Domu Studenckim "Solaris" w roku akademickim 2017/2018.

  Komunikat zawiera załącznikiListaDomStudencki2017.pdf

  Wiadomość utworzona: 6 września 2017 11:48, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 7 września 2017 11:17, wykonana przez: Ewelina Domalik
  13 lipca 2017
  Stypendium Ministra na rok akad.2017/2018

  Wnioski o przyznanie stypendium Ministra należy składać  w Dziekanacie do dnia 10 września 2017 r.

   

  Informacja na temat stypendiów Ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2017/2018, dostępna jest na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w załącznikach.

  Komunikat zawiera załącznikiWniosek_o_przyznanie_stypendium_ministra_na_rok 2017_2018.docx, Wskazowki_dotyczace_wypełniania_wnioskow.pdf

  Wiadomość utworzona: 13 lipca 2017 14:10, autor: Ewelina Domalik
  23 czerwca 2017
  Płatny staż w UM w Cieszynie

  Urząd Miejski w Cieszynie rozpoczął nabór kandydatów do odbycia płatnego stażu (praktyki studenckiej) w 2017 roku. Staż ten dedykowany jest dla ambitnych studentów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniających się osiągnięciami w nauce.

  Szczegóły w załączniku.

  Komunikat zawiera załącznikiStaz_Cieszyn_UM.pdf

  Wiadomość utworzona: 23 czerwca 2017 14:31, autor: Ewelina Domalik
  19 czerwca 2017
  Nabór kandydatów do programu Inżynier XXI wieku

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą udziału w Programach staży przemysłowych organizowanych we współpracy Politechniki Śląskiej z przedsiębiorstwami w ramach wzmacniania praktycznych elementów kształcenia.
  Kliknij na nazwę firmy, żeby zobaczyć jej ofertę:
  Aiut
  FCA Poland
  GMMP

  Program "Inżynier XXI wieku" koordynowany jest przez Biuro Karier Studenckich, które udziela zainteresowanym wszelkich informacji dotyczących realizacji Programów stażowych w przedsiębiorstwach oraz wspiera kandydatów biorących udział w procesie rekrutacyjnym, min. w przygotowaniu atrakcyjnych dokumentów aplikacyjnych.

  Więcej informacji na facebooku Biura Karier.

  Wiadomość utworzona: 19 czerwca 2017 10:47, autor: Ewelina Domalik
  5 czerwca 2017
  Spotkanie - ALM Academy

  W dniu 13 czerwca o godz. 15.30 w sali 408 na naszym Wydziale odbędzie się spotkanie z firmą ALM Factory.

  Tematem spotkania będzie ALM Academy. Program akademii obejmuje realizację modelowego projektu informatycznego. Ułożyliśmy go na potrzeby wdrażania naszych pracowników w technologie Node.js oraz React.js które stosujemy w wielu projektach, nad którymi teraz pracujemy. Na potrzeby studentów Politechniki Śląskiej rozbudowaliśmy zakres o dobre praktyki w procesie tworzenia rozwiązań - niezależnie od technologii.

  Jakie są etapy Akademii:

  • Spotkanie inicjujące. My szczegółowo przedstawiamy plan i zbieramy Wasze uwagi.
  • W zależności od liczby chętnych formujemy grupy
  • Każdy uczestnik dostaje zestaw filmów lub prezentacji instruktarzowych pokazujący podstawy technologii
  • Każda grupa dostaje szczegółowy zakres do oprogramowania. Grupa spotyka się co
   2 tygodnie z mentorem ze strony ALM (zdalnie lub na terenie Politechniki)
  • Po  ok.  6  miesiącach  od  startu  kończymy  realizację.  Najlepsze  zespoły  otrzymują
   nagrody rzeczowe, a osoby - zaproszenie na płatne praktyki w ALM

  Co jest istotne w Akademii:

  • Zorientowanie na praktyczne rozwiązywanie problemów i omówienie wielu przykładów wziętych z "codzienności"
  • Nacisk na szlifowanie umiejętności komunikacyjnych [bo zawsze będziecie pracować w zespołach, a niespójna komunikacja i konflikty przekładają się na opóźnienia i złe rozwiązania.]
  • Stosowanie dobrych praktyk [co się Wam przyda niezależnie czy system będzie pisany w node, Javie czy .NET. Łatwo napisać pierwszą małą aplikację, ale już wyzwaniem jest utrzymanie przejrzystej architektury, jakości kodu i wydajność kiedy system ma 19 modułów
  • Kontakt z praktykami SCRUM'a, którzy na co dzień są programistami i projektantami

  ALM to skrót od Application Lifecycle Management. Dlatego właśnie przyjęliśmy taką nazwę naszej grupy technologicznej. ALM Factory to wyspecjalizowany software-house. Mamy biura w Gliwicach, Katowicach i Wrocławiu. Realizujemy projekty dla firm technologicznych z Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji. Ciągle się rozwijamy i uczymy nie zapominając o czerpaniu radości z życia.

  Więcej informacji w załączniku:

  Komunikat zawiera załącznikiALM_Academy_dla_Politechniki_Slaskiej.pdf

  Wiadomość utworzona: 5 czerwca 2017 20:43, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2017 20:45, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 czerwca 2017
  Spotkanie z Delphi - "Odpal karierę w automotive"
  Biuro Karier Studenckich i Centrum Inżynieryjne Delphi zapraszają na spotkanie "ODPAL KARIERĘ W AUTOMOTIVE", podczas którego przedstawiciele firmy przedstawią możliwości rozwoju zawodowego dla studentów kierunków tj. automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka - władających językiem C i pasjonatów hardware'u (embedded engineer), z otwartym umysłem i słabością do motoryzacji. Spotkanie rekrutacyjne i możliwość poznania przyszłego managera to przepustka dla wszystkich, którzy marzą o projektowaniu rozwiązań dla najważniejszych marek samochodowych na rynku pod szyldem Delphi.
   
  Termin: 8 czerwca 2017, godz. 12.45 - 14.00, aula D Wydział AEI (Gliwice, ul.Akademicka 16)
  Zapisy: kariera@polsl.pl - imię i nazwisko, telefon, kierunek i semestr studiów.
   
  Więcej informacji na facebooku Biura Karier Studenckich.

  Wiadomość utworzona: 5 czerwca 2017 20:30, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2017 20:30, wykonana przez: Ewelina Domalik
  26 maja 2017
  Cisco Student Day - spotkanie

  We współpracy z firmą Cisco, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej organizuje w dniu 07.06.2017 r. spotkanie "Cisco Student Day". Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia oraz w załączonym plakacie.

  Komunikat zawiera załącznikiCiscoStudentDay2017.06.13.jpg

  Wiadomość utworzona: 26 maja 2017 14:08, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2017 14:09, wykonana przez: Ewelina Domalik
  23 maja 2017
  Wykład prof. Andrzeja Wróblewskiego z Uniwersytetu Warszawskiego
  Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład prof. Andrzeja Wróblewskiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł wykładu: "Newton, Maxwell, Einstein, i co dalej?". Wykład odbędzie się w dniu 25 maja (czwartek) o godz. 16:00 w Wilii Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.
   
   
   

  Prof. Andrzej Kajetan Wróblewski, fizyk, jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat, jako profesor,  pracował  na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego  (obecnie profesor emerytowany). Ważniejsze pełnione funkcje: dziekan Wydziału Fizyki UW, rektor UW (1989-1993), członek Komitetu Badań Naukowych, członek PAN, członek PAU (wiceprezes od 2009), były członek (z wyboru ad personam) Komitetu Polityki Naukowej CERN w Genewie.  Visiting professor w uniwersytetach  w Seattle (USA), Siegen (Niemcy), Antwerpia (Belgia). Zainteresowania i specjalności: fizyka wielkich energii, historia fizyki; autor kilku książek, m.in. Wstęp do fizyki, Prawda      i mity w fizyce oraz Historia fizyki. Profesir  Wróblewski był  wielokrotnie nagradzany           i wyróżniony, posiada pięć doktoratów honorowych, jest odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi.

  Wiadomość utworzona: 23 maja 2017 15:04, autor: Ewelina Domalik
  16 maja 2017
  II Mistrzostwa Wydziału Matematyki Stosowanej w szachach

  26 kwietnia 2017 roku w ramach Wydziałowego Dnia Sportu po raz drugi odbył się turniej szachowy o Mistrzostwo Wydziału Matematyki Stosowanej. Turniej został rozegrany systemem kołowym (każdy z każdym), z tempem gry 7 minut na partię plus 5 sekund na ruch dla gracza.

  Spośród 10 uczestników najlepsi okazali się:

  1. km - Paweł Łęczycki - 8 punktów;
  2. km - dr inż. Jan Pochciał - 7,5;
  3. II - dr inż. Marcin Adam - 7,5.

  Pierwsza trójka otrzymała pamiątkowe puchary, ufundowane przez Dziekana Wydziału dr hab. inż. Waldemara Hołubowskiego, prof. Pol. Śl.

  Warto przypomnieć, że w poprzednim roku, pierwszym mistrzem Wydziału został mistrz fide Michał Obruśnik a następni byli Paweł Łęczycki i dr inż. Jan Pochciał.

   

  Wiadomość utworzona: 16 maja 2017 12:51, autor: Ewelina Domalik
  10 maja 2017
  Wybór przedmiotów obieralnych, monograficznych oraz tematyki prac dyplomowych

  dotyczy II i III roku kierunku Informatyka,
  II roku kierunku Matematyka stopnia I
  oraz I roku kierunku Matematyka stopnia II

  Informuję, że spotkania poświęcone wyborowi wykładów monograficznych, przedmiotów obieralnych oraz tematyki prac dyplomowych na studiach I i II stopnia odbędą się w następujących terminach:

  • dla studentów II roku kierunku Informatyka: w dniu 16 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 13.30 w sali 210 A ,
  • dla studentów III roku kierunku Informatyka: w dniu 22 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 15.40 w sali 507,
  • dla studentów II roku kierunku Matematyka (studia I stopnia): w dniu 16 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali 210 A,
  • dla studentów I roku kierunku Matematyka (studia II stopnia): w dniu 15 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 15.40 w sali 507.

   

  Lista przedmiotów oraz proponowana tematyka prac dyplomowych dostępna jest na stronie internetowej Wydziału.

   
  dr hab. inż. Edyta Hetmaniok
  Prodziekan ds. Studenckich

  Wiadomość utworzona: 5 maja 2017 12:57, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2017 09:07, wykonana przez: Ewelina Domalik
  25 kwietnia 2017
  XIV edycja konkursu "Potyczki matematyczne"

  Dnia 11 kwietnia 2017 roku na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej odbył się finał XIV edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  Przed ogłoszeniem wyników uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Lew i człowiek", który wygłosił uczeń klasy II IB (Matura Międzynarodowa) Jakub Wiaterek. Wystąpienie dotyczyło problemu: Lew (L) i człowiek (C) - traktowani jako punkty - poruszają się w domkniętym kole jednostkowym z jednakowymi maksymalnymi prędkościami. Czy (głodny) lew zawsze złapie człowieka? Problem ten około 1930 roku postawił Richard Rado (1906-1989).

  Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wręczał Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl. wraz z Dyrektorem ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Adamem Sarkowiczem.

  W finale konkursu wzięło udział 14. uczniów.

  I miejsce
  Alicja Jakubek klasa II, VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach. Opiekun mgr Ewa Jaworska-Bałazy.

  II miejsce
  Szymon Gorczyca klasa II, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Opiekunowie mgr Halina Husak oraz mgr Joanna Olesińska.

  III miejsce
  Borys Kowalik klasa I, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Opiekun mgr Halina Husak.
  Kamil Czempik klasa II, VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach. Opiekun mgr Ewa Jaworska-Bałazy.

  Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników!

  Wiadomość utworzona: 25 kwietnia 2017 13:31, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 25 kwietnia 2017 13:34, wykonana przez: Ewelina Domalik
  13 kwietnia 2017
  Letnie Praktyki Badawcze

  Letnie Praktyki Badawcze to oryginalny sposób na aktywne spędzenie wakacji w interdyscyplinarnym gronie ambitnych, młodych ludzi. Udział w Praktykach umożliwia uczestnictwo w różnorodnych projektach: zarówno zlecanych przez firmy jak i naukowo-badawczych. Letnie Praktyki Badawcze, dzięki unikalnemu systemowi pracy, pozwalają na wszechstronny rozwój ich uczestników. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu Praktyk i cyklu specjalistycznych szkoleń, mają szansę dołączenia do zespołu organizatorów. Umiejętności zdobyte podczas Praktyk są również wysoko cenione na rynku pracy.
   
  Letnie Praktyki Badawcze przeznaczone są dla studentów o szerokim spektrum zainteresowań naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, na ekonomii i zarządzaniu kończąc.
   
  Praktyki organizowane są w miesiącach letnich, lipiec-wrzesień w Warszawie w oparciu o Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN.

  Więcej informacji w załączniku lub na stronie: www.praktyki.waw.pl

  Komunikat zawiera załącznikiPAN_LPB17.pdf

  Wiadomość utworzona: 12 kwietnia 2017 14:23, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2017 09:40, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 kwietnia 2017
  Wyjazd zagraniczny w ramach Erasmus+

  Osoby zainteresowane wyjazdem w ramach programu Erasmus+ proszone są o zgłoszenie się do pani dr Iwony Nowak, koordynatora programu na naszym Wydziale.

  Program Erasmus+ jest europejskim projektem, którego celem jest m.in. wymiana studentów. Do wzięcia udziału w programie zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane studiami na jednej z naszych zagranicznych uczelni partnerskich (w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji lub Danii) lub praktykami za granicą.

  Wiadomość utworzona: 5 kwietnia 2017 10:18, autor: Ewelina Domalik
  4 kwietnia 2017
  NOKIA: warsztaty z programowania w Python

  Biuro Karier Studenckich i NOKIA zapraszają do udziału w warsztacie z podstaw programowania w PYTHON.

  11 kwietnia, godz. 11.00 - 13.00, BKS (Gliwice, ul.Konarskiego 20 p.106)

   

  "Warsztaty programowania od podstaw na przykładzie języka programowania Python" - plan warsztatu:

  • czym jest kod, jak rozmawiać z komputerem, podstawowe typy danych i konstrukcje kodu.
  • napisanie własnego ekonomicznego kalkulatora.

  Prowadząca: Karolina Herlender  - programistka Nokii w dziale Tools&Automatation zajmuje się na co dzień budowaniem stron internetowych przy użyciu frameworka Pythona Django. W wolnym czasie najchętniej zajmuje się nauką programowania J

   

  Zapisy: kariera@polsl.pl - prosimy o podanie telefonu oraz kierunku i roku studiów.
  Uczestnicy proszeni są o przyniesienie laptopa z zainstalowanym Pythonem w wersji min 3.4 ==>
  https://www.python.org/downloads
  Liczba miejsc ograniczona, dla zainteresowanych zaświadczenia.

   

   

  Warsztat odbywa się równolegle do organizowanego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki "Dnia z NOKIĄ na Politechnice Śląskiej".

   

  Wiadomość utworzona: 4 kwietnia 2017 14:21, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017 14:24, wykonana przez: Ewelina Domalik
  31 marca 2017
  Spotkanie informacyjne pt. "3S Starter - Akcelerator projektów biznesowych - Przyspiesz swój biznes!"

  W dniu 4 kwietnia (wtorek) o godz. 14:00 w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach odbędzie się spotkanie z firmą 3S.
  Spotkanie zatytułowane "3S Starter - Akcelerator projektów biznesowych - Przyspiesz swój biznes!" jest skierowane do studentów i doktorantów.

  Szczegóły projektu http://www.3s.pl/pl/209,3s-starter.html.

  Wiadomość utworzona: 31 marca 2017 14:33, autor: Ewelina Domalik
  16 marca 2017
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w semestrze zimowym

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez pracowników Wydziału. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 16 marca 2017 13:59, autor: Ewelina Domalik
  1 marca 2017
  Zmarł dr Stanisław Kiełtyka

  dr Stanisław Kiełtyka

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25.02.2017 r. w wieku 70 lat zmarł dr Stanisław Kiełtyka - wieloletni pracownik Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej, nauczyciel akademicki wielokrotnie odznaczony, szanowany i ceniony przez studentów oraz współpracowników.

  W dniu 2 marca 2017 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Zmarłego o godzinie 12.00 w kościele pw. Świętego Antoniego w Gliwicach. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Gliwicach – Wójtowej Wsi.

  Wiadomość utworzona: 1 marca 2017 12:20, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2017 12:21, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 lutego 2017
  Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania - II blok

  Trwają zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) w roku akademickim 2016/2017. Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady „Dzień w projekcie”, które odbędą się 9 marca 2017 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do młodych programistów, podczas których specjaliści z firmy Future Processing dzielą się
  z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej.

  Uczestnicy najbliższego bloku dowiedzą się jak zwiększyć swoją atrakcyjność dla przyszłych pracodawców i jak najlepiej kierować swoim rozwojem. Nie zabraknie także tematów technicznych związanych z takimi zagadnieniami jak testy automatyczne, mechanizm Dependency Injection oraz GIT.

  Pełna agenda wydarzenia oraz formularz rejestracyjny II bloku cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2016/2017 dostępne są na stronie www.dpto.pl.

  Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 18 marca 2017 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach II bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 10 marca 2017 roku.

  Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

  Wiadomość utworzona: 27 lutego 2017 12:17, autor: Ewelina Domalik
  24 lutego 2017
  Rekrutacja do projektu "Laboratorium kompetencji"

  Trwa rekrutacja do projektu "Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa", w ramach którego eksperci rynku pracy oraz ds. przedsiębiorczości przygotują studentów do rozpoczęcia i rozwijania dopasowanej do ich predyspozycji kariery zawodowej.


   

  W ramach projektu oferujemy:

  • Matrycę Kariery - platformę internetową służącą do samodzielnego pomiaru kompetencji
  • Spotkania z doradcą zawodowym i  Coaching Kariery - wsparcie w świadomym budowaniu Twojej ścieżki kariery, konsultację CV, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej z Twoim przyszłym pracodawcą
  • Warsztaty - w celu uzupełnienia brakujących kompetencji
  • Doradztwo ds. przedsiębiorczości  i Konkurs Mój Pomysł na Biznes - jeżeli jesteś zainteresowany własną działalnością gospodarczą                     

   

  Projekt skierowany jest do studentów 6-7 semestru I stopnia i 2-3 semestru II stopnia w Politechnice Śląskiej.

  Spotkania z doradcą zawodowym będą indywidualne i  dopasowane do czasu którym dysponujesz.

   "Laboratorium kompetencji" to pomoc w  znalezieniu pracy na miarę Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań.

   

  Zostań uczestnikiem naszego projektu!             

  http://www.kariera.polsl.pl/BKS_LabKar_UE/LaboratoriumKompetencjiPOLSL.htm

  Szczegóły dla zainteresowanych:

  Biuro Karier Studenckich

  kariera@polsl.pl

  Gliwice, ul. Konarskiego 20, pokój106 tel. : 32 37 20 75,

  Katowice, ul Krasińskiego 8, pokój 053 tel. 32 603 40 06

  Wiadomość utworzona: 24 lutego 2017 12:46, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2017 12:48, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 lutego 2017
  Zostań Ambasadorem Kariery w UE

  Instytucje UE oferują studentom i absolwentom, którzy niedawno ukończyli studia, wiele możliwości w zakresie zdobywania doświadczenia zawodowego. W zależności od tego, jaki etap kształcenia wyższego masz już za sobą, możesz zostać "ambasadorem" UE, zgłosić się na staż lub ubiegać się o stanowisko urzędnika zatrudnionego na stałe.

   

  Studenci "ambasadorami" UE

  Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, weź udział w programie dla studentów-ambasadorów "EU Careers". W ramach tego programu będziesz miał okazję:

  - uzyskać szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE i rozpowszechniać je wśród studentów

  - nawiązać współpracę z osobami z całej Europy

  - zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów

  - zdobyć doświadczenie w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u

  - wziąć udział w szkoleniach przygotowawczych i przez cały czas trwania programu korzystać z pomocy trenera

  - zdobyć kompetencje, dzięki którym Twoje CV będzie atrakcyjniejsze dla potencjalnych pracodawców.

   

  Dla kogo przeznaczony jest ten program?
  Poszukujemy otwartych i łatwo nawiązujących kontakty osób, które z zapałem będą promować możliwości współpracy z instytucjami UE na swoich uczelniach wyższych.
  Jako pracodawca zatrudniający wielu spośród najlepszych europejskich absolwentów poszukujemy ambasadorów, którzy będą promować naszą "markę" na najlepszych uniwersytetach w Europie. Celem programu, który jest częścią pomyślnie realizowanej od dłuższego czasu inicjatywy, jest odkrywanie innowacyjnych sposobów promowania zatrudnienia w instytucjach europejskich. Niektóre metody promocji to:

  - udział w targach pracy lub organizowanie prezentacji dla innych studentów

  - budowanie sieci współpracy między uczelniami i udzielanie informacji

  - aktywna obecność w Internecie i mediach społecznościowych

  - udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w strukturach unijnych.

   

  Jakie korzyści przyniesie Ci udział w programie?

  Po pierwsze nasi ambasadorzy zostaną gruntownie przeszkoleni, tak aby byli w pełni przygotowani do pełnienia powierzonej im roli. Na szkoleniach zdobędziesz umiejętności potrzebne do wykonywania zadań ambasadora. Zapewnimy Ci wszelką potrzebną pomoc i podpowiemy, od czego zacząć.

  Po drugie na rynku pracy, na którym panuje ogromna konkurencja, tego rodzaju odpowiedzialne zadanie może sprawić, że Twoje CV będzie rzeczywiście wyjątkowe. Nie tylko nauczysz się metod komunikacji i prezentacji, lecz międzynarodowy wymiar pełnionej przez Ciebie funkcji może pozytywnie wpłynąć na ocenę Twojego CV z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

   

  Informacje praktyczne

  Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) odpowiada za nabór pracowników do wszystkich instytucji i agencji UE, w tym Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Więcej informacji na temat naszej działalności znajdziesz na stronie: http://epso.europa.eu/about-epso_pl

   

  SZCZEGÓŁY REKRUTACJI: https://epso.europa.eu/job-opportunities/students-and-graduates_pl#tab-0-0

   

   

  Osoby aplikujące proszone są o poinformowanie - najlepiej drogą mailową -  o tym fakcie Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej: kariera@polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 24 lutego 2017 12:43, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2017 12:44, wykonana przez: Ewelina Domalik
  22 lutego 2017
  Międzynarodowa konferencja dla studentów

  W dniu 24 kwietnia 2017 r. na Uniwesytecie Technicznym w Kownie (na Litwie) odbędzie się międzynarodowa konferencja dla studentów pt. "Mathematics and Mathematics and Natural Sciences: Theory and Applications".

  Udział w konferencji jest bezpłatny. Ostateczny termin rejestracji na konferencje upływa 31 marca br.

  Więcej informacji można znaleźć na dołączonym plakacie oraz na stronie: http://bit.ly/mgmf2017en

  Komunikat zawiera załącznikiStudentsConference.pdf

  Wiadomość utworzona: 22 lutego 2017 09:45, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2017 09:48, wykonana przez: Ewelina Domalik
  14 lutego 2017
  Stypendium - ogłoszenie

  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej przypomina wszystkim studentom pobierającym stypendium rektora, socjalne lub specjalne o konieczności złożenia wniosku o przyznaniu na kolejny semestr.

  Termin składania wniosków mija 21.02.2017 r.

  Wiadomość utworzona: 14 lutego 2017 12:45, autor: Ewelina Domalik
  9 lutego 2017
  Program Corporate Readiness Certificate

  Program Corporate Readiness Certificate adresowany jest do studentów ostatnich lat studiów technicznych, informatycznych lub informatyczno-ekonomicznych. Zakwalifikowani uczestnicy biorą udział w bezpłatnych zajęciach, wykładach i laboratoriach organizowanych w macierzystych uczelniach, a także w siedzibach partnerów programu (IBM oraz ING Services Polska).

   

  Korzyści z uczestnictwa w programie to m.in. uzyskanie prestiżowego certyfikatu, rozpoznawalnego w środowisku biznesowym, zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej, która nie jest dostępna na rynku, a także wykształcenie umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym. Na najlepszych czekają też płatne staże i praktyki.

  Informacja o programie dostępna jest na stronie: www.kariera.polsl.pl.

  Więcej informacji: kariera@polsl.pl, 32-237-15-59

  Wiadomość utworzona: 9 lutego 2017 11:46, autor: Ewelina Domalik
  1 lutego 2017
  Spotkanie informacyjne dla studentów - realizacja podwójnego dyplomu

  Serdecznie zapraszamy studentów I roku studiów magisterskich do wzięcia udziału w otwartym spotkaniu z przedstawicielami uczelni partnerskiej w Wielkiej Brytanii - Cranfield University, które odbędzie się 7 lutego 2017 roku (wtorek). Miejsce spotkania: aula główna Centrum Innowacji i Transferu Technologii (CITT) przy ulicy Banacha 7 w Gliwicach. Zaczynamy o godzinie 9:00. Język roboczy prezentacji - angielski.

  Spotkanie dotyczyć będzie studiów w trybie podwójnego dyplomu, możliwościach rozwoju, korzyściach ze studiów w Cranfield, życiu studenckim na campusie i samym Cranfield.

  Prelegentami będą wybitni naukowcy reprezentujący poszczególne szkoły w Cranfield University (https://www.cranfield.ac.uk):

  1. Antonios Antoniadis -Aerospace/Computing
  2. Vasilije Manovic - Energy & Power 
  3. Ip-Shing Fan - Manufacturing 
  4. Sue Impey - Materials 
  5. Fady Mohareb - Agrifood/ Environmet

  Po spotkaniu studenci będą mieć możliwość zadawania pytań oraz bezpośredniej rozmowy z prowadzącymi.

  Biuro Wymiany Akademickiej przypomina, że już niebawem rusza rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018! Wyjazd w ramach podwójnego dyplomu do Cranfield to idealna okazja by skorzystać z wyjazdu ze wsparciem Erasmus+!

  Szczegóły wkrótce na stronie Biura Wymiany Akademickiej oraz na Facebooku.

  Wiadomość utworzona: 1 lutego 2017 08:21, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2017 08:24, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 stycznia 2017
  Otwarte spotkanie poświęcone programowaniu funkcyjnemu

  FUNCTIONAL MINERS 01.2017

  Otwarte spotkanie poświęcone programowaniu funkcyjnemu odbędzie się 26 stycznia 2017 r. o godz. 17:30 w sali 408.

  Tematyka grupy skupia się na teorii języków programowania, funkcyjnych językach programowania i ogólnie funkcyjnym myśleniu. Na najbliższym spotkaniu odbędą się następujące wykłady:

  • Artur Dębski - "Functional Bits in Ruby" - lekkie wprowadzenie do tematu programowania funkcyjnego na przykładzie niefunkcyjnego języka programowania.
  • Michał Muskała - "Wprowadzenie do języka Elixir" - po rozgrzewce, Michał pomoże nam zgłębić temat programowania funkcyjnego prezentując wybrane koncepty w języku Elixir.
  • Wojtek Gawroński - "Functional Programming In the Wild" - na sam koniec pokażemy sobie jak wygląda programowanie funkcyjne w praktyce - jakie niesie ze sobą zalety, co ułatwia, na co trzeba uważać - to wszystko na przykładzie dużego, żywego systemu.

  Wiadomość utworzona: 24 stycznia 2017 10:48, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2017 10:48, wykonana przez: Ewelina Domalik
  19 stycznia 2017
  Warsztaty Samsung

  Samsung Poland R&D Center zaprasza studentów elektroniki i telekomunikacji, elektrotechniki, informatyki i pokrewnych na warsztaty "Samsung 5G Vision". Ze studentami spotkają się pracownicy firmy Samsung z wieloletnim doświadczeniem w integracji sieci komórkowych 3G, 4G, a także 5G.

  Termin: 25.01 (środa - wg planu zajęć piątek)

  Czas: 15.30 - 17.00

  Miejsce: Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki (Gliwice, Akademicka 16)

  Dzięki spotkaniu poznacie nie tylko podstawy najnowszych trendów w telekomunikacji mobilnej, ale także aktualne oferty pracy w firmie Samsung. Zainteresowani będą mieli możliwość pozostawienia swojej aplikacji oraz rozmowy z osobami rekrutującymi.

  Zgłoszenia zainteresowanych przyjmowane są pod adresem: kariera@polsl.pl.

  Wiadomość utworzona: 19 stycznia 2017 07:55, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 19 stycznia 2017 07:56, wykonana przez: Ewelina Domalik
  12 stycznia 2017
  Spotkanie informacyjne o programie Erasmus+

  Dnia 24 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 14:30 w sali Rady Wydziału odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+.

  Program Erasmus+ jest europejskim projektem, którego celem jest m.in. wymiana studentów.

  Wszystkie osoby zainteresowane studiami na jednej z naszych zagranicznych uczelni partnerskich (w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji lub Danii) lub praktykami za granicą serdecznie zapraszam na to spotkanie.

  dr Iwona Nowak
  Koordynator programu na Wydziale Matematyki Stosowanej

  Wiadomość utworzona: 12 stycznia 2017 09:55, autor: Ewelina Domalik
  9 stycznia 2017
  Zaproszenie na Noworoczny Kabareton Charytatywny

  Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej pragnie zaprosić wszystkich pracowników oraz studentów Wydziału Matematyki Stosowanej na Noworoczny Kabareton Charytatywny, który odbędzie się w dniu 12 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 w CKS Mrowisko w sali teatralnej. Wystąpi Formacja Chatelet.

  W tym roku kabareton dedykowany jest Marcinowi Polakowi, studentowi Wydziału Budownictwa, który w wyniku wypadku podczas praktyk studenckich, stracił nogę. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia (z cegiełek wstępu oraz licytacji przedmiotów) zostaną w całości przekazane na kosztowne leczenie oraz rehabilitację.

  Wiadomość utworzona: 9 stycznia 2017 12:37, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 9 stycznia 2017 12:46, wykonana przez: Ewelina Domalik
  4 stycznia 2017
  Ankieta dotycząca Inkubatora Techno-Park Gliwice

  Szanowni Państwo, zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniu mającym na celu porównanie praktyk Inkubatorów Przedsiębiorczości z Polski i USA. Ankieta ta jest przeznaczona dla Wolontariuszy, Pracowników Naukowych oraz Studentów współpracujących z Inkubatorem Techno-Park Gliwice. Z góry dziękujemy za jej wypełnienie i Państwa wkład w rozwój nauki!

  Link do ankiety

  Wiadomość utworzona: 4 stycznia 2017 14:00, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2017 14:01, wykonana przez: Ewelina Domalik
  20 grudnia 2016
  Rusza XIV edycja Konkursu Mój pomysł na Biznes

  Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Politechniki Śląskiej do wzięcia udziału w Konkursie "Mój Pomysł na Biznes"

  Konkurs "Mój Pomysł na Biznes" ma na celu pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej. Pomysły mają nadawać się do wdrożenia, wykorzystywać przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreować nowe miejsca pracy. Skierowany jest głównie do osób indywidualnych i zespołów, których członkowie studiują lub pracują na Politechnice Śląskiej.

  Wszystkich zainteresowanych prosimy o dostarczenie zgłoszenia uczestnictwa, osobiście do Biura Karier Studenckich (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, budynek B, pok. 106, ul. Konarskiego 20) lub przesłać w wersji elektronicznej na adres kariera@polsl.pl

  Komunikat zawiera załącznikiMPnB_XIV_edycja_Formularz.docx

  Wiadomość utworzona: 20 grudnia 2016 14:38, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2016 14:39, wykonana przez: Ewelina Domalik
  20 grudnia 2016
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE w dniu 23 grudnia 2016r. od godziny 8.00 do godz. 20:00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.

  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 20 grudnia 2016 11:03, autor: Ewelina Domalik
  13 grudnia 2016
  Prelekcja - "wprowadzenie do integracji Jenkinsa z Selenium"

  Zachęcamy do udziału w prelekcji firmy Sapiens, która odbędzie się 20 grudnia o godz. 15.15 w auli A na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

  Spotkanie dedykowane jest studentom, absolwentom i pracownikom naukowym Politechniki Śląskiej, zainteresowanym tematyką nowych technologii automatyzacji testów.

  Szczegóły:

  Wiadomość utworzona: 13 grudnia 2016 11:25, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 13 grudnia 2016 11:27, wykonana przez: Ewelina Domalik
  7 grudnia 2016
  Absolwenci studiów II stopnia kierunku Matematyka

  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej zaprasza absolwentów studiów II-go stopnia kierunku Matematyka na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

  Uroczystość odbędzie się w dniu 12.12.2016 r. o godz. 15.00 w sali 210 A budynku Wydziału.

  Warunkiem odebrania dyplomu jest wcześniejsze rozliczenie się w Dziekanacie Wydziału Matematyki Stosowanej do dnia 12.12.2016 r. w godz. 9.00-14.00, (tj. oddanie rozliczonej karty obiegowej i odebranie świadectwa dojrzałości, warunek konieczny odbioru dyplomu w sali 210 A o godz. 15.00 w dniu 12.12.2016 r. jest złożenie kilku podpisów w Dziekanacie tego samego dnia. Osoby, które nie dopełnią formalności nie będą mogły w tym dniu odebrać dyplomu.)

  Wiadomość utworzona: 7 grudnia 2016 13:59, autor: Ewelina Domalik
  6 grudnia 2016
  Zmarł prof. dr hab. Ernest Płonka

  W poniedziałek, 5 grudnia, zmarł prof. Ernest Płonka, emerytowany profesor Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej.

  Profesor Ernest Płonka był cenionym naukowcem-matematykiem i zasłużonym nauczycielem akademickim, specjalistą w dziedzinie algebry i analizy harmonicznej. Doktorat i habilitację z matematyki uzyskał we Wrocławiu.

  Od 1980 roku zatrudniony był w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej, aktywnie włączając się w działalność naukową Instytutu. Wypromował 4 doktorów, recenzował rozprawy habilitacyjne i prace doktorskie. Tytuł profesora uzyskał w 1992 roku. Odszedł na emeryturę w 2013 roku.

  W latach 1982 - 1994 był Dyrektorem Instytutu Matematyki. Za swoje zasługi był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 1986 r., Medalem Edukacji Narodowej w 1996 r., Medalem 60-lecia Politechniki Śl. w 1991 r. i odznaką "Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej" w 2005 roku.

  W osobie Profesora Płonki żegnamy życzliwego i pracowitego człowieka, głęboko oddanego sprawom społeczności akademickiej. Wychowawcę wielu roczników absolwentów matematyki i młodej kadry naukowej.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 grudnia 2016 w Wodzisławiu Śląskim w kościele pw. Ducha Świętego (ul. Kopernika 75), pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Pszowskiej w Wodzisławiu Śląskim.

   

  Wiadomość utworzona: 6 grudnia 2016 10:53, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 6 grudnia 2016 13:53, wykonana przez: Ewelina Domalik
  30 listopada 2016
  Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa

  Trwa rekrutacja do projektu "Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa", w ramach którego eksperci rynku pracy oraz ds. przedsiębiorczości przygotują studentów do rozpoczęcia i rozwijania dopasowanej do ich predyspozycji kariery zawodowej.

  • Matrycę Kariery - platformę internetową służącą do samodzielnego pomiaru kompetencji
  • Spotkania z doradcą zawodowym i Coaching Kariery - wsparcie w świadomym budowaniu Twojej ścieżki kariery, konsultację CV, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej z Twoim przyszłym pracodawcą
  • Warsztaty - w celu uzupełnienia brakujących kompetencji
  • Doradztwo ds. przedsiębiorczości i Konkurs Mój Pomysł na Biznes - jeżeli jesteś zainteresowany własną działalnością gospodarczą

  Projekt skierowany jest do studentów 6-7 semestru I stopnia i 2-3 semestru II stopnia w Politechnice Śląskiej.Spotkania z doradcą zawodowym będą indywidualne i dopasowane do czasu którym dysponujesz. "Laboratorium kompetencji" to pomoc w znalezieniu pracy na miarę Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań.

  Zostań uczestnikiem naszego projektu! www.kariera.polsl.pl

  Szczegóły udzielane są osobom zainteresowanym - telefonicznie: 32 37 20 75, osobiście: Gliwice, ul. Konarskiego 20, pokój106, mailowo: kariera@polsl.pl.
  Katowice, ul Krasińskiego 8, pokój 053 tel. 32 603 40 06

  Wiadomość utworzona: 30 listopada 2016 11:11, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2016 11:24, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 listopada 2016
  Przyjmowanie wniosków na programy stypendialne rządu francuskiego w roku 2017/2018

  Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie kandydatur w ramach programu stypendiów rządu francuskiego na rok akademicki 2017-2018. Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom.

  Od blisko 55 lat, programy stypendialne przyczyniają się również do zwiększenia dynamiki wymian naukowych i akademickich między Francją i Polską.

  Prezentacja programów stypendialnych, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia (http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja).

  W załączniku poniżej dołączony jest komunikat prasowy, broszura z opisem programów BGF oraz plakat towarzyszący kampanii promującej BGF 2017.

  Komunikat zawiera załącznikiBroszura BGF 2017-2018.pdf, French Governement Scholarships 2017-2018.pdf, Komunikat prasowy Stypendia Rządu Francuskiego.pdf

  Wiadomość utworzona: 18 listopada 2016 08:24, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2016 08:26, wykonana przez: Ewelina Domalik
  2 listopada 2016
  Godziny Dziekańskie

  W celu umożliwienia wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych prof. dr hab. Vitaliya Sushchanskyy'ego ogłaszam godziny dziekańskie w dniu 4 listopada 2016r. od godz. 8.00 do godz. 11.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.

  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 2 listopada 2016 13:12, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2016 13:16, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 listopada 2016
  Zmarł prof. dr hab. Vitaliy Sushchanskyy

  W sobotę, 29 października, zmarł prof. Witalij Suszczański (Vitaliy Sushchanskyy), kierownik Zakładu Algebry Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej.

  Profesor Witalij Suszczański był cenionym naukowcem-matematykiem i zasłużonym nauczycielem akademickim, specjalistą w dziedzinie algebry i jej zastosowań. Był wybitnym przedstawicielem kijowskiej szkoły algebry, zdobywając kolejne stopnie naukowe na Uniwersytecie Kijowskim (doktorat) i Leningradzkim (habilitacja). Tematyka jego badań sięga głęboko korzeniami do klasycznych problemów algebry, logiki matematycznej i kombinatoryki, jak również do ważnych problemów współczesnej informatyki, algorytmiki i matematyki dyskretnej. 

  Profesor od 1996 roku zatrudniony był w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej, aktywnie włączając się w działalność naukową Instytutu. Wypromował 5 doktorów, recenzował rozprawy habilitacyjne i prace doktorskie.

  Profesor Witalij Suszczański był współredaktorem naczelnym czasopisma "Algebra and Discrete Mathematics" oraz członkiem komitetów redakcyjnych czasopisma "Matematyczni Studii" i "V sviti matematyki" przewodniczącym komitetów naukowych wielu konferencji międzynarodowych. Wielokrotnie otrzymywał nagrody JM Rektora za działalność naukową. W 2016 roku otrzymał odznakę "Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej". 

  Profesor Witalij Suszczański zorganizował i był kierownikiem Zakładu Matematyki Dyskretnej i Informatyki, był współorganizatorem i opiekunem naukowym specjalności "Matematyka dyskretna i podstawy informatyki" na kierunku matematyka. 

  W osobie Profesora Suszczańskiego żegnamy życzliwego i pracowitego człowieka, głęboko oddanego sprawom społeczności akademickiej. Wychowawcę wielu roczników absolwentów matematyki i młodej kadry naukowej.

   

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 listopada 2016 w Gliwicach w kościele PW Matki Boskiej Częstochowskiej (ul. Kilińskiego 2) o godz. 8.00, pogrzeb o godzinie 9.00 na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach (ul. Kozielska 120).

   

  Wiadomość utworzona: 31 października 2016 12:54, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 18 listopada 2016 08:17, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 października 2016
  Ogłoszenie Dziekanatu o stypendiach

  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej informuje, że studenci którzy nie odebrali decyzji o przyznaniu stypendium socjalnego lub stypendium specjalnego, proszeni są o zgłoszenie się do Dziekanatu w terminie do dnia 4 listopada 2016 r.

  Wiadomość utworzona: 27 października 2016 12:14, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 27 października 2016 12:16, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 października 2016
  Diamentowy Grant dla studenta naszego Wydziału

  Dawid Połap - student naszego Wydziału - otrzymał "Diamentowy Grant" ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Na badania w zakresie analizy obrazów dwuwymiarowych i kategoryzacji składowych za pomocą metod sztucznej inteligencji utalentowany młody matematyk otrzyma prawie 180 tys. zł. Gratulujemy! 

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał łącznie blisko 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów jednolitych studiów magisterskich oraz absolwentów studiów I stopnia. Wszystkie uhonorowane przez niego badania naukowe odznaczają się wysokim poziomem, a ich autorzy posiadają wyróżniający się dorobek naukowy.

  W piątej edycji konkursu o "Diamentowy Grant" rozpatrzono 277 wniosków, z których 83 otrzymały ocenę końcową nie mniejszą niż 76 punktów, uzyskując tym samym ministerialne finansowanie. Do konkursu można było zgłaszać projekty z sześciu obszarów, takich jak: nauki techniczne, ścisłe, medyczne, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne. Wyróżniony projekt Dawida Połapa - studenta matematyki na naszym Wydziale - dotyczy analizy obrazów dwuwymiarowych i kategoryzacji składowych za pomocą metod sztucznej inteligencji. Na realizację badań w tym zakresie młody badacz otrzyma 178 554 zł.

  Wiadomość utworzona: 27 października 2016 12:07, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 27 października 2016 12:15, wykonana przez: Ewelina Domalik
  21 października 2016
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej w następujących dniach:

  • 31 października 2016 r. w godzinach 8:00 - 20:00
  • 2 listopada 2016 r. w godzinach 8:00 - 12:00

   

  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr hab. inż. Waldemar HOŁUBOWSKI, prof. Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 21 października 2016 12:09, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 21 października 2016 12:10, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 października 2016
  Immatrykulacja studentów I roku

  Uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Matematyki Stosowanej odbędzie się w dniu 26 października 2016 r. o godz. 8.30 w Auli D w budynku Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej. Obecność obowiązkowa.

  Wiadomość utworzona: 18 października 2016 13:33, autor: Ewelina Domalik
  17 października 2016
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w semestrze letnim

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez pracowników Wydziału. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 14 października 2016 14:06, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 17 października 2016 09:36, wykonana przez: Ewelina Domalik
  14 października 2016
  Odczyt prof. dra hab. Jerzego Mioduszewskiego

  Zaproszenie!

  Dnia 19 października o godz. 10:00 w sali Rady Wydziału 210A odbędzie się odczyt prof. dra hab. Jerzego Mioduszewskiego pt. "O twierdzeniu Steinhausa o kanapce".

  Na odczyt mają zaszczyt zaprosić:

   

  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej

   

  Gliwicki Oddział PTM                        Koło Naukowe 
                                                Miłośników Historii Matematyki i Informatyki

  Wiadomość utworzona: 13 października 2016 08:49, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 14 października 2016 12:38, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 października 2016
  "(Anty)konferencja" pt. "Student na rynku pracy- kręta droga do sukcesu?"

  Biuro Karier Studenckich i Samorząd Studencki zapraszają do udziału w spotkaniu - (anty)konferencji, która zorganizowania będzie w formule, która umożliwi Wam bezpośredni kontakt z Pracodawcami - szczegóły na www.targipracy.polsl.pl/(anty)konferencja.htm

   

  Gorąco zachęcamy Was do udziału w tym wydarzeniu - dzielenia się wiedzą, opiniami, sugestiami, udzielania wskazówek Pracodawcom. Wszystko po to, aby ich oferta jutra była jak najbardziej dopasowana do Waszych potrzeb i możliwości.

   

  Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie, dzwońcie, przyjeżdżajcie! Bardzo zależy nam, żeby kandydaci byli szeroko reprezentowani podczas tego spotkania.

  OpenSpace jest wydarzeniem towarzyszącym X edycji Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości www.targipracy.polsl.pl

   

  Termin: 19 października 2016 godz. 10.00

  Miejsce: Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej, aula A (Gliwice, ul. Konarskiego 18b).

  Zachęcamy do udziału!!

  Wiadomość utworzona: 5 października 2016 08:23, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 października 2016 08:24, wykonana przez: Ewelina Domalik
  4 października 2016
  Projekt "BKS - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa"

  Jeżeli studiujesz na 6-7 semestrze I stopnia lub 2-3 semestrze II stopnia w Politechnice Śląskiej zostań uczestnikiem projektu pt. "Biuro Karier Studenckich -- laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa".

  W ramach projektu oferujemy kompleksowe wsparcie, adekwatne do oczekiwań rynku pracy i  dopasowane do indywidualnych potrzeb uczestników.

    -  indywidualne poradnictwo zawodowe

    -  coaching

    -  mentoring

    -  poradnictwo w zakresie zakładania działalności gospodarczej 

    -  kształtowanie postaw przedsiębiorczych

    -  warsztaty

    -  współpraca z przedstawicielami pracodawców

    -  Indywidualna Matryca Kariery (platforma internetowa) - identyfikacja posiadanych kompetencji

   

  Szansa na znalezienie pracy na miarę Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań.

   

  Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej

  Ul. Konarskiego 20, budynek B, p. 106, Gliwice

  kariera@polsl.pl  tel. 32-237-15-59/20-75

  Wiadomość utworzona: 4 października 2016 12:43, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 4 października 2016 12:51, wykonana przez: Ewelina Domalik
  22 września 2016
  Kierunek Matematyka (stopień I) - tematyka prac licencjackich

  Proponowana tematyka prac dyplomowych licencjackich dla kierunku Matematyka stopień I w roku akademickim 2016/17 dostępna jest na stronie internetowej Wydziału. Spotkanie poświęcone wyborowi tematyki prac dyplomowych  odbędzie się w pierwszych dniach października.

   
  dr hab. inż. Edyta HETMANIOK
  Prodziekan ds. Studenckich

  Wiadomość utworzona: 22 września 2016 16:53, autor: Ewelina Domalik
  8 września 2016
  Wręczenie dyplomów kierunek Informatyka I stopnia

  ABSOLWENCI STUDIÓW I STOPNIA WYDZIAŁU MATEMATYKI STOSOWANEJ

   

  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej zaprasza absolwentów studiów I-go stopnia kierunku Informatyka na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

   

  Uroczystość odbędzie się w dniu 27.09.2016 r. o godz. 14.00 w sali 408 budynku Wydziału. Warunkiem odebrania dyplomu jest wcześniejsze rozliczenie się w Dziekanacie Wydziału Matematyki Stosowanej do dnia 27.09.2016 r.   w godz. 9 00- 14 00, ( tj. oddanie rozliczonej karty obiegowej i odebranie świadectwa dojrzałości, warunek konieczny odbioru dyplomu  w sali 408 o godz. 14.00 w dniu 27.09.2016 r. jest złożenie kilku podpisów w Dziekanacie tego samego dnia. Osoby, które nie dopełnią formalności nie będą mogły w tym dniu odebrać dyplomu.)

  Wiadomość utworzona: 8 września 2016 10:50, autor: Ewelina Domalik
  8 września 2016
  Wręczenie dyplomów kierunek Matematyka I stopnia

  ABSOLWENCI STUDIÓW I STOPNIA WYDZIAŁU MATEMATYKI STOSOWANEJ

   

  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej zaprasza absolwentów studiów I-go stopnia kierunku Matematyka na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

   

  Uroczystość odbędzie się w dniu 26.09.2016 r. o godz. 14.00 w sali 408 budynku Wydziału. Warunkiem odebrania dyplomu jest wcześniejsze rozliczenie się w Dziekanacie Wydziału Matematyki Stosowanej do dnia 26.09.2016 r. w godz. 9 00- 14 00, (tj. oddanie rozliczonej karty obiegowej i odebranie świadectwa dojrzałości, warunek konieczny odbioru dyplomu w sali 408 o godz. 14.00 w dniu 26.09.2016 r. jest złożenie kilku podpisów w Dziekanacie tego samego dnia. Osoby, które nie dopełnią formalności nie będą mogły w tym dniu odebrać dyplomu.)

  Wiadomość utworzona: 8 września 2016 10:48, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 8 września 2016 10:50, wykonana przez: Ewelina Domalik
  29 lipca 2016
  Stypendium Ministra na rok akad.2016/2017

  Wnioski o przyznanie "Stypendium Ministra" za wybitne osiągnięcia na rok akad.2016/2017 należy składać w Dziekanacie do dnia 12 września 2016 r.

  Szczegółowe informacje dotyczące stypendium można znaleźć na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  Wiadomość utworzona: 29 lipca 2016 09:52, autor: Ewelina Domalik
  28 lipca 2016
  Dziekanat nieczynny 10-12.08
  Informujemy, że w dniach 10-12 sierpnia 2016r. Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej będzie nieczynny.

  Wiadomość utworzona: 28 lipca 2016 13:15, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 lipca 2016 13:16, wykonana przez: Ewelina Domalik
  20 lipca 2016
  Harmonogram rekrutacji uzupełniającej

  KOMUNIKAT

  UCZELNIANEJ KOMISJI REKRUTACYJNEJ POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

  z dnia 20 lipca 2016 roku

   

   

  Kandydaci naboru I, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na wybrany przez siebie kierunek studiów mogą ponownie dokonać wyboru kierunku studiów spośród tych, które dysponują wolnymi miejscami.

   

  Lista kierunków zostanie ogłoszona w odrębnym komunikacie Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej
  w dniu 22.07.2016 r. w godzinach porannych.  HARMONOGRAM REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ 22.07.2016 r. - 29.07.2016 r.

   

  22.07.2016 r. (godz. 15:00)  - Rozpoczęcie elektronicznej rejestracji kandydatów w ramach naboru I uzupełniającego na kierunkach z listy ogłoszonej przez UKR.

  25.07.2016 r. (godz. 23:59)  -  Ostateczny termin rejestracji dla kandydatów na kierunkach z listy ogłoszonej przez UKR.

  26.07.2016 r. (godz. 12:00)  -  Ogłoszenie listy IIIa zakwalifikowanych do przyjęcia
  (wezwanie do złożenia dokumentów). Ogłoszenie listy rezerwowej.

  27.07.2016 r. * (godz. 14:00)  -  Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z listy IIIa zakwalifikowanych do przyjęcia.

  27.07.2016 r. (godz. 15:00)  -  Ogłoszenie na poszczególnych wydziałach listy IIIa przyjętych na studia, listy nieprzyjętych oraz listy IIIb zakwalifikowanych do przyjęcia (wezwanie do złożenia dokumentów).

  28.07.2016 r. (godz. 15:00)  -  Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów przez kandydatów z listy IIIb zakwalifikowanych do przyjęcia.

  29.07.2016 r. (godz. 15:00)  -  Ogłoszenie na poszczególnych wydziałach listy IIIb przyjętych na studia i listy nieprzyjętych na studia.

   

   

   

  • kandydat nie wnosi opłaty rekrutacyjnej;
  • w naborze uzupełniającym na studia stacjonarne I stopnia mogą brać udział kandydaci, którzy mają liczbę punktów większą lub równą 18;
  • rekrutacja uzupełniająca dotyczy tylko kandydatów biorących udział w naborze podstawowym.

  Wiadomość utworzona: 20 lipca 2016 11:21, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 20 lipca 2016 11:23, wykonana przez: Ewelina Domalik
  7 lipca 2016
  Laboratorium kompetencji na Politechnice Śląskiej

  Politechnika Śląska rozpoczyna realizację pierwszego projektu finansowanego w ramach POWER - Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W projekcie "Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa" mogą uczestniczyć zarówno studenci studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Rekrutacja chętnych rusza od października. Już dziś zachęcamy do udziału.

  Począwszy od października studenci studiów I, II i III stopnia, studiujący zarówno dziennie, jak i zaocznie, będą mogli skorzystać z indywidualnego poradnictwa zawodowego, coachingu, mentoringu, poradnictwa w zakresie zakładania działalności gospodarczej, a także wziąć udział w warsztatach kształtujących postawy przedsiębiorcze, przygotowujące do wejścia na rynek pracy prowadzone przez przedstawicieli otoczenia biznesowego. Wszystko w ramach projektu "Biuro Karier Studenckich - laboratorium kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa".

  Więcej informacji na stronie www.kariera.polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 7 lipca 2016 10:25, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2016 10:28, wykonana przez: Ewelina Domalik
  17 czerwca 2016
  Zostań Inżynierem XXI wieku

  GMMP - gliwicka fabryka Opla, Nexteer Automotive Poland oraz Johnson Controls Siemianowice zapraszają studentów i absolwentów do odbycia płatnego stażu zawodowego, w trakcie którego kandydaci realizują samodzielne projekty inżynierskie, podnosząc kwalifikacje oraz umiejętności związane z pracą inżyniera na miarę XXI wieku.

  Celem programu jest przygotowanie kadr inżynierskich dla przemysłu, umożliwienie studentom ostatnich lat studiów I i II stopnia oraz absolwentom nabywania praktycznych umiejętności inżynierskich i zapewnienia im bezpośredniego kontaktu z zaawansowaną technologią. Podczas stażu uczestnicy programu realizują standardowy program szkolenia przeznaczony dla pracowników danej firmy, w tym z obszaru kierunku ich wykształcenia. Uczestniczą także w projektach realizowanych w jednostkach organizacyjnych, w których zostali zatrudnieni, a także otrzymują samodzielne zadania indywidualne. Przebieg stażu podlega ocenie na bieżąco przez opiekunów. Stażyści zobowiązani są również do przedstawienia na zakończenie stażu prezentacji podsumowującej, która jest oceniana przez przedstawicieli kierownictwa firmy i przedstawicieli Politechniki Śląskiej. Studenci powinni w okresie stażu kontynuować studia na zasadach indywidualnego toku studiów.

  Szczegółowy opis programu oraz oferta proponowana przez poszczególne zakłady dostępne są pod adresem: http://www.kariera.polsl.pl/IXXIw_062016.pdf. Program koordynowany jest przez Biuro Karier Studenckich w ramach wzmacniania praktycznych aspektów kształcenia w Politechnice Śląskiej. Dodatkowe informacje udzielane są również pod numerem telefonu 32 237 2075 oraz adresem kariera@polsl.pl. Zachęcamy do aplikowania!

  Wiadomość utworzona: 17 czerwca 2016 13:25, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2016 13:25, wykonana przez: Ewelina Domalik
  14 czerwca 2016
  Karta Absolwenta Politechniki Śląskiej

  Politechnika Śląska uruchomiła program skierowany do absolwentów naszej Uczelni. Mogą z niego skorzystać osoby, które były związane z naszą Uczelnią przez dowolnego typu studia, pracę lub zdobyły w Politechnice Śląskiej stopień naukowy.

  Dołączyć do programu można przez wypełnienie formularza rejestracyjnego zamieszczonego na stronie absolwenci.polsl.pl/dolacz-do-programu/

   

  Uczestnicy projektu mają dostęp do informacji na temat oferty edukacyjnej Uczelni oraz wydarzeń i innych przedsięwzięć podejmowanych przez naszą Politechnikę.

  Dodatkową korzyścią dla zarejestrowanych uczestników projektu jest Karta Absolwenta, która uprawnia do korzystania ze zniżek i promocji przygotowanych przez firmy i instytucje współpracujące z programem. Więcej informacji znajduję się na stronie własnej Wydziału lub na stronie Programu Absolwenci Politechniki Śląskiej

  Wiadomość utworzona: 14 czerwca 2016 10:00, autor: Ewelina Domalik
  7 czerwca 2016
  Gala Zębatek oraz Bal Politechniki Śląskiej

  Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej ma zaszczyt zaprosić na Bal Politechniki Śląskiej oraz Galę Nagród Studenckich Zębatki 2016, które odbędą się 23 czerwca o godzinie 19:00 na Stołówce Studenckiej Na Łużyckiej.

  To już 7. Edycja Nagród Środowiska Studenckiego, w tym roku połączona wraz z Balem Politechniki Śląskiej. Będzie to doskonała okazja do podsumowań minionego roku akademickiego, nagrodzenia prostudenckich inicjatyw oraz do wspólnej zabawy przy akompaniamencie zespołu Gruba Ferajna!

  W tym roku zwycięzców wybieramy w 5 kategoriach: Organ Samorządu Studenckiego, Ruch Studencki, Projekt proStudencki, Życie Studenckie, Odpowiedzialny Biznes.

  „Zapraszam wszystkich studentów, a zwłaszcza nominowanych – jestem przekonany, że ten wieczór będzie dla nas wszystkich pełen emocji i okazji do podzielenia się swoimi doświadczeniami.”

  Ze studenckim pozdrowieniem,
  Piotr Wodok
  Przewodniczący Samorządu Studenckiego

   

  Bilety w cenie 80 zł do nabycia w biurze Samorządu Studenckiego w CKS Mrowisko do 15 czerwca.

  Wiadomość utworzona: 7 czerwca 2016 07:56, autor: Ewelina Domalik
  1 czerwca 2016
  Wybory Prodziekanów - ogłoszenie wyników

  Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 1 czerwca 2016 r. Wydziałowe Kolegium Elektorów wybrało na funkcję Prodziekana ds. Nauki pana dr hab. inż. Damiana SŁOTĘ, prof. Pol. Śl., a na funkcję Prodziekana ds. Studenckich panią dr hab. inż. Edytę HETMANIOK.
  Serdecznie gratulujemy!

  Wiadomość utworzona: 1 czerwca 2016 11:10, autor: Ewelina Domalik
  1 czerwca 2016
  Wybory do Senatu Politechniki Śląskiej

  Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 1 czerwca 2016 r. podczas posiedzenia Wydziałowego Kolegium Elektorów prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI został wybrany przedstawicielem do Senatu Politechniki Śląskiej z grona nauczycieli akademickich posiadających tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego.
  Serdecznie gratulujemy!

  Wiadomość utworzona: 1 czerwca 2016 11:01, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2016 11:05, wykonana przez: Ewelina Domalik
  25 maja 2016
  Kandydaci na funkcje Prodziekanów

  Uprzejmie informuję, że Dziekan-elekt przedstawił Wydziałowej Komisji Wyborczej następujących kandydatów na funkcje Prodziekanów Wydziału Matematyki Stosowanej na kadencję 2016-2020:

  Dr hab. inż. Edyta HETMANIOK - Prodziekan ds. Studenckich,
  Dr hab. inż. Damian SŁOTA, prof. Pol. Śl. - Prodziekan ds. Nauki.

  Posiedzenie Wydziałowego Kolegium Elektorów poświęcone wyborowi Prodziekanów odbędzie się w dniu 1 czerwca 2016 r. (środa) o godz. 10.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki Stosowanej (s. 210A) przy ul. Kaszubskiej 23.

  Podczas posiedzenia odbędą się również wybory przedstawiciela do Senatu z grona nauczycieli akademickich Wydziału Matematyki Stosowanej posiadających tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego.

  dr hab. inż. Wojciech Kempa
  Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej

  Wiadomość utworzona: 25 maja 2016 07:57, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2016 07:58, wykonana przez: Ewelina Domalik
  23 maja 2016
  Kierunek Informatyka (rok II i III stopień I) oraz Matematyka (rok II stopień I)

  Informuję, że spotkania poświęcone wyborowi przedmiotów obieralnych oraz tematyki prac dyplomowych na studiach I stopnia odbędą się w następujących terminach:

  • dla studentów II roku kierunku Informatyka: w dniu 3 czerwca 2016 r. (piątek) o godz. 15.30 w sali 408,
  • dla studentów III roku kierunku Informatyka: w dniu 31 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 16.30 w sali 408,
  • dla studentów II roku kierunku Matematyka (studia I stopnia): w dniu 31 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 17.15 w sali 408,

  Lista przedmiotów dostępna jest na stronie internetowej Wydziału

   
  dr inż. Piotr GAWRON
  Prodziekan ds. Studenckich

  Wiadomość utworzona: 23 maja 2016 14:11, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2016 14:12, wykonana przez: Ewelina Domalik
  23 maja 2016
  Egzamin kwalifikujący do pracy w ONZ w ramach programu Young Professionals Programme YPP 2016

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje o terminach składania zgłoszeń do egzaminu Young Professionals Programme (YPP) skierowanego do młodych absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych karierą w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Egzamin zostanie przeprowadzony 14 grudnia 2016 r. w różnych ośrodkach na całym świecie. Informacje dot. egzaminu dostępne są na stronie internetowej https://careers.un.org/ w zakładce Young Professionals Programme (YPP).

  W tym roku egzamin zostanie przeprowadzony w dwóch obszarach (job families)

 • Economic Affairs (włączając Sustainable Development)
  termin zgłoszeń: 19 maja 2016 r. - 19 lipca 2016 r. (do końca dnia czasu wschodniego EST)

 • Information and Telecommunication Technology
  termin zgłoszeń: 19 maja 2016 r. - 19 lipca 2016 r. (do końca dnia czasu wschodniego EST)

  Uwaga!
  Organizatorem egzaminu i podmiotem odpowiedzialnym za całość procesu rekrutacji, jak również za ewentualne zmiany wszelkich terminów oraz inne modyfikacje jest ONZ. Dlatego zachęcamy do odwiedzania i sprawdzania informacji na stronie internetowej.

  Zobacz film o przygotowaniach do egzaminu YPP

  Zachęcamy do składania zgłoszeń i życzymy powodzenia!

 • Wiadomość utworzona: 23 maja 2016 13:49, autor: Ewelina Domalik
  18 maja 2016
  Wybory Dziekana Wydziału - ogłoszenie wyników

  Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 18 maja 2016r.  podczas posiedzenia Wydziałowego Kolegium Elektorów na funkcję Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej na kadencję 2016-2020 został wybrany:

  dr hab. inż. Waldemar HOŁUBOWSKI, prof. Pol. Śl.

  Serdecznie gratulujemy!

  Wiadomość utworzona: 18 maja 2016 10:51, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2016 10:52, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 maja 2016
  Spotkanie "Programowanie - Kariera - Biznes"

  12 maja 2016 roku o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice ul. Bankowa 11A) rozpocznie się kolejne spotkanie pt. "Programowanie - Kariera - Biznes Vol. 2".

  Spotkanie adresowane jest do osób zajmujących się kształceniem przyszłych programistów, do osób przygotowujących się do pracy w roli programisty oraz do osób, które poszukują programistów do realizacji swoich projektów.

  W programie wydarzenia zaplanowano nie tylko wykłady:

  • Pixel Wars - Eric Hamaker;
  • Cache memory in C++ - Pablo Ribalta;
  • C++ w systemach wbudowanych - Szymon Stroba, Marcin Koloska,

  ale również konkurs dla zainteresowanych studentów i panel dyskusyjny.

  Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie: www.pkb.pti.katowice.pl

  Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik.

  Organizatorem wydarzenia jest Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI) i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA).

  Wiadomość utworzona: 11 maja 2016 11:58, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2016 11:59, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 maja 2016
  Godziny Dziekańskie - IGRY

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE w dniu 12 maja 2016r. od godziny 14.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.

  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 11 maja 2016 10:12, autor: Ewelina Domalik
  11 maja 2016
  Wybory Dziekana na kadencję 2016-2020

  Posiedzenie Wydziałowego Kolegium Elektorów poświęcone wyborowi Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej na kadencję 2016-2020 odbędzie się w dniu 18 maja 2016 r. (środa) o godz. 10.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki Stosowanej (s. 210A) przy ul. Kaszubskiej 23.

   

  Kandydatem na funkcję Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej jest
  dr hab. inż. Waldemar HOŁUBOWSKI, prof. Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 11 maja 2016 07:50, autor: Ewelina Domalik
  9 maja 2016
  Domy Studenckie w okresie wakacji
  W załączniku znajduję się plan zakwaterowania Domów Studenckich na okres wakacji 2016.

  Komunikat zawiera załącznikiDS_plan_zakwaterowania_lato_2016.pdf

  Wiadomość utworzona: 9 maja 2016 10:35, autor: Ewelina Domalik
  26 kwietnia 2016
  Ogłoszenie WKW w sprawie wyborów Dziekana i Prodziekanów

  OGŁOSZENIE NR 1
  Wydziałowej Komisji Wyborczej
  Wydział Matematyki Stosowanej

  Po zakończeniu procedury wyborów do organów kolegialnych uczelni i Wydziału (w dniu 2 marca br.), rozpoczyna się procedura wyborcza organów jednoosobowych Wydziału Matematyki Stosowanej: Dziekana i Prodziekanów.

  Uprzejmie informuję, że zgodnie z postanowieniami Regulaminu Wyborczego, § 3, 4 i 6 (Uchwała  Senatu  nr   XXXIV/279/15/16  z  23  listopada  2015r.),  prawo  zgłaszania kandydatów  na  Dziekana  przysługuje  elektorom  Wydziałowego  Kolegium  Elektorów, będącego Radą Wydziału Matematyki Stosowanej w nowo powołanym składzie.

  Elektor  zgłasza  na  piśmie  kandydata  na  Dziekana  Wydziałowej  Komisji  Wyborczej w  terminie  określonym  w  Uchwale.  Zgłoszenie  wraz   z  oświadczeniem  kandydata o  wyrażeniu  zgody  na  kandydowanie  stanowi  Zał.  Nr  2.  cytowanej  Uchwały (odpowiedni formularz jest dostępny w Sekretariacie Instytutu Matematyki). Ponadto, zgodnie  z  §  6  Regulaminu  Wyborczego,  kandydat  składa  do  JM  Rektora  Politechniki Śląskiej, za pośrednictwem Działu Spraw Osobowych, oświadczenie lustracyjne lub informację o złożeniu oświadczenia lustracyjnego.

  Kandydatury na Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej przyjmowane będą przez następujących członków Wydziałowej Komisji Wyborczej:

  • dr hab. inż. Wojciech Kempa - w dniach 29 kwietnia (piątek) i 6 maja (piątek) 2016 r., w godzinach 12.00 - 13.45, p. 519 RMS;
  • dr inż. Konrad Kaczmarek - w dniach 4 maja (środa), 5 maja (czwartek) i 9 maja (poniedziałek) 2016 r., w godzinach 10.15-12.00, p. 415 RMS.

  Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej
  Dr hab. inż. Wojciech Kempa

  Treść ogłoszenia znajduję się w załączniku poniżej.

  Komunikat zawiera załącznikiWybory-RMS-2016-ogłoszenie-1.pdf

  Wiadomość utworzona: 21 kwietnia 2016 14:11, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2016 10:00, wykonana przez: Ewelina Domalik
  20 kwietnia 2016
  Stypendia
  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej prosi o zgłaszanie się do dnia 27.04.2016 r. studentów, którzy otrzymują stypendium socjalne lub specjalne dla osób niepełnosprawnych w celu odebrania decyzji o należnym świadczeniu.

  Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2016 13:16, autor: Ewelina Domalik
  26 kwietnia 2016
  I Turniej Szachowy o Mistrzostwo Wydziału Matematyki Stosowanej
  - KIEDY: 4.05.2016 o godzinie 15.30 w sali 402.

  - JAK: system szwajcarski; siedem rund, tempo gry 15 minut dla gracza na partię.

  - CEL: popularyzacja szachów na Wydziale Matematyki Stosowanej i sportowa rywalizacja.

  - KTO: udział w turnieju może wziąć każdy z pracowników oraz studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, bez względu na posiadany poziom gry. W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń o przyjęciu do turnieju może decydować kolejność zgłoszeń.

  - NAGRODY: Mistrz Wydziału - Srebrna Odznaka z logo Wydziału Matematyki Stosowanej ufundowana przez Dziekana Wydziału. Nagrody dla zdobywców czołowych miejsc zarówno wśród pracowników jak i studentów.

  - Zgłoszenia proszę przesyłać do 2.05.2016 r. na adres
  Piotr.Slanina@polsl.pl; jeżeli się posiada to proszę podać informację o własnej kategorii szachowej oraz rankingu FIDE.

  Komunikat zawiera załącznikiturniej_szachowy.pdf

  Wiadomość utworzona: 18 kwietnia 2016 08:06, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2016 10:00, wykonana przez: Ewelina Domalik
  13 kwietnia 2016
  IBM Open Day dla studentek Politechniki Śląskiej

  Biuro Karier Studenckich wraz z grupą Women in Business firmy IBM zapraszają studentki Politechniki Śląskiej do udziału w dniu otwartym, który się odbędzie 27 kwietnia 2016r.

   

  Program IBM Open Day znajduję się w załączniku poniżej.

   

  Osoby zainteresowane prosimy przesyłać zgłoszenia na kariera@polsl.pl podając: imię, nazwisko, kierunek, wydział, numer kontaktowy.

   

  Więcej informacji: 32-237-15-59, kariera@polsl.pl

  Komunikat zawiera załącznikiIBM_OPENday.pdf

  Wiadomość utworzona: 13 kwietnia 2016 10:32, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2016 10:43, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 kwietnia 2016
  International Academic Staff Week

  Na Politechnice Śląskiej odbywa się International Staff Week (11 - 15 kwietnia). Część otwarta dla całej społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej to sesje w dniach 11, 12, 13 i 15 kwietnia organizowane w głównej lokalizacji wydarzenia (aula w CITT, ul. Banacha 7)

  Natomiast Wydział Matematyki Stosowanej przygotowuje następujące wydarzenia z udziałem gości zagranicznych:
   

  1. Laboratorium z Tomografii komputerowej ze studentami, prowadzone przez dr inż. Mariusza Pleszczyńskiego  - z udziałem gości zagranicznych:  Sergei  Bezobrazov,
  Wtorek 12 kwietnia, godz. 9:00-10:00, sala 309, Gliwice, Kaszubska 23

  2. Seminarium dyplomowe ze studentami prowadzone przez prof. Vitaliy Sushchanskyy oraz prof. Waldemara Hołubowskiego - z udziałem gości zagranicznych:  Bogdana  Oliynyk,
  Wtorek 12 kwietnia, godz. 11:00-12:30, sala 208A, Gliwice, Kaszubska 23

  3. Seminarium dyplomowe ze studentami prowadzone przez prof. Olge Macedońską-Nosalską - z udziałem gości zagranicznych:  Nino  Svanidze,
  Środa 13 kwietnia, godz. 9:00-10:00, sala 208A, Gliwice, Kaszubska 23

  4. Laboratorium z Programowania ze studentami, prowadzone przez dr inż. Adama Zielonkę  - z udziałem gości zagranicznych:  Nina  Bijedić,
  Środa 13 kwietnia, godz. 9:00-10:00, sala 308, Gliwice, Kaszubska 23

  5. Seminarium dyplomowe ze studentami prowadzone przez dr Witolda Tomaszewskiego  - z udziałem gości zagranicznych:  Fuad  Aliyev,
  Piątek 15 kwietnia, godz. 10:15-12:45, sala 208A, Gliwice, Kaszubska 23

  Komunikat zawiera załącznikiACW_participants_list_with_individual_meetings.pdf, ASWprogramme.pdf, Plakat.pdf

  Wiadomość utworzona: 11 kwietnia 2016 10:34, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2016 12:41, wykonana przez: Ewelina Domalik
  7 kwietnia 2016
  Kierunek Matematyka (stopień II) - spotkanie

  Informuję, że w dniu 11 kwietnia 2016 r. o godz. 12.15 w sali 408 odbędzie się spotkanie Dziekana ze studentami I roku kierunku Matematyka - studia stacjonarne II stopnia, poświęcone wyborowi:

   

     - promotorów prac dyplomowych,

     - specjalności,

     - przedmiotów obieralnych,

     - wykładów monograficznych.

   

  Więcej informacji w pierwszym załączniku.

  Wykaz przedmiotów obieralnych i monograficznych znajduje się w następnym załączniku.

   

  Na stronie własnej Wydziału zostały umieszczone również karty przedmiotów.

  Komunikat zawiera załącznikiMatstIIsem1-spotkanie.pdf, przedmioty_obieralne2016.pdf

  Wiadomość utworzona: 5 kwietnia 2016 12:10, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2016 08:29, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 kwietnia 2016
  Wykład IBM

  Idealny czas na jabłka? Biuro Karier Studenckich i Wydział Matematyki Stosowanej zapraszają na wykład o tym Jak IBM zastosował komputery Apple w nowoczesnym biznesie.
  12.04 (wtorek) 16.00 – 17:30 Wydział Matematyki Stosowanej, Sala 408 (Gliwice, Kaszubska 23).


  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
  kariera@polsl.pl.
  Wstęp otwarty, dla zainteresowanych potwierdzenie udziału.

  Wiadomość utworzona: 5 kwietnia 2016 09:38, autor: Ewelina Domalik
  5 kwietnia 2016
  Wizyta studyjna w ING Services

  ING Services z siedzibą w Katowicach zaprasza osoby które swoją karierę wiążą z IT do udziału w wizycie studyjnej. Podczas wizyty studenci poznają:

  - zakres działalności firmy,

  - zasady dobrego przygotowania do rozmowy o pracę,

  - sposób działania firmy, codzienną pracę specjalistów IT, miejsca pracy oraz wypoczynku (wycieczka po biurowcu, z krótkim wystąpieniem na temat działalności Master Control Room, poprowadzonym przez szefa tej jednostki).

  Zapraszamy 15-osobowe grupy studentów ze wskazaniem preferowanego terminu wizyty. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Karier Studenckich kariera@polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 5 kwietnia 2016 09:36, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2016 10:01, wykonana przez: Ewelina Domalik
  31 marca 2016
  Kierunek Matematyka - wybór specjalności

  Informuję, że w dniu 8 kwietnia 2016 r. o godz. 15.30 w sali 408 odbędzie się spotkanie studentów II roku kierunku Matematyka - studia stacjonarne I stopnia, poświęcone wyborowi specjalności spośród:

   

     - specjalność: matematyka finansowa,

     - specjalność: matematyka stosowana,

     - specjalność: matematyka informatyczna.

   

  Minimalna liczba studentów wymagana do uruchomienia specjalności wynosi 23 osób.

  Wiadomość utworzona: 31 marca 2016 07:56, autor: Ewelina Domalik
  31 marca 2016
  Kierunek Informatyka - wybór specjalności

  Informuję, że w dniu 8 kwietnia 2016 r. o godz. 14.15 w sali 408 odbędzie się spotkanie studentów II roku kierunku Informatyka - studia stacjonarne I stopnia, poświęcone wyborowi specjalności spośród:

   

     - specjalność: multimedia,

     - specjalność: programowanie internetu,

     - specjalność: przetwarzanie i ochrona informacji,

     - specjalność: programowanie urządzeń mobilnych.

   

  Minimalna liczba studentów wymagana do uruchomienia specjalności wynosi 18 osób.

  Wiadomość utworzona: 31 marca 2016 07:56, autor: Ewelina Domalik
  25 marca 2016
  Życzenia na Wielkanoc
  Życzenia wielkanocne 2016

  Wiadomość utworzona: 25 marca 2016 08:05, autor: Ewelina Domalik
  24 marca 2016
  Tematyka prac dyplomowych magisterskich (2016/17)
  Na stronie umieszczona została lista proponowanych kierowników i tematyki prac dyplomowych magisterskich dla kierunku Matematyka (stopień II) w roku akademickim 2016/17. Lista znajduję się na stronie własnej Wydziału.

  Wiadomość utworzona: 24 marca 2016 08:44, autor: Ewelina Domalik
  24 marca 2016
  Finał XIII edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

  Dnia 18 marca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach odbył się finał XIII edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

   

  Przed ogłoszeniem wyników uczniowie i nauczyciele wysłuchali wystąpień uczniów klasy II IB (Matura Międzynarodowa):

  Emilia Mandalka - “Investigating applications of the group theory in the rotations of the polygons”,

  Patryk Solik - “Mathematics in Electoral Seats Allocations”.

   

  Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Radę Rodziców przy ZSO nr 10 w Gliwicach, Śląską Sieć Metropolitalną, Wydawnictwo Helion wręczał Dyrektor ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Damian Kołtun i dr inż. Janusz Słupik - Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

   

  W finale konkursu wzięło udział 23. uczniów.

   

  Wyniki finału:

  I miejsce – Jakub Wiaterek klasa II, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

                                 Opiekunowie  mgr Halina Husak oraz mgr Joanna Olesińska.

  II miejsce – Szymon Gorczyca klasa I, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

                                 Opiekun mgr Halina Husak.

  III miejsce – Aleksandra Uryga klasa II, II Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach

                                 Opiekun dr inż. Bolesław Mokrski

                                 Paweł Pendziałek klasa II, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

                                 Opiekun mgr Halina Husak.

                                 Krzysztof Oliwa klasa I, I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

                                 Opiekun mgr Joanna Olesińska.

   

  Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników!

   

  Więcej zdjęć z finału znajduję się poniżej:

  Komunikat zawiera załącznikiPotyczki_ matematyczne-final_XIII.pdf

  Wiadomość utworzona: 23 marca 2016 09:10, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2016 08:49, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 kwietnia 2016
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w semestrze zimowym

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez pracowników Wydziału lub laborantów. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 18 marca 2016 13:14, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2016 08:35, wykonana przez: Ewelina Domalik
  3 marca 2016
  Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

  Serdecznie zapraszamy na XVIII edycję Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które się odbędą 8 marca 2016, o godz. 9:00 – 15:00 w Nowej Hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej, Gliwice, ul. Kaszubska 28.

   

  Targi organizowane wspólnie przez Biuro Karier Studenckich i Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej, stanowi doskonałą okazję do poznania oferty rynku pracy skierowanej do studentów, absolwentów, a także pracowników naukowych określonych specjalizacji.

   

  Nowości targów 2016:

       - JobWall z papierowymi ofertami pracy, staży i praktyk udostępnianymi przez Pracodawców.

       - FotoPunkt do robienia zdjęć-portretów kandydatów z przeznaczeniem do dokumentów aplikacyjnych.

       - Pokój symulacji rozmów kwalifikacyjnych kandydatów z Pracodawcami.

       - Punkt konsultacji dokumentów aplikacyjnych.

   

  Lista wystawców dostępna na stronie www.targipracy.polsl.pl

  Kontakt do organizatorów: 32-237-15-59 / 237-20-75, kariera@polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 3 marca 2016 11:11, autor: Ewelina Domalik
  19 lutego 2016
  Konkurs "Mój pomysł na biznes"

  Można zgłaszać pomysły do 13. edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”. Zachęcamy do udziału studentów i pracowników Politechniki Śląskiej oraz absolwentów, którzy nie podjęli jeszcze zatrudnienia. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego do godz. 15.00.

   

  Celem konkursu „Mój pomysł na biznes” skierowanego do osób indywidualnych i zespołów, których członkowie studiują lub pracują na Politechnice Śląskiej jest pobudzanie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów uczelni. Dopuszcza się udział absolwentów, którzy do momentu ogłoszenia naboru uczestników nie podjęli zatrudnienia. Zgłaszane do konkursu pomysły mają nadawać się do wdrożenia, wykorzystywać przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreować nowe miejsca pracy.

   

  Zgłoszone do konkursu „Mój pomysł na biznes” oceniać będzie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele uczelni oraz przedsiębiorstw zaangażowanych w organizację konkursu. Najlepszym pomysłom przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia w formie pieniężnej. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Pierwszy – składanie fiszek zawierających krótkie koncepcje działalności potrwa do końca lutego, następnie autorzy wybranych prac przedstawią plany biznesowe szczegółowo opisujące planowane przedsięwzięcia. Konkursowi tradycyjnie towarzyszyć będą warsztaty dla zainteresowanych z zakresu otwierania i prowadzenia własnej firmy, a także indywidualne doradztwo biznesowe i spotkania ze specjalistami w dziedzinie, w jakiej obraca się zgłoszony pomysł.

   

  Szczegóły konkursu dostępne są pod linkiem:  www.kariera.polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 19 lutego 2016 13:35, autor: Ewelina Domalik
  18 lutego 2016
  Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania

  Trwają zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) w roku akademickim 2015/2016. Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady PROJEKT W PRAKTYCE, część II , które 3 marca 2016 roku odbędą się na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  Podczas najbliższych wykładów pracownicy Future Processing podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z praktycznym spojrzeniem na pracę w projektach. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak przebiega proces wdrażania nowych osób do konkretnego projektu, jak wykorzystać doświadczenia ze studiów w pracy zawodowej, jak wygląda współpraca z klientem, a także jak komunikować się w zespole, by osiągnąć projektowy sukces. Zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016 odbywają się za pośrednictwem strony  www.dpto.pl.

  Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 12 marca 2016 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach II bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 4 marca 2016 roku.

  „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do młodych programistów, podczas których specjaliści z firmy Future Processing dzielą się
  z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt, podobnie jak przy poprzedniej edycji, realizowany jest na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej. Cykl DPTO 2015/2016 składa się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich odbył się w grudniu 2015 roku.

  Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

  Wiadomość utworzona: 18 lutego 2016 07:46, autor: Ewelina Domalik
  26 stycznia 2016
  Rekrutacja do programu Corporate Readiness Certificate (CRC)
  Program zapewnia możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z branży IT.
   
  Korzyści z uczestnictwa w programie:
  - Uzyskanie prestiżowego certyfikatu, rozpoznawalnego w środowisku biznesowym (CRC)
  - Zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej, która nie jest dostępna na rynku
  - Wykształcenie umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym
  - Płatne staże i praktyki dla najlepszych
   
  Dowiedz się więcej w Biurze Karier Studenckich www.kariera.polsl.pl lub z ulotki informacyjnej.
  Serdecznie zapraszamy!

  Wiadomość utworzona: 26 stycznia 2016 13:58, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 stycznia 2016 13:59, wykonana przez: Ewelina Domalik
  21 stycznia 2016
  Egzamin dyplomowy - Informatyka st I

  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej informuje, iż Egzamin dyplomowy inżynierski dla studentów kierunku Informatyka odbędzie się w dniu 26.01.2016r. o godz. 9.00 w sali 425 na Wydziale Budownictwa.

  Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 27.01.2016 r. o godz. 14.00 w sali 210A na Wydziale Matematyki Stosowanej

  Wiadomość utworzona: 21 stycznia 2016 14:13, autor: Ewelina Domalik
  21 grudnia 2015
  Staż w General Motors Manufacturing Poland

  Staż w General Motors Manufacturing Poland! Nabór rozpoczęty!

  Biuro Karier Studenckich w imieniu gliwickiej fabryki Opla zaprasza studentów i absolwentów do aplikowania na staż. Rekrutacja trwa do 15.01.2016r.

  Opis projektów stażowych dostępny pod linkiem: http://www.kariera.polsl.pl/rozne/plakatGMMPwww_12.2015.pdf

  Więcej informacji: Biuro Karier Studenckich kariera@polsl.pl, tel.: 32-237-15-59

  Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2015 08:55, autor: Ewelina Domalik
  23 listopada 2015
  Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania - edycja 2015/2016

  Trwają zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO). Po sukcesie minionej edycji powracamy w roku akademickim 2015/2016. Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady PROJEKT W PRAKTYCE, część I , które 3 grudnia 2015 roku odbędą się na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do młodych programistów, podczas których specjaliści z firmy Future Processing dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt, podobnie jak przy poprzedniej edycji, realizowany jest na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

  Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z zagadnieniem dobrych praktyk pracy w projektach. Dowiedzą się m.in. jak odnaleźć się w teamie nie posiadając zawodowego doświadczenia, jakie są pierwsze kroki początkującego programisty, bądź testera , co zrobić, aby rozwijać gotowy projekt, a także jak rozwiązywać problemy z integracją kodu i jak pracować na kodzie już dostarczonym. Zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016 odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

  Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 12 grudnia 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w wykładach I bloku DPTO i jednocześnie w najciekawszy sposób uzasadnią chęć swojego uczestnictwa w szkoleniu. Zapisy na warsztaty ruszają 4 grudnia 2015 roku.

  Cyklu DPTO 2015/2016 składa się z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy odbędzie się w grudniu 2015 roku zgodnie z powyższym harmonogramem. Organizacja drugiego planowana jest na marzec 2016 roku. Blok ten, zatytułowany PROJEKT W PRAKTYCE, część II,  będzie kontynuacją tematyki związanej z dobrymi praktykami pracy w projektach.

  Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

  Komunikat zawiera załącznikidpto_2015-2016_social_block-1.jpg

  Wiadomość utworzona: 23 listopada 2015 08:42, autor: Ewelina Domalik
  10 listopada 2015
  Konkurs programistyczny Let's Code

  Biuro Karier Studenckich zaprasza do udziału w nocnym konkursie programistycznym organizowanym przez firmę Sii Sp. z o.o. Przez 16 godzin w atmosferze przyjaznej rywalizacji, przedstawiciele firmy będą razem z pasjonatami programowania tworzyć w 8 miastach w Polsce przydatne aplikacje.

  Pomysł na nią należy do Ciebie, pokaż nam swoją kreatywność – do wyboru masz 3 obszary tematyczne: wspieranie lokalnej społeczności, kultywowanie pasji, wspieranie swobodnego dostępu do kultury – interpretacja dowolna, sky is the limit! Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu

  Do udziału zapraszamy 4-osobowe zespoły. Jeśli chcecie spróbować sił w mniejszym składzie, też możecie się zgłosić, jednak rekomendujemy 4 osoby w zespole. Konkurs rozpocznie się o godzinie 18:00 w piątek 20 listopada br. Czas, jaki przewidziano na tworzenie aplikacji konkursowych, to 16 godzin.

  Wiadomość utworzona: 10 listopada 2015 14:49, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2015 14:49, wykonana przez: Ewelina Domalik
  3 listopada 2015
  Szkolenie pt. "Moja kariera naukowa"

  Biuro Karier Studenckich zaprasza doktorantów i młodych pracowników nauki na szkolenie pt. "Moja kariera naukowa", które odbędzie się w najbliższą środę (4.11.2015), w godz. 14.00 – 16.30 w siedzibie biura w Gliwicach przy ul.Konarskiego 20 p.106. Szkolenie jest  organizowane w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Laboratorium Kariery".

   

  Szkolenie adresowane jest do osób, które są zainteresowane realizacją projektów zarówno naukowych jak i komercyjnych. Zajęcia opierają się na formule ćwiczeniowej. Uczestnicy poznają możliwości jakie obecnie stwarza nauka w kontekście pracy zawodowej i uczą się o możliwościach pozyskania dofinansowania funduszy na realizację swoich planów.

  Zapisy pod adresem: kariera@polsl.pl lub telefonem 32 237 2075.

  Udział w szkoleniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

  Wiadomość utworzona: 3 listopada 2015 09:32, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2015 10:44, wykonana przez: Ewelina Domalik
  26 listopada 2015
  Potyczki matematyczne

  Rozpoczęła się XIII edycja konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

   

  W tym roku sponsorem konkursu jest Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo HELION

   

  Szczegółowe informacje na stronie:

  http://www.zso10.gliwice.pl/dla-uczniow/aktualnosci/potyczki-matematyczne/

   

   

  Wydawnictwo Helion

   

   

  Wiadomość utworzona: 2 listopada 2015 14:31, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2015 08:53, wykonana przez: Ewelina Domalik
  29 października 2015
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE w dniu 2 listopada 2015r. od godziny 8.00 do godz. 12:00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 29 października 2015 14:31, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 29 października 2015 14:33, wykonana przez: Ewelina Domalik
  29 października 2015
  Wykłady pt. "Spotkania z matematyką"

  Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej zaprasza uczniów na "Spotkania z matematyką jakiej nie znacie"

   

  18.11.2015 12:40 - 13:40 Obrazy to również matematyka
  Wykład prowadzi: dr inż. Mariusz Pleszczyński


  25.11.2015 12:40 - 13:40 Różne oblicza nieskończoności
  Wykład prowadzi: dr Alicja Samulewicz


  09.12.2015 10:30 - 11:30 O wzorach kombinatorycznych
  Wykład prowadzi: dr inż. Witold Tomaszewski


  13.01.2016 12:40 - 13:40 Dlaczego matematycy zajmują się bzdurami?
  Wykład prowadzi: mgr inż. Bartłomiej Pawlik


  27.01.2016 12:40 - 13:40 Jak za pomocą wielomianów podzielić tajemnicę?
  Wykład prowadzi: dr inż. Agnieszka Bier


  Miejsce spotkań:
  Politechnika Śląska, budynek Laboratoriów Budownictwa, Gliwice, ul. Bolesława Krzywoustego 7, sala 425


  Spotkania odbywają się we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach.

   

  Komunikat zawiera załącznikiplakat - spotkania z Matematyką 2015.pdf

  Wiadomość utworzona: 29 października 2015 08:09, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 29 października 2015 08:16, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 października 2015
  IBM Open Day - 5 listopada 2015
  Firma IBM organizuje dzień otwarty w dniu 5 listopada 2015. Rozpoczęcie o godzinie 10:00. Dzień otwarty odbędzie się w siedzibie IBM w Katowicach, budynek A4, ul. Francuska 42.
  Więcej informacji w załączniku. Ilość miejsc ograniczona!
   
  Plan dnia otwartego:
  10:00 - 10:20 Przywitanie. Kilka słów o IBM.
  10:20 - 10:40 Wprowadzenie do CAMSS (Cloud, Analytics, Mobile, Social, Security)
  10:40 - 11:40 Czym jest innowacyjność?
  11:40 - 12:00 Kariera w IBM
  12:00 - 12:20 Przerwa na kawę
  12:20 - 12:50 Cloud - praca w chmurze
  12:50 - 13:20 Analytics - dane pod lupą
  13:20 - 13:50 Mobile - mobilność przede wszystkim
  13:50 - 14:10 Przerwa na kawę
  14:10 - 14:40 Social - społecznościowa komunikacja w firmie
  14:40 - 15:10 Security - od teorii do praktyki
  15:10 Zakończenie spotkania i rozdanie dyplomów

  Przez cały dzień będzie możliwość konsultacji swojego CV z działem personalnym IBM

  Komunikat zawiera załącznikiIBM_Open_Day_Katowice_5.11.pdf

  Wiadomość utworzona: 27 października 2015 11:52, autor: Ewelina Domalik
  15 października 2015
  Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości

  IX edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 19 października w godz. 9:00-15:00. Wydarzenie jest przede wszystkim adresowane do studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników naukowych uczelni oraz uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Wstęp wolny.

  Celem organizacji Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości jest przede wszystkim rozwój współpracy przedstawicieli środowiska badań naukowych i przemysłu przy wsparciu instytucji otoczenia biznesu.  Udział w wydarzeniu to doskonała okazja do śledzenia oferty rynku pracy, konfrontowania potrzeb, możliwości i oczekiwań potencjalnych pracodawców i pracobiorców. Zapewnia też zebranie w pigułce informacji o możliwościach uzyskania instytucjonalnego wsparcia własnej przedsiębiorczości, a tym samym podnoszenia kwalifikacji.

   

  Szczegółowy opis wydarzenia, w tym spis wystawców, dostępne są na stronie www.targipracy.polsl.pl. Z ramienia uczelni wydarzenie koordynuje Biuro Karier Studenckich (www.kariera.polsl.pl) oraz Samorząd Studencki.

  Wiadomość utworzona: 15 października 2015 07:47, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 15 października 2015 07:51, wykonana przez: Ewelina Domalik
  13 października 2015
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w poprzednim semestrze

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez laborantów lub pracowników Wydziału. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 13 października 2015 11:12, autor: Ewelina Domalik
  9 października 2015
  Stypendium rektora

  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej informuje, że wnioski o przyznanie stypendium rektora studenci zobowiązani są złożyć do 20 października 2015 r.

  Wnioski złożone po tym terminie zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

  Wiadomość utworzona: 9 października 2015 13:39, autor: Ewelina Domalik
  24 września 2015
  Akademiki
  Kwaterowanie studentów w Akademikach na nowy rok akademicki w dniu 30.09.2015 odbywać się będzie w godzinach od 800- 1800 a w pozostałe dni robocze w godzinach 700-1500.

  Wiadomość utworzona: 24 września 2015 09:13, autor: Ewelina Domalik
  14 września 2015
  Zaproszenie I-go stopnia na rozdanie dyplomów

  ABSOLWENCI STUDIÓW I STOPNIA WYDZIAŁU MATEMATYKI STOSOWANEJ


  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej zaprasza absolwentów studiów I-go stopnia kierunku Matematyka i Informatyka na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

  Uroczystość odbędzie się w dniu 22.09.2015 r. o godz. 1600 w sali 408 budynku Wydziału.

  Warunkiem odebrania dyplomu jest wcześniejsze rozliczenie się w Dziekanacie Wydziału Matematyki Stosowanej do dnia 22.09.2015 r. w godz. 9 00- 14 00, tj. oddanie rozliczonej karty obiegowej oraz odbiór odpisów dyplomu.

  Wiadomość utworzona: 14 września 2015 10:35, autor: Ewelina Domalik
  11 września 2015
  Wyjazd w ramach Erasmus+

  Właśnie rozpoczynamy jesienny nabór uzupełniający na wyjazdy w ramach programu Erasmus + na rok akademicki 2015/16. Program Erasmus + jest europejskim projektem, którego celem jest m.in. wymiana studentów.

   

  Wszystkie osoby zainteresowane studiami na jednej z naszych zagranicznych uczelni partnerskich (w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji lub Danii) lub praktykami za granicą w ramach programu Erasmus + proszę o pilny kontakt osobisty lub e-mailowy (nie później niż do 18 września br.).

   

   

  Dr Iwona Nowak

  Iwona.Nowak@polsl.pl

  Koordynator programu w Instytucie Matematyki

  Wiadomość utworzona: 11 września 2015 07:58, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 września 2015 08:00, wykonana przez: Ewelina Domalik
  10 września 2015
  Staż w gliwickiej fabryce Opla

  Biuro Karier Studenckich zaprasza studentów/absolwentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji lub Informatyka do zrealizowania projektu w Dziale Montażu Głównego gliwickiej fabryki Opla. Szczegóły: www.kariera.polsl.pl

  Staż zacznie się od 21.09, zgłoszenia do 16.09 (rozmowy planowane na 18.09 od godz. 14.00). Zainteresowanych prosimy o kontakt: 32 237 20 75, kariera@polsl.pl.

  Wiadomość utworzona: 10 września 2015 11:26, autor: Ewelina Domalik
  7 września 2015
  Miejsce w Domu Studenckim „Solaris”
  Przyznano miejsca w Domu Studenckim „Solaris”. Studenci zobowiązani są do uregulowania opłat za miesiąc październik do 10.09.2015 r. (w tytule zapłaty należy zaznaczyć, że jest to zapłata za miesiąc październik). Brak opłaty oznacza rezygnację i automatyczne skreślenie z listy osób, którym przyznano miejsce w D.S.
   
  Poniżej znajduję się lista studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, którym przyznano miejsce w D.S. „Solaris” w roku akademickim 2015/2016.

  Komunikat zawiera załącznikilista-dsSolaris2.pdf

  Wiadomość utworzona: 7 września 2015 09:40, autor: Ewelina Domalik
  7 września 2015
  Zaproszenie I-go stopnia na rozdanie dyplomów

  ABSOLWENCI STUDIÓW I STOPNIA WYDZIAŁU MATEMATYKI STOSOWANEJ


  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej zaprasza absolwentów studiów I-go stopnia kierunku Matematyka i Informatyka na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

  Uroczystość odbędzie się w dniu 22.09.2015 r. o godz. 1600 w sali 408 budynku Wydziału.

  Warunkiem odebrania dyplomu jest wcześniejsze rozliczenie się w Dziekanacie Wydziału Matematyki Stosowanej do dnia 22.09.2015 r. w godz. 9 00- 14 00, tj. oddanie rozliczonej karty obiegowej oraz odbiór odpisów dyplomu.

  Wiadomość utworzona: 7 września 2015 07:52, autor: Ewelina Domalik
  3 września 2015
  Egzamin dyplomowy - Matematyka st I
  Egzamin dyplomowy dla studentów kierunku Matematyka stopnia I odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 9:00 w sali 310A.

  Wiadomość utworzona: 3 września 2015 12:38, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 3 września 2015 12:40, wykonana przez: Ewelina Domalik
  28 lipca 2015
  Stypendium Ministra
  Wnioski o Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia należy składać w Dziekanacie Wydziału w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 września 2015 r.

  Komunikat zawiera załącznikiOświadczenie studenta.docx, Wniosek o przyznanie studentowi stypendium ministra za wybitne osiągnięcia.docx

  Wiadomość utworzona: 28 lipca 2015 07:51, autor: Ewelina Domalik
  22 lipca 2015
  Letnia szkoła przedsiębiorczości

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych w Biurze Karier w ramach Letniej Szkoły Przedsiębiorczości (wszystkie w godzinach 9:00-15:00)

   

  29.07.2015 - Ochrona własności intelektualnej, prezentacje publiczne

  31.07.2015 - Negocjacja i mediacja jako proces komunikacji, klastry - współczesne formy współpracy

  04.08.2015 - Skuteczne zarządzanie innowacyjnym przedsiębiorstwem

  05.08.2015 - Globalizacja wykorzystywania zasobów organiz. do tworzenia spółek spin off i spin out

  06.08.2015 - Własność intelektualna w praktyce - patenty i merchandising

  07.08.2015 - Elementy zarządzania projektem inwestycyjnym w przemyśle

  11.08.2015 - Praca w zespole

  12.08.2015 - Transfer wiedzy - szanse i zagrożenia

  13.08.2015 - Zarządzanie czasem

   

  Po szkoleniach możliwość otrzymania certyfikatu udziału!

  Zainteresowane osoby prosimy o zapisy (imię, nazwisko, kierunek studiów, telefon kontaktowy, wybrany temat szkolenia) na adres kariera@polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 22 lipca 2015 07:43, autor: Ewelina Domalik
  10 czerwca 2015
  Staż w gliwickiej fabryce Opla

  Rusza nabór stażystów gliwickiej fabryki Opla!

  Biuro Karier Studenckich i zakład GMMP zapraszają studentów i absolwentów do skorzystania z oferty udziału w programie stażowym, podczas którego kandydaci, pod okiem doświadczonych pracowników fabryki, zrealizują samodzielny projekt inżynierski.

  Szczegółowy opis warunków stażu oraz wykaz projektów zgłoszonych do realizacji przez stażystów są dostępne pod adresem www.kariera.polsl.pl/rozne/StazGM_09.2015.pdf

  Zachęcamy do aplikowania!

  Wiadomość utworzona: 10 czerwca 2015 09:38, autor: Ewelina Domalik
  8 czerwca 2015
  Egzamin z języków obcych
  Studenci, którzy chcą zdawać język obcy (inny niż angielski) na poziomie B2 w bieżącym semestrze proszeni są o złożenie podań do Dziekana Wydziału w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca 2015 r.

  Wiadomość utworzona: 8 czerwca 2015 14:16, autor: Ewelina Domalik
  3 czerwca 2015
  Dziekanat nieczynny 5.06
  Informujemy, że w dniu 5 czerwca 2015 Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej będzie nieczynny.

  Wiadomość utworzona: 3 czerwca 2015 08:51, autor: Ewelina Domalik
  22 maja 2015
  Dom Studencki

  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej informuje, że wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim na rok akademicki 2015/2016 należy składać w dziekanacie do dnia 3 czerwca br.

  Wiadomość utworzona: 22 maja 2015 08:56, autor: Ewelina Domalik
  4 maja 2015
  Czwarta edycja konferencji Quality Excites 2015!

  Już po raz czwarty, tradycyjnie w Gliwicach, odbędzie się ogólnopolska konferencja na temat jakości oprogramowania – Quality Excites (QE). W sobotę, 30 maja 2015 spotkają się profesjonaliści wykorzystujący w praktyce najnowsze technologie oraz metody pracy wspierające jakość.

  Rejestracja na konferencję odbędzie się w dniach 4 – 11 maja 2015 za pośrednictwem formularza dostępnego na www.qualityexcites.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  Komunikat zawiera załącznikiIV_edycja_Quality_Excites_2015.pdf

  Wiadomość utworzona: 4 maja 2015 10:51, autor: Ewelina Domalik
  28 kwietnia 2015
  Finał XII edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

  Dnia  24  kwietnia  2015  roku  w  I  Liceum Ogólnokształcącym  im.  Edwarda  Dembowskiego  w Gliwicach  odbył  się  finał  XII  edycji konkursu "Potyczki matematyczne"  organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  Przed ogłoszeniem wyników uczniowie i nauczyciele wysłuchali wykładu, który wygłosił uczeń klasy II IB (Matura Międzynarodowa) Grzegorz Kotysz na temat .“Kilka słów o wykorzystaniu programu LYX  do pisania prac w LaTeXu oraz tworzenia prezentacji ” oraz Małgorzata Kurcjusz I IB (Matura Międzynarodowa) “Krzywa Kocha i jej własności”.

  Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wręczał Dyrektor ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Damian Kołtun oraz dr inż. Janusz Słupik z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  W finale konkursu wzięło udział 19. uczniów.

   
  Wyniki finału:
  I miejsce – Jakub Wiaterek klasa I, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 10 w Gliwicach. Opiekun mgr Halina Husak.

  II miejsce – Szymon Gorczyca klasa III gimnazjum, I Społeczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Gliwicach. Opiekun mgr Iwona Koronowicz-Kot.

  III miejsce – Aleksandra Uryga klasa I, II Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 3 w Gliwicach. Opiekun dr inż. Bolesław Mokrski.
  oraz
  Krzysztof Oliwa klasa III gimnazjum, Gimnazjum nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach. Opiekun mgr Joanna Olesińska.

  Wyróżnienie – Maciej Janus klasa II, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 10 w Gliwicach. Opiekun mgr Halina Husak.
   
   
  Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy uzyskanych wyników!
  Zapraszamy serdecznie do udziału w XIII edycji konkursu „Potyczki matematyczne” w przyszłym roku szkolnym!

  Komunikat zawiera załącznikiPotyczkiMatematyczne-final2015.pdf

  Wiadomość utworzona: 28 kwietnia 2015 12:04, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2015 12:11, wykonana przez: Ewelina Domalik
  10 kwietnia 2015
  Zapisy na "Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania"

  Trwają zapisy na trzeci i zarazem ostatni w tym roku akademickim blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO). Tym razem organizatorzy wydarzenia zapraszają na ogólnodostępne wykłady, które dotyczyć będą zagadnienia DZIEDZICTWO PROGRAMISTÓW. Wykłady odbędą się 23 kwietnia 2015 roku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów, podczas których eksperci w dziedzinie tworzenia oprogramowania dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

  Najbliższe wykłady poświęcone będą problematyce systemów odziedziczonych (legacy systems). Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. jak postępować w sytuacjach związanych z modyfikacją funkcjonalności danej aplikacji, jak unikać błędów, które mogą wpłynąć na pogorszenie stabilności systemów oraz jakie techniki sprawdzają się najlepiej w przypadku pracy z kodem, którego nie jesteśmy autorami. Zapisy na trzeci blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” odbywają się za pośrednictwem strony www.dpto.pl.  

  Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 9 maja 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w innych wydarzeniach DPTO.

  Wykłady z tematyki DZIEDZICTWO PROGRAMISTÓW będą ostatnim spotkaniem w ramach cyklu DPTO 2014/2015. Blok pierwszy, który odbył się w listopadzie 2014 roku, dotyczył tematyki MODELOWEGO WYTWARZANIA. Z kolei w ramach bloku drugiego, który odbył się w marcu 2015 roku, poruszone zostało zagadnienie ZWINNEJ KOMUNIKACJI.

  Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji. 

  Wiadomość utworzona: 10 kwietnia 2015 13:20, autor: Ewelina Domalik
  26 marca 2015
  Future Processing zaprasza na wykład „Praktycznie o Praktykach FP”
  Biuro Karier Studenckich i Future Processing zapraszają na wykład "Praktycznie o Praktykach FP"
   
  30 marca 2015, 14:00 - 15.15, w Sali 4 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki odbędzie się spotkanie studentów z przedstawicielami Future Processing, którzy opowiedzą o organizowanych w firmie dwumiesięcznych płatnych praktykach letnich skierowanych do studentów kierunków technicznych. Praktyki w FP to bogaty program doświadczeń, możliwość uczestniczenia w wykładach, warsztatach, prezentacjach, ćwiczeniach indywidualnych i grupowych, panelach dyskusyjnych i konsultacjach ze specjalistami - przykładową prelekcję "Uwolnij swój model danych od zbędnych ograniczeń" podczas spotkania wygłosi Bartłomiej Michalski, programista Future Processing oraz opiekun praktyk.
   
  Więcej informacji na ulotce
  Dowiedz się więcej już 30.03 o godz. 14.00 na AEiI. Zgłoszenia: kariera@polsl.pl!

  Komunikat zawiera załącznikiFP_30.03RAU.pdf

  Wiadomość utworzona: 26 marca 2015 11:15, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2015 11:47, wykonana przez: Ewelina Domalik
  26 marca 2015
  Ogłoszenie o spotkaniu - kierunek Matematyka

  Informuję, że w dniu 31 marca 2015 r. o godz. 14.45 w sali 402 odbędzie się spotkanie Dziekana ze studentami I roku kierunku Matematyka - studia stacjonarne II stopnia, poświęcone wyborowi:

  - promotorów prac dyplomowych,
  - specjalności spośród: statystyka, kryptografia, modelowanie matematyczne, matematyka w ekonomii.

  Zgodnie z Uchwałą Senatu Nr X/88/12/13, liczba osób na specjalności, nie może być mniejsza niż 20.

  Ze względu na ograniczoną liczbę dyplomantów jaką mogą opiekować się promotorzy (nie więcej niż 5 osób), wyboru dokonuje się w kolejności wynikającej z pozycji na liście rankingowej. O pozycji tej decydują wyniki w nauce za I semestr studiów.

  Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa. Nieobecnym na spotkaniu, promotorzy oraz specjalność zostaną przypisane z urzędu.

  Listę proponowanych promotorów i tematów prac dyplomowych można znaleźć na własnej stronie Wydziału

  Wiadomość utworzona: 23 marca 2015 11:55, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2015 11:16, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 marca 2015
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w poprzednim semestrze

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez laborantów. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 18 marca 2015 07:45, autor: Ewelina Domalik
  5 marca 2015
  Nabór na wyjazd z Erasmus+

  Właśnie rozpoczynamy nabór na wyjazdy w ramach programu Erasmus + na rok akademicki 2015/16.
  Program Erasmus + jest europejskim projektem, którego celem jest m.in. wymiana studentów.

  Wszystkie osoby zainteresowane studiami na jednej z naszych zagranicznych uczelni partnerskich (w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji lub Danii) lub praktykami za granicą w ramach programu Erasmus + proszę o pilny kontakt osobisty lub e-mailowy (nie później niż do 15 marca br.).

   

  Dr Iwona Nowak

  Iwona.Nowak@polsl.pl
  Koordynator programu w Instytucie Matematyki

  Wiadomość utworzona: 5 marca 2015 14:13, autor: Ewelina Domalik
  2 marca 2015
  Zapisy na "Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania"

  Trwają zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO). Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady z tematyki ZWINNEJ KOMUNIKACJI, które odbędą się dnia 5 marca 2015 roku na na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

  „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) to cykl wykładów i warsztatów skierowanych do programistów, podczas których eksperci w dziedzinie tworzenia oprogramowania dzielą się
  z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Przedsięwzięcie ma na celu dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych. Projekt jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim i Politechnice Śląskiej.

  Uczestnicy najbliższych wykładów zapoznają się z problematyką szeroko rozumianej komunikacji
  w procesie wytwarzania oprogramowania. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób formułować wymagania, co powienien wiedzieć programista przed przystąpieniem do realizacji zadania, jak napisać komunikatywny kod oraz jaki wpływ na pracę programisty mają oczekiwania innych programistów, użytkowników, klientów, czy testerów. Zapisy na drugi blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” odbywają się za pośrednictwem strony
  www.dpto.pl.  

  Uczestnicy cyklu będą ponadto mieli możliwość zapisania się na warsztaty, które odbędą się 14 marca 2015 roku w siedzibie firmy Future Processing. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które uczestniczyły w innych wydarzeniach DPTO.

  Przed nami jeszcze kilka spotkań cyklu DPTO 2014/2015. Wykłady z zakresu ZWINNEJ KOMUNIKACJI są realizowane w ramach drugiego bloku. Blok pierwszy, który odbył się w listopadzie 2014 r., dotyczył tematyki MODELOWEGO WYTWARZANIA i zgromadził ponad 110 studentów. Relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie DPTO.  W ramach bloku trzeciego, który odbędzie się w kwietniu i maju 2015 roku, poruszone zostanie zagadnienie DZIEDZICTWA PROGRAMISTÓW.

  Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.

  Wiadomość utworzona: 2 marca 2015 08:45, autor: Ewelina Domalik
  16 lutego 2015
  Stypendia

  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej informuje, iż do dnia 5.03 2015 r. przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium rektora dla najlepszych studentów na kolejny semestr. Wnioski o przyznawanie stypendium socjalnego na kolejny semestr tego samego roku akad. przyjmowane są do dnia 27.02.2015 r.

  Wiadomość utworzona: 16 lutego 2015 14:13, autor: Ewelina Domalik
  10 lutego 2015
  Program Corporate Readiness Certificate (CRC)

  Program zapewnia możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z branży IT. Program CRC odbywać się będzie w semestrze letnim 2015r.

  Korzyści z uczestnictwa w programie:

  - Uzyskanie prestiżowego certyfikatu, rozpoznawalnego w środowisku biznesowym (CRC)

  - Zdobycie przedmiotowej wiedzy praktycznej, która nie jest dostępna na rynku

  - Wykształcenie umiejętności funkcjonowania w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym

  -Płatne staże i praktyki dla najlepszych

  Egzamin kwalifikacyjny:

  26 lutego 2015 roku na Politechnice Śląskiej (równocześnie w Gliwicach i Katowicach)

  Test z wiedzy ogólnej z obszaru IT oraz test z angielskiego

  Dowiedz się więcej w Biurze Karier Studenckich www.kariera.polsl.pl

  Serdecznie zapraszamy!

  Wiadomość utworzona: 10 lutego 2015 14:26, autor: Ewelina Domalik
  2 lutego 2015
  Egzamin dyplomowy - II termin

  II termin egzaminu dyplomowego dla studentów kierunku INFORMATYKA w roku akademickim 2014/2015 odbędzie się w dniu 3 lutego 2015 r. w sali 209 A o godz. 10:00

  Wiadomość utworzona: 30 stycznia 2015 12:47, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2015 13:32, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 stycznia 2015
  Programy dofinansowania współpracy naukowej polsko-francuskiej

  Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji w Polsce wspólnie z Francuskim Towarzystwem Matematycznym (SMF) organizują konkurs „Prix Szolem Mandelbrojt”, w celu nagrodzenia za najlepsze badania matematyczne. Do konkursu zapraszamy polskich naukowców zajmujących się matematyką teoretyczną lub stosowaną. Nagroda pokrywa koszty pobytu badawczego we Francji.

   

  Termin składania aplikacji: 27 marca 2015.

   

  Więcej informacji w załączniku i na stronie: http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/2015/01/09/zaproszenie-dla-badaczy-w-zakresie-nauk-matematycznych-do-udzialu-w-konkursie-prix-szolem-mandelbrojt/

   

   

  Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji w Polsce także proponują co roku różne stypendia dla polskich studentów i naukowców we wszystkich dziedzinach studiów i badan naukowych.

   

  Można zgłaszać swoje kandydatury na następujące programy:

   

  Master 2
  • Podwójny doktorat (doktorat cotutelle)

   

  Termin składania formularzy: 6 marca 2015.

   

  Pobyt badawczy: stypendia naukowe przeznaczone są dla polskich naukowców (przynajmniej ze stopniem doktora) planujących przeprowadzić część badań we Francji.

  Termin składania formularzy: 1 maja 2015.

  Więcej informacji w załączniku i na stronie: http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/prezentacja2/

  Komunikat zawiera załącznikiplakatBGF2015.pdf, plakatPobytBadawczy.pdf, plakatPrixSzolemMandelbrojt.pdf

  Wiadomość utworzona: 27 stycznia 2015 13:07, autor: Ewelina Domalik
  15 stycznia 2015
  Egzamin dyplomowy

  Terminy egzaminu dyplomowego dla studentów kierunku INFORMATYKA
  w roku akademickim 2014/2015

  I termin 20 stycznia 2015 r.

  (termin złożenia projektu inżynierskiego do dnia 7 stycznia 2015 r.)

  II termin 3 lutego 2015 r.

  (termin złożenia projektu inżynierskiego do dnia 21 stycznia 2015 r.)

  Egzamin poprawkowy

  III termin 31.03.2015 r.

  (termin złożenia projektu inżynierskiego do dnia 28 lutego 2015 r.)

  Wiadomość utworzona: 15 stycznia 2015 12:13, autor: Ewelina Domalik
  13 stycznia 2015
  Spotkanie studentów w sprawie wyboru przedmiotów
  W dniu 19 stycznia 2015 r. o godz. 13.50 w sali posiedzeń Rady Wydziału (210 A) odbędzie się spotkanie studentów II roku kierunku Matematyka studia stacjonarne I stopnia, poświęcone wyborowi wykładów monograficznych na IV semestrze.
   

  Wiadomość utworzona: 13 stycznia 2015 14:32, autor: Ewelina Domalik
  12 stycznia 2015
  Rusza nabór stażystów do General Motors
  Biuro Karier Studenckich i Gliwicka fabryka Opla zapraszają do udziału w kolejnej edycji stażu realizowanego w ramach „Junior Engineer Project".
  Staż zaczyna się w lutym 2015 i trwa 6 miesięcy, w trakcie których stażyści przy wsparciu opiekuna z GM realizują dostosowany do swoich kompetencji projekt inżynierski, biorą udział w szeregu szkoleń, a także doskonalą naukę języka angielskiego. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem
  kariera@polsl.pl do 20.01.2015.

  Komunikat zawiera załącznikiplakatGMMPwww_02.2015.pdf

  Wiadomość utworzona: 12 stycznia 2015 14:12, autor: Ewelina Domalik
  12 stycznia 2015
  Bal Wydziałowy

  Serdecznie zapraszamy na Bal Matematyka, który odbędzie się 16 stycznia o godz. 20:00 w Starym Browarze przy ul. Piwnej .

   

  Bilety w cenie 90zł/osoby do kupienia w pokoju 417 lub online rezerwując bilet pod adresem sonia.oksztul@gmail.com

   

  Więcej informacji na stronie Samorządu Studenckiego.

   

  Wiadomość utworzona: 12 stycznia 2015 12:30, autor: Ewelina Domalik
  18 grudnia 2014
  Godziny Dziekańskie
  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE w dniu 5 stycznia 2015r. od godziny 8.00 do godz. 20:00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.
  Dziekanat Wydziału Matematyki Stosowanej będzie w tym dniu nieczynny.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 18 grudnia 2014 10:54, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 18 grudnia 2014 10:56, wykonana przez: Ewelina Domalik
  2 grudnia 2014
  Konkurs "Potyczki matematyczne"

  Rozpoczęła się XII edycja konkursu „Potyczki matematyczne" dla uczniów klas gimnazjum i I-II klas szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod Patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej. 

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie!

   

  Szczegóły konkursu na stronie: math.zso10.gliwice.pl

   

  Zaproszenie:

  Komunikat zawiera załącznikiPotyczki matematyczne - zaproszenie.pdf

  Wiadomość utworzona: 2 grudnia 2014 12:08, autor: Ewelina Domalik
  28 listopada 2014
  Gadżety Wydziałowe

  Istnieje możliwość zakupu gadżetów Wydziałowych. Zamówienia będą przyjmowane do 3 grudnia 2014 przez Samorząd Studencki.

  Komunikat zawiera załącznikigadzety-plakat.pdf

  Wiadomość utworzona: 28 listopada 2014 14:14, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2014 14:19, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 listopada 2014
  Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania – ruszyły zapisy na otwarty cykl wykładów

  Future Processing (FP) po raz czwarty zaprasza studentów informatyki Politechniki Śląskiej na Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania [DPTO]. Cykl DPTO składa się z trzech bloków tematycznych: „Modelowe wytwarzanie”, „Zwinna komunikacja” oraz „Dziedzictwo programistów”. Każdy z nich oferuje udział w wykładach lub warsztatach.  Pierwsze prelekcje odbędą się już 27 listopada w godzinach 16.00-19.00 w auli C na terenie Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Szczegółowe informacje na stronie www.dpto.pl.

  Uczestnicy cyklu DPTO 2014/2015 poznają konkretne case study pracy programistów, a także problemy występujące w pracy inżyniera oprogramowania, związane nie tylko z developmentem, ale również z zagadnieniem Quality Assurance. Z kolei warsztaty dadzą możliwość przećwiczenia praktycznych rozwiązań wszystkich zagadnień prezentowanych podczas wykładów. Zarówno wykłady, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni inżynierowie Future Processing.

  Pierwszy z bloków to „Modelowe wytwarzanie”. Będzie on poświęcony procesowi wytwarzania oprogramowania oraz metodykom zwinnym. Dzięki temu uczestnicy uzyskają odpowiedzi na wiele pytań m.in.: „Jak zdefiniować idealny projekt i co jest jego celem?”, „Jak sprostać ciągłym zmianom w wymaganiach?” oraz „Jak sprawdzić, czy sprostaliśmy wszystkim wymaganiom klienta?”. Warsztaty
  z kolei wyjaśnią, czym są metodyki zwinne, kiedy je stosować oraz jakie są ich wady i zalety.

  Wykładów „Modelowe wytwarzanie” będzie można posłuchać 27 listopada w godzinach od 16.00 do 19.00 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (aula C), a warsztaty odbędą się 13 grudnia 2014 r. w siedzibie firmy Future Processing, w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37A. Na pierwszy blok DPTO można zapisać się na stronie www.dpto.pl.

  „Zwinna Komunikacja” to tytuł drugiego bloku, na którym pojawią się tematy, takie jak: sposób weryfikacji wymagań, sposób testowania aplikacji, wpływ oczekiwań klientów i innych użytkowników na pracę programisty, pisanie komunikatywnego kodu.  Uczestnicy warsztatów nauczą się jak osiągać wspólne korzyści poprzez współpracę zespołową, poznają potencjalne problemy, z którymi mierzą się programiści w swojej codziennej pracy, jak również sposoby zapobiegnia ich powstawaniu.

  Na trzecim bloku „Dziedzictwo programistów”, prelegenci powiedzą o tym, czym są systemy odziedziczone oraz jakie zjawiska i procesy w nich zachodzą. Będzie to również dobra okazja, aby poruszyć tematy związane z modyfikacjami funkcjonalności oraz unikaniem popełniania błędów, pogarszających stabilność systemu. Celem warsztatów będzie przede wszystkim pokazanie, jak pracować w systemach odziedziczonych oraz jakich technik należy użyć, aby polepszyć jakość kodu.

  Bloki drugi i trzeci odbędą się kolejno na przełomie miesięcy luty/marzec oraz kwiecień/maj 2015 roku.

  Organizatorem DPTO jest FP Academy – jednostka Future Processing, która zajmuje się koordynacją działań związanych z rozwojem kompetencji pracowników oraz budowaniem zespołu ekspertów, którzy swoim doświadczeniem i widzą dzielą się z innymi.

  Wiadomość utworzona: 24 listopada 2014 12:09, autor: Ewelina Domalik
  22 października 2014
  Ankieta - ocena prowadzących zajęcia w poprzednim semestrze

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez laborantów. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 502 lub 307. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 22 października 2014 09:28, autor: Ewelina Domalik
  17 października 2014
  Immatrykulacja studentów I roku
  Uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Matematyki Stosowanej odbędzie się w dniu 29 października 2014 r. o godz. 12.00 w Auli C w budynku Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej. Obecność obowiązkowa.

  Wiadomość utworzona: 17 października 2014 08:41, autor: Ewelina Domalik
  8 września 2014
  Zjazd Absolwentów 2014

  W dniu 20 września 2014 r. odbędzie się Zjazd Absolwentów Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej, na który zapraszamy wszystkich Pracowników oraz Absolwentów Wydziału. Koszt udziału w części towarzyskiej spotkania wynosi 120zł. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci udziału w zjeździe drogą elektroniczną na adres: swwms@polsl.pl Istotne informacje na temat zjazdu prześlemy e-mailem zwrotnym.

  Wiadomość utworzona: 8 września 2014 11:54, autor: Ewelina Domalik
  25 lipca 2014
  Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia

  ZASADY PRZYZNAWANIA STYPENDIUM MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA

  Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2014/2015 może być przyznane studentowi, który zaliczył rok studiów w roku akademickim 2013/2014, oraz:
  1. szczególnie wyróżniał się w nauce, uzyskując w ostatnim zaliczonym roku średnią arytmetyczną ocen z egzaminów i zaliczeń przewidzianych W planie studiów klasyfikującą w grupie 5% najlepszych studentów danego kierunku
  lub
  2. uzyskał wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe w okresie studiów na danym kierunku, a w przypadku studiów prowadzonych W trybie indywidualnym lub studiów międzykierunkowych - w okresie tych studiów.

  Więcej informacji znajduję się w załączonym PDFie.

  Komunikat zawiera załącznikistypendium_ministra.pdf

  Wiadomość utworzona: 25 lipca 2014 11:53, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 25 lipca 2014 11:54, wykonana przez: Ewelina Domalik
  1 lipca 2014
  Rekrutacja 2014

  Szczegółowe informacje o rekrutacji na Wydziale Matematyki Stosowanej znajdują się na stronie Wydziału.
   
  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem przyjmowania dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.

  Wiadomość utworzona: 1 lipca 2014 14:12, autor: Ewelina Domalik
  30 czerwca 2014
  Zakończenie programu „Corporate Readiness Certificate" oraz wykład IBM

  Serdecznie zapraszamy na zakończenie programu „Corporate Readiness Certificate", zorganizowanego dla studentów Politechniki Śląskiej przez IBM Polska, ING Bank Śląski oraz ING Services, połączone z uroczystym wręczeniem certyfikatów uczestnikom szkoleń oraz wykładem pt. „Światowa strategia IBM a Twoja kariera w IT”.

   

  Termin: 30 czerwiec 2014, godz. 13:00

  Miejsce: Biuro Karier Studenckich, Gliwice, ul. Konarskiego 20, pok. 106

  Wiadomość utworzona: 30 czerwca 2014 09:51, autor: Ewelina Domalik
  10 czerwca 2014
  Staż w General Motors - rusza rekrutacja kandydatów!

  Biuro Karier Studenckich i gliwicka fabryka OPLA zapraszają studentów i absolwentów do skorzystania z oferty 6-miesięcznego, płatnego stażu, którego odbycie umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności inżynierskich. Staż rusza w sierpniu 2014, aplikować można do końca czerwca!

  Zachęcamy do zapoznania się z listą projektów do realizacji w trakcie stażu. Szczegóły na plakacie i na stronie kariera.polsl.pl

  Komunikat zawiera załącznikiplakatGMMPwww_06 2014.pdf

  Wiadomość utworzona: 10 czerwca 2014 12:44, autor: Ewelina Domalik
  3 czerwca 2014
  Spotkanie z Instytutem badawczym SAMSUNG
  Biuro Karier Studenckich zaprasza do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Instytutu badawczego SAMSUNG!
   
  Dla kogo?
  - dla studentów telekomunikacji, informatyki, fizyki, elektroniki, automatyki/robotyki oraz kierunków pokrewnych
  - dla programistów C/C++ lub Java oraz specjalistów z telekomunikacji

  Kiedy?
  4.06.2014 (środa) 10.00 – 16.00

  Gdzie?
  Biuro Karier Studenckich, Gliwice, ul. Konarskiego 20, p.106

  Po co?
  - porozmawiać, poznać proces rekrutacji i ofertę firmy (10.00 – 16.00)
  - wziąć udział w prezentacji Samsung R&D Institute Poland (12.00)
  - posłuchać wykładu praktyka pt.: „LTE-A - w stronę technologii nowej generacji” (13.00)
  - wypełnić test i sprawdzić swoją wiedzę nt. programowania w językach C/C++, Java oraz telekomunikacji (14.00).
   
   
  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu (bądź jego części) prosimy o kontakt: kariera@polsl.pl.

  Wiadomość utworzona: 3 czerwca 2014 07:47, autor: Ewelina Domalik
  27 maja 2014
  Przetrwaj sesję z Mondelez Polska!

  Piętrzące się stosy notatek, skryptów i książek przypominają Ci o nieuchronnie zbliżającej się sesji? Z przerażeniem myślisz o nadchodzącym maratonie egzaminacyjnym? Spokojnie! W tym trudnym czasie Mondelez Polska pamięta o wszystkich studentach! Pracownicy firmy odwiedzą 5 uczelni, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, zarówno z okresu egzaminacyjnych wyzwań, jak i codziennej pracy. Przychodząc na spotkanie masz gwarancję niezliczonych ilości sprawdzonych porad i wskazówek na czas sesji oraz… dużo uśmiechu i dobrą zabawę! Odbierz egzemplarz magazynu z poradami dotyczącymi sesji i weź udział w konkursach! Przekonaj się razem z nami, że nie taka sesja straszna, jak ją malują!

  Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Spotkaj się z nami:


  29 maja - Politechnika Śląska, Wydział Mechaniczny Technologiczny
  ul. Konarskiego 18a, godz. 09:00 - 14:00

  Nie możesz pojawić się osobiście? Zapoznaj się z magazynem „Przetrwaj Sesję!” na: www.enJOYmdlz.pl

  Wiadomość utworzona: 27 maja 2014 10:31, autor: Ewelina Domalik
  22 maja 2014
  Wybór przedmiotów obieralnych i monograficznych

  Informuję, że spotkania poświęcone wyborowi przedmiotów obieralnych oraz wykładów monograficznych odbędą się w następujących terminach:

  • dla studentów II roku kierunku Informatyka: w dniu 27 maja 2014 r. o godz. 16.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału (408),
  • dla studentów III roku kierunku Informatyka: w dniu 27 maja 2014 r. o godz. 17.15 w sali 507,
  • dla studentów II roku kierunku Matematyka (studia stacjonarne I stopnia): w dniu 28 maja 2014 r. o godz. 11.15 w sali posiedzeń Rady Wydziału (408),

  Lista przedmiotów dostępna jest na stronie internetowej Wydziału

   
  dr inż. Piotr GAWRON
  Prodziekan ds. Studenckich

  Wiadomość utworzona: 22 maja 2014 08:35, autor: Ewelina Domalik
  19 maja 2014
  Spotkania z inżynierami z Delphi

  Biuro Karier Studenckich serdecznie zaprasza studentów do udziału w wykładzie i spotkaniu rekrutacyjnym firmy DELPHI. Szczegóły na plakacie i na stronie kariera.polsl.pl. Zachęcamy do udziału!

  Wiadomość utworzona: 19 maja 2014 08:34, autor: Ewelina Domalik
  14 maja 2014
  Godziny Dziekańskie
  W związku z organizowanymi na Politechnice Śląskiej "IGRAMI 2014" na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE w dniu 15 maja 2014r. od godziny 12.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 14 maja 2014 07:50, autor: Ewelina Domalik
  6 maja 2014
  Wybór specjalności dla kierunku Informatyka

  Informuję, że dnia 13 maja 2014 r. o godz. 14.00 w sali posiedzeń Rady Wydziału (408) odbędzie się spotkanie studentów II roku kierunku Informatyka studia stacjonarne I stopnia, poświęcone wyborowi specjalności spośród:

   

  - specjalność: multimedia,
  - specjalność: programowanie internetu,
  - specjalność: przetwarzanie i ochrona informacji.

  Zgodnie z Uchwałą Senatu Nr X/88/12/13, liczba osób na specjalności nie może być mniejsza niż 25.

  Prodziekan ds. Studenckich
  dr inż. Piotr Gawron

  Wiadomość utworzona: 6 maja 2014 07:41, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2014 07:43, wykonana przez: Ewelina Domalik
  6 maja 2014
  Wybór specjalności dla kierunku Matematyka

  Informuję, że w dniu 29 kwietnia 2014 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału (408) odbędzie się spotkanie studentów II roku kierunku Matematyka studia stacjonarne I stopnia, poświęcone wyborowi specjalności spośród:

   

  - specjalność: matematyka finansowa,
  - specjalność: matematyka informatyczna,
  - specjalność: matematyka stosowana.

  Zgodnie z Uchwałą Senatu Nr X/88/12/13, liczba osób na specjalności nie może być mniejsza niż 25.

  Prodziekan ds. Studenckich
  dr inż. Piotr Gawron

  Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2014 12:36, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2014 07:36, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 kwietnia 2014
  Finał ogólnopolskiego konkursu Algorytmion

  W sobotę 12 kwietnia 2014 r. na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół średnich. Jak co roku, w Algorytmionie wzięło udział wiele szkół z terenu całej Polski.

  W tym roku Algorytmion wygrali:

   


  I MIEJSCE
  Piotr Szymajda LO nr III im. Adama Mickiewicza,
  ul. Składowa 3,
  50-209 Wrocław.

  II MIEJSCE
  Tomasz Kropiwnicki
  Technikum nr 4 w ZS nr 6,
  ul. Harcerska 12,
  44-335 Jastrzębie-Zdrój.

  III MIEJSCE (równorzędnie)
  Paweł Balon V Liceum Ogólnokształcące,
  ul. Juliusza Słowackiego 45,
  43-300 Bielsko-Biała
  oraz
  Szymon Soloch
  II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie,
  ul. Przemysłowa 22,
  66-400 Gorzów Wielkopolski.

   

  Wszyscy finaliści otrzymali kody do usługi DreamSpark, które upoważniają ich do pobrania oprogramowania firmy Microsoft - Patrona Konkursu Algorytmion.

  Laureaci otrzymali zestawy audio ufundowane przez firmę Oracle - Patrona Konkursu oraz zestawy książek ufundowane przez firmę Helion - Patrona Konkursu. Dodatkowo każdy z laureatów otrzymał książki i specjalne upominki ufundowane przez Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

  Wiadomość utworzona: 18 kwietnia 2014 11:09, autor: Ewelina Domalik
  10 kwietnia 2014
  Wyróżnienie od IBM!

  Studenci naszego Wydziału: Patrycja Rychlik, Paulina Hyży i Dawid Połap spośród 6 osób z grona studentów z całej Polski zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia w czasie praktyk mc2-500 „Wirtualne Praktyki w Chmurze” organizowanych przez firmę IBM.

  W praktykach wzięło udział 200 studentów z najlepszych uczelni w Polsce. Praktyki ukończyło 13 studentów kierunku Informatyka. Dnia 5 marca wyróżnione osoby reprezentowały Wydział Matematyki Stosowanej podczas uroczystego zakończenia praktyk, które odbyło się w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Gratulujemy!

  Wiadomość utworzona: 10 kwietnia 2014 13:46, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 10 kwietnia 2014 13:52, wykonana przez: Ewelina Domalik
  2 kwietnia 2014
  Ankieta - Ocena prowadzących zajęcia w poprzednim semestrze

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez laborantów. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 502. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 2 kwietnia 2014 08:49, autor: Ewelina Domalik
  1 kwietnia 2014
  Zmarł dr inż. Kajetan Tochowicz

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 29. marca 2014 r. w wieku 60 lat zmarł nagle 
   
  dr inż. Kajetan Tochowicz
   
  Wieloletni pracownik Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej, nauczyciel akademicki, odznaczony Odznaką Zasłużony dla Politechniki Śląskiej, wykładał m.in. na Wydziale Matematyki Stosowanej, Wydziale Górnictwa i Geologii, był szanowany i ceniony przez studentów oraz współpracowników.
   
   
  Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.
  Dziekan i Pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej
   
   
   
  Pogrzeb odbędzie się 03.04.2014 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach ul.Kozielska 120.

  Wiadomość utworzona: 31 marca 2014 11:40, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2014 13:34, wykonana przez: Ewelina Domalik
  26 marca 2014
  Rekrutacja ERASMUS+

  Przypominamy wszystkim zainteresowanym studiami za granicą w ramach wymiany ERASMUS+, że kończymy rekrutację na wyjazdy w roku 2014/15. Wszyscy, który chcieliby wyjechać w przyszłym roku akademickim, powinni do końca marca zgłosić się do wydziałowego koordynatora Programu ERASMUS+ dr Iwony Nowak.

  Ostateczna lista osób przyjętych do programu zostanie zamknięta 2 kwietna b.r.

  Wiadomość utworzona: 26 marca 2014 13:24, autor: Ewelina Domalik
  21 marca 2014
  Zjazd Absolwentów 2014

  Droga Absolwentko
  Drogi Absolwencie

  Z okazji 45-lecia istnienia Wydziału Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Śląskiej Oddział Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej zaprasza na Zjazd Absolwentów Wydziału.

  Spotkanie odbędzie się 20.09.2014 r. i składać się będzie z części oficjalnej (o godzinie 16.00 w auli 300 na Wydziale Górnictwa i Geologii) oraz z części towarzyskiej (od około godziny 17.00 w stołówce studenckiej przy ulicy Łużyckiej 24).

  Opłatę w wysokości 120 zł od osoby uprzejmie proszę przekazać na konto Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej, Oddział Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Wydziału Matematyki Stosowanej,

  Bank: Bank Pekao S. A. I O. w Gliwicach, ul. Gen. Berbeckiego 4, 44-100 Gliwice,
  Nr rachunku: 23 1240 1343 1111 0010 1377 4760
  W tytule wpłaty proszę wpisać: "Zjazd Absolwentów, imię i nazwisko uczestnika".

  Wszelkie zapytania uprzejmie proszę kierować na adres: swwms@polsl.pl lub Edyta.Hetmaniok@polsl.pl W przypadku, gdyby ktoś z Państwa chciał otrzymać fakturę za dokonaną opłatę, proszę przekazać dane potrzebne do jej wystawienia na któryś z wymienionych adresów.

  Wiadomość utworzona: 21 marca 2014 13:00, autor: Ewelina Domalik
  20 marca 2014
  Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

  Biuro Karier Studenckich zaprasza studentów, absolwentów i pracowników naukowych do udziału w XVI edycji Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbędą się 21.03.2014 w godz. 9.00 – 15.00 w Hali „Nowej” Ośrodka Sportu (Gliwice, Kaszubska 28).

  Targi to doskonała okazja do poznania bieżącej oferty rynku pracy, a także możliwości uzyskania wsparcia dla przedsiębiorczości akademickiej. Tegorocznej edycji towarzyszą Festiwal Kół Naukowych oraz krótkie Prezentacje Pracodawców.

  Szczegóły pod adresem: www.targipracy.polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 20 marca 2014 13:40, autor: Ewelina Domalik
  20 marca 2014
  Rejestracja na warszaty IAESTE CaseWeek 2014

  W dniach 1 - 15 kwietnia 2014, na Politechnice Śląskiej, odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów IAESTE CaseWeek 2014 - objętych Honorowym Patronatem Rektora Politechniki Śląskiej - organizowanych przez komitet lokalny IAESTE Gliwice. Co wyróżnia ten projekt? Warsztaty przeprowadzane są w formie case study, przez wiodące firmy w swojej branży – uczestnicy mają szanse na rozwiązanie praktycznego problemu, poznanie wymagań pracodawców, a także okazję, by dostać się na staż, czy też praktykę.

  Rejestracja na warsztaty trwa do 21 marca na stronie internetowej: www.caseweek.iaeste.pl Liczba miejsc ograniczona!

  Wiadomość utworzona: 20 marca 2014 13:37, autor: Ewelina Domalik
  5 marca 2014
  DLA STUDENTÓW IT

  Biuro Karier Studenckich w imieniu ING Bank Śląski, ING Services Polska i IBM, zaprasza studentów kierunków technicznych do udziału w certyfikowanym programie nauczania, który oferuje możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z obszaru IT w ramach zajęć dydaktycznych oraz płatnych staży zawodowych.

  Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na załączonych materiałach. Szczegóły na stronie kariera.polsl.pl. Zachęcamy do udziału! 

  Komunikat zawiera załącznikiCRC_POLSL.pdf, formularz_zgloszeniowy_CRC_2014.docx, opis_programuCRC_2014.pdf

  Wiadomość utworzona: 28 lutego 2014 17:01, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2014 12:21, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 lutego 2014
  Spotkanie informacyjne o Erasmus+

  W czwartek 27 lutego 2014 r. o godz. 14:00 w sali Rady Wydziału odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus +.

  Program Erasmus + jest europejskim projektem, którego celem jest m.in. wymiana studentów.

  Wszystkie osoby zainteresowane studiami na jednej z naszych zagranicznych uczelni partnerskich (w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Grecji lub Danii) lub praktykami za granicą serdecznie zapraszam na to spotkanie

  Dr Iwona Nowak
  Koordynator programu w Instytucie Matematyki

  Wiadomość utworzona: 24 lutego 2014 12:30, autor: Ewelina Domalik
  28 stycznia 2014
  Bal Wydziałowy

  Serdecznie zapraszamy na Bal Matematyka, który odbędzie się 22 lutego w Stołówce Studenckiej przy ul. Łużyckiej.

   

  Bilety w cenie 85zł/osoby do kupienia w pokoju 417 lub online rezerwując bilet pod adresem ewka.kasza@gmail.com

  Wiadomość utworzona: 28 stycznia 2014 13:05, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2014 13:28, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 stycznia 2014
  A może płatny staż w General Motors?
  General Motors Manufacturing Poland poszukuje studentów Matematyki i Informatyki na płatne staże. Szczegółowe informacje na plakacie.

  Komunikat zawiera załącznikiplakatGMMP_RMS_www_12.20130.pdf

  Wiadomość utworzona: 24 stycznia 2014 13:44, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2014 13:54, wykonana przez: Grzegorz Kuboszek
  13 stycznia 2014
  Organizacja sesji zimowej

  Informujemy, że system EKOS zostanie zamknięty w dniu 28 lutego 2014 r. o godz. 24:00. Po zamknięciu systemu nie będzie możliwe wpisywanie ocen.
  Natomiast wraz z dniem 3 marca 2014 mija termin złożenia do Dziekanatu indeksów, podań o udzielenie urlopu lub warunku.

  Wiadomość utworzona: 13 stycznia 2014 12:54, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2014 12:55, wykonana przez: Ewelina Domalik
  19 grudnia 2013
  Godziny Dziekańskie 02.01.2014 r.

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIAKAŃSKIE w dniu: 2 stycznia 2014 r. (tj. czwartek) od godziny 08:00 do 12:00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej

  Wiadomość utworzona: 19 grudnia 2013 09:53, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 19 grudnia 2013 14:38, wykonana przez: Grzegorz Kuboszek
  3 grudnia 2013
  Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

  Zachęcamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową realizowanego przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Prace mogą składać absolwenci, studenci II stopnia, doktoranci oraz promotorzy.

  Celem konkursu jest promocja ciekawych i możliwych do zastosowania w gospodarce wyników prac magisterskich i inżynierskich studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej obronionych w okresie pomiędzy 1.06.2011 a 30.11.2013 r.

  Dla laureatów konkursu przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca ufundowano sprzęt komputerowy a dla dwóch kolejnych laureatów wysokiej jakości sprzęt fotograficzny.

  Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 10 grudnia 2013r.

  Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.citt.polsl.pl/KI_aktualnosci

  Wiadomość utworzona: 3 grudnia 2013 10:11, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2013 10:14, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 listopada 2013
  Spotkanie informacyjne programu Erasmus Mundus
  Zapraszamy do uczestnictwa w dniu informacyjnym programu Erasmus MUNDUS pod nazwą Erasmus Mundus Awareness Day, który odbędzie się 10 grudnia br. w Auli B Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Konarskiego 18B), w godzinach 10:00-16:30.
   
  Spotkanie ma na celu promocję program Erasmus MUNDUS oraz poszerzenie wiedzy o jego ofercie wśród pracowników  zajmujących się współpracą międzynarodową na uczelniach oraz studentów poszukujących alternatywnych kierunków rozwoju swojej ścieżki dydaktycznej.
   
  W załączniku można pobrać wstępny program spotkania. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z panią dr Iwoną Nowak (Iwona.Nowak@polsl.pl)

  Komunikat zawiera załącznikiProgram_ErasmusMundus_AwarenessDay.pdf

  Wiadomość utworzona: 27 listopada 2013 12:02, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2013 12:05, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 listopada 2013
  Ankieta - Ocena prowadzących zajęcia w poprzednim semestrze

  W najbliższych dniach na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Do poprawnej obsługi systemu potrzebna jest przeglądarka Internet Explorer. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez laborantów. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 502. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 18 listopada 2013 08:43, autor: Ewelina Domalik
  12 listopada 2013
  Szkolenie doskonalące dla młodych kierowców
  Na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (http://www.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art19725,szkolenia-dla-mlodych-kierowcow.html) jest informacja o szkoleniach dla kierowców w wieku 18–25 lat z prawem kategorii B.
  Termin szkolenia:
  – 13 listopada, godz. 12.00

  Miejsce szkoleń: Politechnika Śląska, budynek Wydziału Matematyki Stosowanej, Gliwice, ul. Kaszubska 23, sala 408.

  Wiadomość utworzona: 12 listopada 2013 09:47, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2013 09:57, wykonana przez: Ewelina Domalik
  9 listopada 2013
  Wykłady pt. "Spotkania z matematyką"
  Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej
  zaprasza uczniów szkół średnich na cykl wykładów popularnonaukowych
  pt. Spotkania z matematyką jakiej nie znacie
   

  13.11.2013 Rozmowy o statystyce
  dr inż. Kajetan Tochowicz
   
  20.11.2013 Teoria prawdopodobieństwa, czyli matematyka kontra intuicja
  dr inż. Wojciech Kempa
   
  27.11.2013 Geometrie nieeuklidesowe
  dr Alicja Samulewicz
   
  11.12.2013 Równania rekurencyjne
  dr inż. Witold Tomaszewski
   
  08.01.2014 O liczbach niewymiernych
  dr inż. Agnieszka Bier
   
  15.01.2014 Co to jest krzywa?
  dr hab. Jerzy Krzempek
   

  Czas i miejsce spotkań: 12:00 - 13:30
  Politechnika Śląska, budynek Wydziału Matematyki Stosowanej,
  Gliwice, ul. Kaszubska 23, sala 402

  Spotkania odbywają się we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach.

  Wiadomość utworzona: 9 listopada 2013 15:29, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 9 listopada 2013 15:32, wykonana przez: Ewelina Domalik
  6 listopada 2013
  Zmarła dr inż. Maria Pichocka

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 4. listopada 2013 r. w wieku 69 lat zmarła 
  Ś. P. 
  dr inż. Maria Pichocka
   
  Wieloletni pracownik Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej, nauczyciel akademicki. Wykładała matematykę m.in. na Wydziale Budownictwa, Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Była szanowana i ceniona przez współpracowników oraz studentów.
   
   
  Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłej.
  Dziekan i Pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej
   
   
   
  Msza św. w intencji Zmarłej będzie odprawiona w dniu 9 listopada o godzinie 11.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach na ul. Kozielskiej 29. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się po mszy św. na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach około godz. 12.00.

  Wiadomość utworzona: 6 listopada 2013 08:42, autor: Ewelina Domalik
  4 listopada 2013
  Dzień Otwarty Okręgowego Inspektoratu Pracy

  Dzień Otwarty Okręgowego Inspektoratu Pracy

   

  Biuro Karier Studenckich zaprasza studentów i absolwentów do udziału w spotkaniu z prawnikiem dotyczącym prawa pracy: rodzajów umów, praw i obowiązków pracowników, wynagrodzeń, wypowiedzeń, zagrożeń.

   

  Termin: 6.11.2013 godz. 13.00

  Miejsce: Biuro Karier Studenckich (Gliwice, Konarskiego 20 p.106)

   

  Zapisy przyjmowane są pod adresem: kariera@polsl.pl

   

  Spotkanie organizowane jest na mocy porozumienia o wzajemnej współpracy Politechniki Śląskiej i Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału!

  Wiadomość utworzona: 4 listopada 2013 12:13, autor: Ewelina Domalik
  4 listopada 2013
  Zjazd Absolwentów 2014

  Zjazd Absolwentów 2014

  Z okazji 45-lecia istnienia Wydziału Matematyczno-Fizycznego, który w międzyczasie zmienił nazwę na Wydział Matematyki Stosowanej, zapraszamy wszystkich Pracowników oraz Absolwentów na Zjazd Absolwentów Wydziału. Spotkanie odbędzie się 20.09.2014r. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu najpóźniej do dnia 16.02.2014r. (drogą elektroniczną na adres: swwms@polsl.pl lub poprzez stronę WWW: Zjazd Absolwentów gdzie można również znaleźć dodatkowe informacje).

  Wiadomość utworzona: 4 listopada 2013 09:06, autor: Ewelina Domalik
  29 października 2013
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam w dniu 31 października 2013r. od godziny 14.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, GODZINY DZIEKAŃSKIE.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 29 października 2013 08:31, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 29 października 2013 08:35, wykonana przez: Ewelina Domalik
  28 października 2013
  Zjazd Absolwentów 2014

  Zjazd Absolwentów 2014

  Z okazji 45-lecia istnienia Wydziału Matematyczno-Fizycznego, który w międzyczasie zmienił nazwę na Wydział Matematyki Stosowanej, zapraszamy wszystkich Pracowników oraz Absolwentów na Zjazd Absolwentów Wydziału. Spotkanie odbędzie się 20.09.2014r. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu najpóźniej do dnia 16.02.2014r. (drogą elektroniczną na adres: swwms@polsl.pl lub poprzez stronę WWW: Zjazd Absolwentów gdzie można również znaleźć dodatkowe informacje).

  Wiadomość utworzona: 21 października 2013 09:07, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 października 2013 09:54, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 października 2013
  Śląska noc naukowców na Wydziale Matematyki Stosowanej
  W dniu 19 X 2013 w godzinach 15:30-20:30 na wydziale Matematyki Stosowanej odbędzie się Śląska Noc Naukowców.

  W trakcie jej trwania odbędą się prezentacje i pokazy związane z tematem:
  „Maszyny i urządzenia obliczeniowe – Jak liczono dawniej, jak liczymy dziś” oraz warsztaty „Chaotyczne i fraktalne struktury wszechświata – od atomu do galaktyki”.

  Wiadomość utworzona: 17 października 2013 13:45, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 18 października 2013 10:50, wykonana przez: Grzegorz Kuboszek
  4 października 2013
  Immatrykulacja studentów I roku

  Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Matematyki Stosowanej  Uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Matematyki Stosowanej odbędzie się w dniu 16 października 2013 r. o godz. 8.30

  W Auli C w budynku Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej.

  Wiadomość utworzona: 4 października 2013 10:29, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 4 października 2013 13:33, wykonana przez: Grzegorz Kuboszek
  19 września 2013
  Rekrutacja - wolne miejsca

  W związku ze zmieniającą się liczbą wolnych miejsc, na skutek rezygnacji i rozpatrywań odwołań, informacja o aktualnej liczbie wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach dostępna jest w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.


  Wolne miejsca na kierunkach:
  I stopień Informatyka
  I stopień Matematyka
  II stopień Matematyka


  Rejestracja elektroniczna trwa do 20 września.

  Wiadomość utworzona: 19 września 2013 14:50, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 19 września 2013 14:53, wykonana przez: Grzegorz Kuboszek
  10 września 2013
  Rekrutacja 2013 - drugi nabór

  Trwa postępowanie kwalifikacyjne. Szczegółowe informacje o rekrutacji na Wydziale Matematyki Stosowanej znajdują się na stronie Wydziału.
   
  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem przyjmowania dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.

  Wiadomość utworzona: 10 września 2013 09:08, autor: Ewelina Domalik
  23 sierpnia 2013
  Zmarł dr inż. Jakub Brzostowski

  Z głębokim żalem zawiadamiamy
  ze dnia 18.08.2013 r. odszedł nasz pracownik
  dr inż. Jakub Brzostowski
  Pogrzeb odbędzie się w dniu 26.08.2013r. (poniedziałek), o godz. 9:00
  w Parafii św. Jadwigi Śląskiej
  w Raciborzu Markowicach
  ul. Powstańców Śl. 8
  Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej
  Dyrektor Instytutu Matematyki

  Wiadomość utworzona: 23 sierpnia 2013 13:00, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 23 sierpnia 2013 15:00, wykonana przez: Grzegorz Kuboszek
  30 lipca 2013
  Campus Akademicki Solina 2013

  Daj się ponieść wakacyjnemu szaleństwu: czyli Campus Akademicki Solina 2013

  Wszystkich nowo przyjętych, a także doświadczonych już studentów Politechniki Śląskiej Samorząd Studencki wraz z fundacją Bratniak zapraszają już po raz 18 na Campus Akademicki nad Solinę. Campus skierowany jest głównie do pierwszoroczniaków, ma ułatwić im start w nowym środowisku przez wypoczynek, świetną zabawę i uczestniczenie w różnorodnych warsztatach i konkursach.

  Jak co roku, miejscem Campusu jest Wojskowy Zespół Wypoczynkowy Jawor w samym sercu Bieszczad nad Zalewem Solińskim. Jest to doskonałe miejsce do integracji z ludźmi z całej Polski - co roku Campus przyciąga około 1000 żaków z różnych regionów, z czego najwięcej studentów jest właśnie z Politechniki Śląskiej. Dla studentów przygotowano bogatą ofertę warsztatową, spotkania uczelniane, rozgrywki sportowe i najważniejsze: niebanalne imprezy. Będą prowadzone przeróżne warsztaty taneczne, fotograficzne, architektoniczne czy inżynierskie. Na terenie ośrodka znajdują się korty tenisowe, basen, będzie również możliwość wzięcia udziału w militarnych potyczkach paintballowych. Ponadto członkowie Klubu Żeglarskiego Odyseusz pomogą zgłębić tajniki żeglarstwa. Do wieczornych atrakcji należeć będzie m.in. piana party oraz silent party. Obóz uświetni występ kabaretu Kacper Ruciński.

  Dodatkowo na każdego nowicjusza czeka chrzest bojowy, czyli otrzęsiny przygotowane przez starszych kolegów. Być studentem wcale nie jest łatwo!

  Dla wszystkich pierwszaków, Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej organizuje, przed samym wyjazdem, Before Party, na którym będzie możliwość zapoznania się z Uczelnią, panującymi na niej zwyczajami, oraz wszystkiego co potrzebne na pierwszym roku.

  Campus Akademicki – Solina 2013
  Gdzie: WZW Jawor w Solinie
  Kiedy: 2-8 września 2013
  Cena: 545 zł
  Zapisy: od 24 czerwca do wyczerpania miejsc.

   

  W celu uzyskania dodatkowych informacji i szczegółów na temat Campusu można odwiedzić naszą stronę internetową www.campusakademicki.eu oraz facebooka.

  Wiadomość utworzona: 30 lipca 2013 12:05, autor: Ewelina Domalik
  8 lipca 2013
  Rekrutacja 2013

  Szczegółowe informacje o rekrutacji na Wydziale Matematyki Stosowanej znajdują się na stronie Wydziału.
   
  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem przyjmowania dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.

  Wiadomość utworzona: 8 lipca 2013 11:08, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2013 11:09, wykonana przez: Ewelina Domalik
  17 czerwca 2013
  Warsztaty z Algebry i Analizy dla Młodych Naukowców

  Dnia 18 czerwca 2013 w sali 408 Wydziału Matematyki Stosowanej odbędą się:

  „I Warsztaty z Algebry i Analizy dla Młodych Naukowców”

   

   

  Program konferencji:

  9.00 - 9.20      Agnieszka Bier – Werbalna długość w grupach macierzy trójkątnych

  9.20 - 9.40      Jaroslaw Matlak - Zastosowanie macierzy do różniczkowania i całkowania

  9.40 - 10.00     Piotr Lorenc - Uogólnienie oszacowań Alzera-Sandora o iloczynie kolejnych

   

  10.00 - 10.30     przerwa

   

  10.30 - 10.50     Anna Reichel - Wybrane zagadnienia z teorii węzłów

  10.50 - 11.10     Natalia Gawrońska - O pewnym problemie o podgrafach pełnych.

  11.10 - 11.30     Dagmara Chmiela - Uogólnienia wzoru de Moivre'a

  11.30 - 12.00     przerwa

   

  12.00 - 12.30     Bartłomiej Pawlik – Reprezentacje grup migających żarówek automorfizmami grafów

  12.30 - 13.00     Łukasz Przontka - Kontinua łańcuchowe i wymiar topologiczny

  13.00 - 13.30     Dariusz Kurzyk – Rozwiązywanie trójkątnych układów równań liniowych za pomocą obliczeń równoległych

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

  Wiadomość utworzona: 12 czerwca 2013 07:55, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 17 czerwca 2013 13:27, wykonana przez: Ewelina Domalik
  29 maja 2013
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam w dniu 31 maja 2013 r. od godziny 8.00 do godz. 22.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, GODZINY DZIEKAŃSKIE.
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 29 maja 2013 08:18, autor: Ewelina Domalik
  28 maja 2013
  Diamentowy grant dla studenta naszego Wydziału
  Przemysław Sadowski, student matematyki, otrzymał „Diamentowy grant”. Tym samym w programie minister nauki i szkolnictwa wyższego uzyskał 200 tys. zł na prowadzone przez siebie badania naukowe.
   
  Student ostatniego roku matematyki na Wydziale Matematyki Stosowanej, otrzymał nagrodę za projekt „Analiza błądzenia kwantowego z pamięcią w zastosowaniach algorytmicznych”. Otrzymany grant jest wynikiem rozpoczętej w 2011 roku pracy w Zespole Kwantowych Systemów Informatyki IITiS Polskiej Akademii Nauk. Prowadzenie badań w instytucie PAN było realizowane dzięki umowie o współpracy pomiędzy instytutem a Wydziałem Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej. – Celem projektu jest zdobycie wiedzy, która przyczyni się do projektowania nowych algorytmów kwantowych – mówi laureat. – Błądzenie kwantowe to bowiem jedna z najbardziej obiecujących metod realizowania algorytmów kwantowych.
   
  Przemysław Sadowski odebrał nagrodę z rąk minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbary Kudryckiej. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

  Wiadomość utworzona: 28 maja 2013 08:21, autor: Ewelina Domalik
  16 maja 2013
  Wykład otwarty dr. hab. Jerzego Krzempka

  Koło Polskiego Towarzystwa Matematycznego w Gliwicach oraz Instytut Matematyki Politechniki Śląskiej serdecznie zapraszają wszystkich Pracowników i Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej na odczyt

   

  dr. hab. Jerzego Krzempka

  z Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej

   

  pt. "O wymiarach topologicznych w klasie zwartych przestrzeni Hausdorffa".

   

  Odczyt odbędzie się w środę 22 maja 2013 r. o godz. 10.15 w sali Rady Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej (IV piętro, s. 408, ul. Kaszubska 23).

  Wiadomość utworzona: 15 maja 2013 08:18, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 16 maja 2013 12:57, wykonana przez: Ewelina Domalik
  14 maja 2013
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Uczelnianego oraz Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam GODZINY DZIEKAŃSKIE:
   
   w dniu 14 maja 2013 r. od godziny 15.30 
  w dniu 16 maja 2013 r. od godziny 14.00
   
  dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 14 maja 2013 09:00, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2013 09:29, wykonana przez: Ewelina Domalik
  7 maja 2013
  Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych NOMAD

  Koło Naukowe Statystyki Matematycznej „GAUSS” działające przy Politechnice Wrocławskiej na kierunku Matematyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych NOMAD, których tematyka ściśle związana jest z programistycznym podejściem do analizy danych.
  Konkurs NOMAD jest okazją do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności zespołowego rozwiązywania zadań i problemów statystycznych. Skierowany jest do wszystkich studentów szkół wyższych, którzy posiadają podstawową wiedzę ze statystyki i programowania.


  Mistrzostwa składać sie będą z dwóch etapów. Internetowych kwalifikacji w dniu 1 czerwca, mających na celu wyłonienie 10 zespołów do kolejnego etapu. Etap finałowy odbędzie się na terenie Politechniki Wrocławskiej w dniu 15 czerwca i umożliwi wytypowanie zwycięzców, którzy zostaną obdarowani wartościowymi nagrodami. Główną nagrodą jest szkolenie „Podstawy SAS” dla całej trzyosobowej drużyny.


  Wszystkie potrzebne informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej zawodów: nomad.im.pwr.wroc.pl, znajduje się tam miedzy innymi regulamin zawodów, formularz zgłoszeniowy i przykładowe zadania. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 28 maja.

  Komunikat zawiera załącznikiNOMAD-plakat.pdf, NOMAD-regulamin.pdf

  Wiadomość utworzona: 7 maja 2013 08:36, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2013 08:40, wykonana przez: Ewelina Domalik
  23 kwietnia 2013
  Warsztaty Wiosenne z Teorii Grup

  W dniu 23.04.2013 w Instytucie Matematyki odbędą się Warsztaty Wiosenne z Teorii Grup.

   

  Organizatorem imprezy jest Zakład Algebry Politechniki Śląskiej.

   

  Celem Warsztatów jest prezentacja współczesnych osiągnięć z Teorii Grup.

  W trakcie Warsztatów wygłoszone zostaną referaty przez naukowców z kilku ośrodków naukowych w Polsce.

  W Warsztatach wezmą udział pracownicy i studenci z kilku uczelni i placówek naukowo badawczych m.in. z Uniwersytetu w Białymstoku, Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN w Gliwicach, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Politechniki Śląskiej.

   

  Impreza planowana jest w godzinach 10-14 w sali 408 w budynku Wydziału Matematyki Stosowanej.

   

  Referaty wygłoszą:

   

  ·        Orest Artemowicz (Politechnika Krakowska)

  ·        Jan Krempa (Uniwersytet Warszawski)

  ·        Olga Macedońska (Politechnika Śląska)

  ·        Izabela Malinowska (Uniwersytet w Białymstoku)

  ·        Witold Tomaszewski (Politechnika Śląska)

   

  Opiekę naukową sprawują:

   

  ·        prof. dr hab. Witalij Suszczański

  ·        prof. dr hab. Olga Macedońska

  ·        dr hab. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl.

   

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!

  Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2013 08:03, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2013 08:25, wykonana przez: Ewelina Domalik
  18 kwietnia 2013
  4 edycja ogólnopolskiego konkursu „Algorytmion” rozstrzygnięta

  W sobotę 13 kwietnia 2013 r. na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół średnich. Jak co roku, w Algorytmionie wzięło udział wiele szkół z terenu całej Polski. W tegorocznej edycji znaczącą grupą były szkoły województwa śląskiego z Zabrza, Bielska-Białej, Zawiercia oraz Częstochowy. Dużo uczestników konkursu reprezentowało również region wielkopolski i pomorski. Ogółem w 4 edycji konkursu wzięło udział 192 uczniów.

   

  Poziom reprezentowany przez uczestników był bardzo wysoki i Jury miało trudne zadanie wyłonienia finalistów. Finał konkursu zgromadził w murach Politechniki Śląskiej 32 najlepszych uczniów. W tym roku Algorytmion wygrali:

   

   

   

  I MIEJSCE (równorzędnie)

   

  Jarosław Jedynak

  III LO im. Stefana Żeromskiego

  ul. Bohaterów Warszawy 20,

  43-300 Bielsko-Biała

   

  Adam Szady

  III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi

  ul. Sienkiewicza 33,

  41-800 Zabrze

   

   

  II MIEJSCE

   

  Michał Wiatrowski

  V Liceum Ogólnokształcące

  ul. Juliusza Słowackiego 45,

  43-300 Bielsko-Biała

  III MIEJSCE

   

  Tomasz Miotk

  III LO z Oddz. Dwujęzycznymi

  im. Marynarki Wojennej RP

  ul. Legionów 27,

  81-405 Gdynia

   

   

   

   

  Wszystkim finalistom gratulujemy posiadanej wiedzy. Młodzież szkół średnich już dzisiaj zapraszamy do przyszłorocznej, już 5 edycji Algorytmionu, a następnie do podjęcia studiów na Politechnice Śląskiej.

  Wiadomość utworzona: 17 kwietnia 2013 08:09, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 18 kwietnia 2013 13:44, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 kwietnia 2013
  13 kwietnia finał konkursu "Algorytmion"

  W najbliższą sobotę 13 kwietnia 2013 roku na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 23 w Gliwicach odbędzie się finał tegorocznej edycji Algorytmionu. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w sali 408.

   

  Plan konkursu:

  10.00 Oficjalne rozpoczęcie ogólnopolskiego finału (IV piętro, sala 408).

   

  10.15 - 12.00 Uczestnicy rozwiązują zadania finałowe w laboratoriach komputerowych.

   

  12.00 - 13.00 Ocena rozwiązań przedstawionych przez Uczestników finału.

   

  około 13.30 Wręczenie nagród i zakończenie tegorocznej edycji Konkursu.

   

   

  Z uwagi na dużą liczbę finalistów powyższy plan może ulec zmianie. 

  W budynku Wydziału będą zamieszczone tabliczki kierunkowe. Najlepiej wejść do budynku Wydziału z parkingu znajdującego się od strony parku i nowej hali sportowej.

  Proszę pamiętać o zabraniu legitymacji szkolnej lub dowodu tożsamości.

  Wiadomość utworzona: 11 kwietnia 2013 12:49, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2013 12:53, wykonana przez: Ewelina Domalik
  9 kwietnia 2013
  Finał konkursu "Potyczki matematyczne 2012/2013"

  Dnia 3 kwietnia 2013 na Wydziale Matematyki Stosowanej odbył się finał dziesiątej edycji konkursu "Potyczki matematyczne 2012/2013" organizowanego we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Dembowskiego w Gliwicach. W konkursie brali udział uczniowie szkół średnich oraz gimnazjaliści.

   


  Wyłoniono następujących laureatów:

  I - miejsce, Wiktoria Zatoń, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 10 w Gliwicach,
   
  II - miejsce, Przemysław Sadownik, V Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 11 w Gliwicach,

  III - miejsce, Krzysztof Czerner, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 10 w Gliwicach.

   

   

  Wiadomość utworzona: 4 kwietnia 2013 09:45, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 9 kwietnia 2013 07:46, wykonana przez: Ewelina Domalik
  28 marca 2013
  Ankieta - Ocena prowadzących zajęcia w poprzednim semestrze

  Od 4 do 19 kwietnia na Wydziale Matematyki Stosowanej będzie przeprowadzona ocena prowadzących zajęcia, które odbywały się w poprzednim semestrze.

  Wypełniać ankietę można z dowolnego komputera przyłączonego do internetu. Do poprawnej obsługi systemu potrzebna jest przeglądarka Internet Explorer. Wejdź do systemu ankietowania.

  Żetony do ankiety będą wydawane podczas zajęć przez laborantów lub Wydziałowy Samorząd Studencki. W przypadku nieobecności studenta podczas rozdawania żetonów istnieje możliwość odebrania żetonu w pokoju 502. Tam też prosimy zgłaszać ewentualne braki lub błędy w wykazie ocenianych nauczycieli akademickich lub przedmiotów.

  Udział w ankiecie jest w pełni dobrowolny i anonimowy.

  Wiadomość utworzona: 28 marca 2013 10:21, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2013 10:30, wykonana przez: Ewelina Domalik
  21 marca 2013
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam w dniu 27 marca 2013 r. od godziny 12.00 do godz. 20.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, GODZINY DZIEKAŃSKIE.
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 21 marca 2013 09:05, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2013 09:39, wykonana przez: Ewelina Domalik
  12 marca 2013
  Stypendium Korei Południowej dla zagranicznych studentów
  Hanyang University z Korei Południowej (Seul), z którym współpracuje nasza Uczelnia, informuje o możliwości ubiegania się o stypendium Korei Południowej w ramach rządowego programu stypendialnego dla studentów zagranicznych: „2013 Korean Government Scholarship Program for International Students for Graduate Programs”.

  Oferta stypendialna dotyczy studentów planujących rozpoczęcie studiów magisterskich lub studiów doktoranckich. Termin nadsyłania aplikacji upływa 27 marca 2013 roku!

  Czas trwania stypendium w ramach studiów magisterskich wynosi 2 lata: 01.09.2013 – 31.08.2016, a w ramach studiów doktoranckich 3 lata: 01.09.2013 – 31.08.2017.
  W obydwu przypadkach rozpoczęcie studiów poprzedza obowiązkowy roczny kurs języka koreańskiego na wybranej uczelni koreańskiej (kurs w pełni finansowany przez instytucję przyjmującą).

  Szczegółowe informacje dotyczące stypendium i procedury aplikacyjnej dostępne są na stronie www.studyinkorea.go.kr
   
  Osoby zainteresowane są proszone o kontakt z dr inż. Jerzym Mościńskim (Jerzy.Moscinski@polsl.pl) - kierownikiem działu Współpracy Naukowej z Zagranicą.

  Wiadomość utworzona: 12 marca 2013 12:46, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 12 marca 2013 12:49, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 marca 2013
  Spotkania Koła Naukowego Matematyków

  W każdy wtorek o godzinie 15.30 w sali 525  w budynku Wydziału Matematyki Stosowanej odbywać się będą spotkania Studenckiego Koła Naukowego Matematyków.
   
  Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się jutro tj. 12 marca 2013. Wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników serdecznie zapraszamy.

  Wiadomość utworzona: 11 marca 2013 14:46, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2013 14:49, wykonana przez: Ewelina Domalik
  28 lutego 2013
  Spotkanie informacyjne o programie ERASMUS

  W środę 6 marca 2013 r. o godz. 12:00 w sali Rady Wydziału odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych wyjazdem na studia za granicą w ramach programu LLP Erasmus. Na spotkaniu omawiane będą m.in. zasady i terminy rekrutacji oraz sprawy związane z samym wyjazdem.

  Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych wyjazdem w przyszłym roku akademickim.

   Dr Iwona Nowak

  Wydziałowy Koordynator programu ERASMUS

  (e-mail: Iwona .Nowak@polsl.pl)

  Wiadomość utworzona: 28 lutego 2013 11:34, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2013 11:39, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 stycznia 2013
  Wykład otwarty dr hab. inż. Elżbiety Kasperskiej

  Gliwickie Koło PTM i Instytut Matematyki Pol. Śl serdecznie zapraszają P.T. Pracowników i Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej na wykład

  dr hab. inż. Elżbiety Kasperskiej

  pt. Refleksje na temat modelowania i symulacji na przykładzie modelu "Zagłada cywilizacji Majów".

  Wykład odbędzie się w środę 16 stycznia 2013 r. o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału Matematyki Stosowanej (408).

  Wiadomość utworzona: 11 stycznia 2013 10:17, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 stycznia 2013 10:18, wykonana przez: Ewelina Domalik
  9 stycznia 2013
  Szkolenie BHP

  Szanowni PT Pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej!
   
  Informujemy, że dnia 23 stycznia 2013 roku o godz. 9.00  odbędzie się obowiązkowe szkolenie BHP. Szkolenie będzie trwało do godz. 15.00.
  Lista skierowanych osób do wglądu w Sekretariacie Instytutu Matematyki p. 501.

  Wiadomość utworzona: 9 stycznia 2013 08:11, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 9 stycznia 2013 08:12, wykonana przez: Ewelina Domalik
  4 stycznia 2013
  Zmarł dr Ryszard Bartłomiejczyk

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 31.12.2012 w wieku 72 lat zmarł nagle
  dr Ryszard Bartłomiejczyk.
   
  Wieloletni pracownik Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej, nauczyciel akademicki, wykładał m.in. na Wydziale Matematyki Stosowanej, Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Wydziale Budownictwa, Wydziale Elektrycznym, Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Był szanowany i ceniony przez studentów oraz współpracowników.
   
   
  Składamy serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.
  Dziekan i pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej
   
   
   
  Msza św. w intencji Zmarłego będzie odprawiona w dniu 4 stycznia o godzinie 7.30 w katedrze św. Piotra i Pawła w Gliwicach. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 4 stycznia 2013 roku o godz. 12.00 w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

  Wiadomość utworzona: 3 stycznia 2013 13:31, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2013 12:21, wykonana przez: Ewelina Domalik
  27 grudnia 2012
  Stypendium ministra dla naszego studenta

  Z wielką przyjemnością informujemy, że student naszego Wydziału p. Przemysław Sadowski otrzymał stypendium ministra za wybitne osiągnięcia. Więcej informacji

  Wiadomość utworzona: 27 grudnia 2012 13:24, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2012 13:26, wykonana przez: Ewelina Domalik
  14 grudnia 2012
  Nagroda Polskiej Akademii Nauk

  Z przyjemnością informujemy, że pracownik naszego Wydziału dr hab. inż. Damian Słota został wyróżniony przez Wydział IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk Nagrodą naukową im. Bohdana Stefanowskiego za cykl publikacji.

  Wiadomość utworzona: 13 grudnia 2012 08:53, autor: Grzegorz Kuboszek
  Ostatnia modyfikacja: 14 grudnia 2012 23:50, wykonana przez: Ewelina Domalik
  28 listopada 2012
  Wykład otwarty dr hab. Wilhelminy Smajdor, prof. Pol. Śl.

  Gliwickie Koło PTM i Instytut Matematyki Pol. Śl serdecznie zapraszają P.T. Pracowników i Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej na wykład

   dr hab. Wilhelminy Smajdor, prof. Pol. Śl

  pt. "Wklęsłe półgrupy iteracji liniowych i ciągłych funkcji wielowartościowych".

   

  Wykład odbędzie się w środę 5 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Matematyki Stosowanej (408).

  Wiadomość utworzona: 28 listopada 2012 13:17, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2012 13:33, wykonana przez: Ewelina Domalik
  5 listopada 2012
  Studia w Indonezji

  Istnieje możliwość podjęcia studiów w Indonezji w ramach programu Darmasiswa na rok 2013/2014, prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Kultury Republiki Indonezji.

  Program ten oferuje semestralne lub całoroczne stypendia pozwalające studentom z zagranicy na naukę języka indonezyjskiego lub/i kierunków artystycznych zwiazanych z kulturą Indonezji. Szczegółowe informacje na temat programu Darmasiswa, listę dostępnych kierunków i uczelni oraz formularz aplikacyjny znajdą Państwo na stronie internetowej Ambasady Republiki Inodnezji w Polsce: www.indonesianembassy.pl    Termin skladania aplikacji o przyznanie stypendium upływa 14 listopada 2012 roku o godz. 13:00.

  Więcej informacji  o programie DARMASISWA w załączniku.

  Komunikat zawiera załącznikistudiawindonezji.pdf

  Wiadomość utworzona: 5 listopada 2012 10:46, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2012 10:53, wykonana przez: Ewelina Domalik
  2 listopada 2012
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam w dniu 2 listopada 2012 r. od godziny 8.00 do godz. 20.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, GODZINY DZIEKAŃSKIE.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 2 listopada 2012 10:11, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2012 10:12, wykonana przez: Ewelina Domalik
  15 października 2012
  Immatrykulacja studentów I roku

  Uroczysta Immatrykulacja studentów I roku Wydziału Matematyki Stosowanej odbędzie się dnia 23 października 2012 r. (wtorek) o godz. 9.30 w Auli 300 w budynku Wydziału Górnictwa i Geologii.
  Obecność obowiązkowa.

  Wiadomość utworzona: 15 października 2012 10:37, autor: Ewelina Domalik
  5 października 2012
  WIR - Wydziałowy Integracyjny Rajd

  Jak co roku Samorząd Studencki organizuje WIR -Wydziałowy Integracyjny Rajd.

  Rajd organizowany jest głownie dla studentów I szego roku naszego Wydziału, aby pomóc im wejść w nowy rozdział w życiu jakim są studia.
   

  W tym roku rajd odbędzie się on w dniach 27-28 X 2012. Celem wędrówki będzie schronisko na Klimczoku. Koszt to 50 zł. Więcej informacji oraz zapisy w pokoju Samorządu  (RMS 417).

  Zapraszamy!
  Samorząd Studencki
  Wydziału Matematyki Stosowanej

  Wiadomość utworzona: 5 października 2012 11:49, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 5 października 2012 11:52, wykonana przez: Ewelina Domalik
  20 września 2012
  Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów

  Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów I stopnia na Wydziale Matematyki Stosowanej w roku akademickim 2011/2012, odbędzie się w dniu 27 września 2012 r. (czwartek ) o godz. 10.00 w sali 408 (sala posiedzeń Rady Wydziału).

  Wiadomość utworzona: 20 września 2012 11:48, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 20 września 2012 11:51, wykonana przez: Ewelina Domalik
  11 września 2012
  Wybierz drugi kierunek studiów!

  Wszystkich Studentów Politechniki Śląskiej zachęcamy do skorzystania z możliwości studiowania na drugim kierunku studiów w ramach kierunku zamawianego Matematyka.
  Studia realizowane są w ramach projektu „Matematyka – interaktywne studia z przyszłością”. W ofercie studiów znajduje się m.in. atrakcyjne stypendia motywacyjne w wysokości 1000 zł/m-c, bogata oferta zajęć dodatkowych, platforma edukacyjna oraz staże u pracodawców wraz ze stypendium stażowym wynoszącym 8 190 zł / 3 m-ce / osobę.

  Osoby zainteresowane zapraszamy do Biura Projektu – Wydział Matematyki Stosowanej, pokój 307 (III piętro), tel. 32 237 13 43.

  Wiadomość utworzona: 11 września 2012 11:10, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 11 września 2012 11:12, wykonana przez: Ewelina Domalik
  4 września 2012
  Kierunek zamawiany MATEMATYKA - drugi nabór trwa!

  Informujemy, że trwa drugi nabór na Matematykę, która jest kierunkiem zamawianym.

  Szczegółowe informacje o rekrutacji na Wydziale Matematyki Stosowanej znajdują się na stronie Wydziału.
  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem przyjmowania dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.

  Wiadomość utworzona: 4 września 2012 10:39, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 4 września 2012 10:40, wykonana przez: Ewelina Domalik
  9 sierpnia 2012
  Miejsce w Domu Studenckim

  Osoby przyjęte na I rok studiów w roku akad.2012/13 mogą składać podania o przyznanie miejsca w Domu Studenckim do dnia 30 sierpnia 2012r.

  Podania należy złożyć w Dziekanacie Wydziału (wzór do pobrania na stronie wydziałowej).

  Wiadomość utworzona: 9 sierpnia 2012 08:15, autor: Ewelina Domalik
  4 lipca 2012
  Rekrutacja 2012

  Szczegółowe informacje o rekrutacji na Wydziale Matematyki Stosowanej znajdują się na stronie Wydziału.
  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem przyjmowania dokumentów przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną.

  Wiadomość utworzona: 4 lipca 2012 14:01, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 4 lipca 2012 14:02, wykonana przez: Ewelina Domalik
  21 czerwca 2012
  1000 zł stypendium dla najlepszych studentów!

  Wydział Matematyki Stosowanej otrzymał dofinansowanie na kierunki zamawiane. Na kierunku Matematyka został złożony projekt „Matematyka – interaktywne studia z przyszłością”, na kierunku Informatyka „Wciśnij ENTER, zrób karierę – informatyk – zawód dla kobiet i mężczyzn”.

   

  W projekcie: „Matematyka – interaktywne studia z przyszłością” zostaną zrealizowane m. in.:

  1. Stypendia w wysokości 1000 zł dla najlepszych studentów kierunku Matematyka.
   
  2. Zajęcia wyrównawcze z przedmiotów podstawowych matematyka, fizyka oraz informatyka.
   
  3. Dodatkowe zajęcia wspomagające z analizy matematycznej.
   
  4. Wykłady interaktywne z modelowania matematycznego – wykłady na temat praktycznych zastosowań matematyki.
   
  5. Udostępnienie interaktywnej platformy edukacyjnej ForMath z modułem dla osób niewidomych i niedowidzących – nowoczesne narzędzie dydaktyczne.
   
  6. Warsztaty „ABC przedsiębiorczości”.
   
  7. Organizacja płatnych staży u pracodawców dla najlepszych studentów.

   

  Projekt „Wciśnij ENTER, zrób karierę – informatyk – zawód dla kobiet i mężczyzn” przewiduje:

  1. Stypendia w wysokości 1000 zł dla najlepszych studentów kierunku Informatyka.

  2. Kursy wyrównawcze z matematyki i informatyki.

  3. Zajęcia wspomagające z programowania komputerów.

  4. Staże w firmach branży informatycznej.

  5. Zajęcia wspomagające dla kobiet prowadzone przez kobiety – informatyków.

  6. Wakacyjne kursy z grafiki komputerowej i programowania gier.

  7. Aktywizacja studentów na rynku pracy.

   

  Wiadomość utworzona: 18 czerwca 2012 22:09, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 21 czerwca 2012 13:17, wykonana przez: Ewelina Domalik
  13 czerwca 2012
  Konferencja KWUMI 2012
  Wydział Matematyki Stosowanej organizuje ogólnopolską Konferencję Władz Uczelnianych Matematyki i Informatyki (KWUMI). Odbędzie się ona 15 - 16 czerwca 2012 roku.
  Więcej informacji można znaleźć na stronie ms.polsl.pl/kwumi2012

  Wiadomość utworzona: 8 czerwca 2012 15:25, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 13 czerwca 2012 07:50, wykonana przez: Ewelina Domalik
  1 czerwca 2012
  Kierunki zamawiane

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako Instytucja oceniająca konkurs na kierunki zamawiane pozytywnie oceniła pod względem formalnym oba nasze wnioski o dofinanasowanie.

  Na kierunku Matematyka został złożony projekt „Matematyka – interaktywne studia z przyszłością”, na kierunku Informatyka „Wciśnij ENTER, zrób karierę – informatyk – zawód dla kobiet i mężczyzn”. Teraz czekamy na ocenę merytoryczną.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie Wydziału.

  Wiadomość utworzona: 1 czerwca 2012 13:56, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2012 21:57, wykonana przez: Ewelina Domalik
  30 maja 2012
  Wybory Prodziekanów Wydziału Matematyki Stosowanej na kadencję 2012-2016

  Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w wyniku wyborów przeprowadzonych w dniu 30 maja 2012 roku na kadencję 2012-2016 wybrani zostali następujący Prodziekani:

  Prodziekan ds. Nauki Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr hab. inż. Waldemar HOŁUBOWSKI

  Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr inż. Piotr GAWRON

   

  Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej
  dr hab. Edward Kwaśniewicz, prof. w Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 30 maja 2012 13:17, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2012 13:17, wykonana przez: Ewelina Domalik
  30 maja 2012
  Wykład prof. dr hab. Józefa Banasia z Politechniki Rzeszowskiej

  Szanowni Państwo!

  Gliwickie Koło Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Pol. Śl. zapraszają P.T. Pracowników i Studentów Wydziału Matematyki Stosowanej na wykład prof. dr hab. Józefa Banasia z Politechniki Rzeszowskiej pt. "Miary niezwartości i ich zastosowanie w teorii równań".

  Wykład odbędzie się w środę 30 maja br. o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału (408).

  Wiadomość utworzona: 30 maja 2012 07:53, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2012 07:57, wykonana przez: Ewelina Domalik
  23 maja 2012
  Wybory Dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej na kadencję 2012-2016

  Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w wyniku wyborów przeprowadzonych w dniu 23 maja 2012 roku Dziekanem Wydziału Matematyki Stosowanej na kadencję 2012-2016 został prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI.

   

  Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej
  dr hab. Edward Kwaśniewicz, prof. w Pol. Śl.

   

  Wiadomość utworzona: 23 maja 2012 10:55, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2012 14:36, wykonana przez: Ewelina Domalik
  14 maja 2012
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam w dniu 17 maja 2012 r. od godziny 12.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, GODZINY DZIEKAŃSKIE.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  prof. dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI

  Wiadomość utworzona: 14 maja 2012 10:38, autor: Ewelina Domalik
  7 maja 2012
  Wyprawa wiosenna

  Jak co roku Samorząd Studencki organizuje rajd wiosenny. W tym roku odbędzie się on w dniach 26 - 27 maja 2012 w miejscowości Rycerka Dolna. Koszt to 50 zł.

  Samorząd organizuje konkurs na nazwę rajdu - propozycję proszę zgłaszać do 10 maja w pokoju Samorządu (RMS 417).  Zwycięzca otrzyma 50% zniżki na rajd.

  Samorząd Studencki
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  Kontakt: m.wasiniewska@gmail.com

  Wiadomość utworzona: 7 maja 2012 12:06, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2012 12:57, wykonana przez: Ewelina Domalik
  25 kwietnia 2012
  Godziny Dziekańskie

  Na wniosek Wydziałowego Samorządu Studenckiego ogłaszam w dniu 4 maja 2012 r. od godziny 8.00 do 20.00 dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej, GODZINY DZIEKAŃSKIE.
   
  Dziekan
  Wydziału Matematyki Stosowanej
  dr hab. inż. Radosław GRZYMKOWSKI, prof. Pol. Śl.

  Wiadomość utworzona: 25 kwietnia 2012 14:14, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 25 kwietnia 2012 14:25, wykonana przez: Ewelina Domalik
  25 kwietnia 2012
  Zmarł prof. zw. dr hab. Aleksander Opilski

  Z głębokim żalem zawiadamiamy,
  że 20.04.2012 r. zmarł

  Profesor zw. dr hab. Aleksander Opilski

  Wieloletni pracownik Instytutu Fizyki Wydziału Matematyczno-Fizycznego, założyciel i pierwszy Dziekan tego Wydziału, długoletni Dyrektor Instytutu Fizyki, Członek Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk, Członek-Założyciel Polskiego Towarzystwa Akustycznego, wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami Państwowymi oraz medalami i nagrodami naukowymi.

  Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.
  Dziekan i Pracownicy Wydziału Matematyki Stosowanej

  Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2012 13:50, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 25 kwietnia 2012 09:16, wykonana przez: Ewelina Domalik
  16 kwietnia 2012
  Potyczki matematyczne 2011/12
  Potyczki matematyczne 2011/12

  Dnia 11.04.2012 na Wydziale Matematyki Stosowanej odbył się finał konkursu "Potyczki matematyczne 2011/2012" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej oraz gliwickiego Koła PTM.
  W finale konkursu wzięło udział 17 uczniów.

  Zwycięzcy:
  I miejsce - Szymon Baluszek uczeń I klasy, LO "Filomata" w Gliwicach.
  II miejsce - Paulina Szpilowska uczennica II klasy, LO "Filomata" w Gliwicach.
  III miejsce - Agata Wilk uczennica II klasy, I LO im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

  Wiadomość utworzona: 16 kwietnia 2012 09:53, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2012 22:27, wykonana przez: Ewelina Domalik
  6 kwietnia 2012
  Święta Wielkanocne

  Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.


  Życzą Dziekan i Pracownicy
  Wydziału Matematyki Stosowanej

  Wiadomość utworzona: 6 kwietnia 2012 09:38, autor: Ewelina Domalik
  28 marca 2012
  Zmarł dr inż. Marcin Miczek

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w piątek, 23 marca 2012, w wypadku samochodowym zginął dr inż. Marcin Miczek.

  Absolwent kierunku Fizyka Techniczna na Wydziale Matematyczno-Fizycznym, doktor inżynier nauk fizycznych. Nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej, który należał do naszego Wydziału, gdzie od 2004 roku był zatrudniony na stanowisku asystenta, a po roku został przeniesiony na stanowisko adiunkta. W latach 2005-2008 przebywał na stażu podoktorskim w Uniwersytecie Hokkaido w Sapporo w Japonii. Przez ostatnie lata był zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Fizyki - Centrum Naukowo-Dydaktycznym.

  Był niezwykle życzliwym człowiekiem, bardzo sumiennym, rzetelnym w życiu i w pracy naukowej oraz dydaktycznej.

   

  Składamy wyrazy serdecznego współczucia Rodzicom, bliskim i przyjaciołom Zmarłego.

  Władze Wydziału Matematyki Stosowanej
  wraz z pracownikami i studentami

   

  Pogrzeb odbędzie się w piątek 30 marca o godz. 13.00 w parafii św. Antoniego w Chorzowie, przy ul. Kopernika 1. Uczestnicy uroczystości z Politechniki Śląskiej będą mogli skorzystać z autokaru, który odjedzie o godz. 11.30 sprzed budynku przy ul. Krzywoustego 2 w Gliwicach. Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji po pogrzebie.

   

  Wiadomość utworzona: 26 marca 2012 09:45, autor: Ewelina Domalik
  Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2012 20:46, wykonana przez: Ewelina Domalik
  24 lutego 2012
  Nowe laboratoria!
  Wraz z rozpoczęciem nowego semestru na Wydziale Matematyki Stosowanej otwarte zostały dwa multimedialne laboratoria komputerowe, które powstały dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013. Laboratoria zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W jednym z laboratoriów zostało stworzone stanowisko wyposażone w specjalistyczny sprzęt przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących.

  Wiadomość utworzona: 24 lutego 2012 15:28, autor: Adam Zielonka
  9 grudnia 2011
  Bal Wydziałowy

  Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Matematyki Stosowanej ustaliła datę Balu Wydziałowego.
   
  W tym roku akademickim będzie to dzień 17 luty 2012.

  Wiadomość utworzona: 9 grudnia 2011 13:38, autor: Jonatan Pilak
  1 grudnia 2011
  Spotkania z matematyką

  Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich na drugą edycję "Spotkań z matematyką", która rozpocznie się dnia 8 grudnia 2011 w sali 402 o godzinie 14:00.

  Szczegółowy plan spotkań

  Wiadomość utworzona: 1 grudnia 2011 09:12, autor: Jonatan Pilak
  21 listopada 2011
  Zebranie wyborcze PTM

  7 grudnia b.r. (tj. w środę) o godz. 10 w sali Rady Wydziału Matematyki Stosowanej odbędzie się zebranie wyborcze Gliwickiego Koła Górnośląskiego Oddziału PTM-u. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków.

  Wiadomość utworzona: 21 listopada 2011 08:35, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2011 14:52, wykonana przez: Jonatan Pilak
  17 listopada 2011
  Szkolenia realizowane w ramach projektu „Przedsiębiorczość Akademicka na START”

  Studentów zainteresowanych udziałem w szkoleniach i doradztwie indywidualnym z zakresu działalności gospodarczej zapraszamy do udziału w projekcie Przedsiębiorczość Akademicka na START, w ramach którego szkolenia nt.:

  1)    „Skutecznego Zarządzania Innowacyjnym Przedsiębiorstwem”,

  2)    „Instrumentów doskonalenia Funkcjonowania Przedsiębiorstw, ich współpracy
  z uczelniami i instytucjami otoczenia biznesu”,

  3)    „Dizajn 100% Innowacyjności”.

  Każdy uczestnik projektu weźmie również udział w Grze Decyzyjnej, gdzie sprawdzi poziom swojej przedsiębiorczości i stopień przygotowania do samodzielnego prowadzenia firmy oraz wizycie studyjnej w instytucji oferującej przedsiębiorstwom pomoc związaną z ich tworzeniem, prowadzeniem i rozwojem. Dodatkowo uczestnicy projektu zostaną wyposażeni w fachową wiedzę w ramach indywidualnego doradztwa.

  Terminy i godziny realizacji szkoleń dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników!

  Zapisy na stronie www.start.polsl.pl. Pierwsze zajęcia jeszcze w listopadzie. Dla każdego uczestnika certyfikat.

  Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Wiadomość utworzona: 17 listopada 2011 09:27, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2011 09:33, wykonana przez: Jonatan Pilak
  14 listopada 2011
  Parking dla niepełnosprawnych

  Na parkingu przy Wydziale Matematyki Stosowanej zostało wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji jest 6 miejsc.

  Wiadomość utworzona: 14 listopada 2011 09:40, autor: Jonatan Pilak
  25 października 2011
  Godziny Dziekańskie

  31 października 2011r od godziny 8:00 do 20:00 GODZINY DZIEKAŃSKIE.
   

  Wiadomość utworzona: 25 października 2011 13:23, autor: Jonatan Pilak
  19 października 2011
  WIR - Wydziałowy Integracyjny Rajd

  Jak co roku Samorząd Studencki organizuje WIR -Wydziałowy Integracyjny Rajd.

  Rajd organizowany jest głownie dla studentów I szego roku naszego Wydziału, aby pomóc im wejść w nowy rozdział w życiu jakim są studia.

  W tym roku rajd odbędzie sie w dniach 5-6 XI 2011 w schronisku beskidzkim na Szyndzielni(http://www.szyndzielnia.com.pl).

  Więcej informacji: Samorząd Studencki Wydziału Matematyki Stosowanej.

  Zapraszamy!

  Wiadomość utworzona: 19 października 2011 13:24, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 19 października 2011 13:27, wykonana przez: Jonatan Pilak
  30 września 2011
  Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

  Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 na Wydziale Matematyki Stosowanej odbędzie się dnia 17 października 2011 r. o godz. 10:15 w Auli C w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej.

  Wiadomość utworzona: 30 września 2011 08:27, autor: Jonatan Pilak
  27 września 2011
  Podróże Matematyczne: Niemcy

  W dniu 29 września 2011 w godzinach 9:30-13:30 w auli 300 na Wydziale Górniczym odbędzie impreza  ,,Podróże matematyczne: Niemcy’’. Impreza ta jest organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Matematyków, jest adresowana do uczniów szkół średnich oraz studentów (nie tylko wydziałów matematycznych) i jest kontynuacją podobnych imprez organizowanych przez Koło w latach ubiegłych. Jej celem jest propagowanie wiedzy matematycznej. Tym razem będzie poświęcona dokonaniom matematyków niemieckich i ich wielkiemu wkładowi w rozwój matematyki na przestrzeni dziejów. Warto też podkreślić, że do organizacji imprezy przyłączyli się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach pod opieką pani Haliny Husak. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

   

  Program można znaleźć w pliku.

  Wiadomość utworzona: 27 września 2011 10:47, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 27 września 2011 10:52, wykonana przez: Jonatan Pilak
  22 września 2011
  Obóz integracyjno szkoleniowy
  Biuro Karier Studenckich zaprasza na Obóz Integracyjno-Szkoleniowy „Młodzi, Przedsiębiorczy, Kreatywni” (Szczyrk 7-8.10.2011). Więcej informacji na plakacie.
   
  Formularz zgłoszeniowy można pobrać w formacie docx oraz pdf.

  Wiadomość utworzona: 22 września 2011 14:12, autor: Jonatan Pilak
  14 września 2011
  Harmonogram przyjmowania dokumentów
  Przyjmowanie dokumentów Kandydatów do 21 września do godziny 15.00. Harmonogram przyjmowania dokumentów Kandydatów na Wydział Matematyki Stosowanej przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną (pokój 406) IV piętro: 16.IX.2011 (piątek) 12.00-14.00 19.IX.2011 (poniedziałek) 10.00-14.00 20.IX.2011 (wtorek) 10.00-14.00 21.IX.2011 (środa) 10.00-15.00

  Wiadomość utworzona: 14 września 2011 15:54, autor: Piotr Gawron
  31 sierpnia 2011
  Lista przyznanych akademików - wrześniowa

  Lista w pliku.

  Wiadomość utworzona: 31 sierpnia 2011 14:47, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2011 14:51, wykonana przez: Jonatan Pilak
  14 września 2011
  Wolne miejsca na studia na Wydziale
  Wolne miejsca na studia na Wydziale na kierunkach Informatyka i Matematyka, studia I i II stopnia.

  Wiadomość utworzona: 4 sierpnia 2011 13:53, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 14 września 2011 15:05, wykonana przez: Piotr Gawron
  14 lipca 2011
  Nowe logo Wydziału

  Rozstrzygnięty konkurs na logo Wydziału.

  Wiadomość utworzona: 14 lipca 2011 12:45, autor: Jonatan Pilak
  4 lipca 2011
  Harmonogram składania dokumentów na studia

        Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani na studia na Wydział Matematyczno-Fizyczny w roku akad.2011/2012 zobowiązani są do złożenia dokumentów.
  Dokumenty przyjmowane będą przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną - pokój 406 (IV piętro) budynek Wydziału Matematyczno-Fizycznego, Gliwice, ul. Kaszubska 23.

  Godziny przyjęć Komisji

  7 lipca (czwartek) 12.00 - 15.00
  8 lipca (piątek) 9.30 - 15.00
  9 lipca (sobota) 9.30 - 13.00
  11 lipca (poniedziałek) 9.30 - 15.00

  11 lipca (poniedziałek) godz.15.00 jest ostatecznym terminem składania dokumentów.

  Wiadomość utworzona: 4 lipca 2011 11:51, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 4 lipca 2011 11:53, wykonana przez: Jonatan Pilak
  18 czerwca 2011
  Konkurs na nowe logo Wydziału

  W związku ze zmianą z dniem 1 września 2011 r. nazwy Wydziału, na Wydział Matematyki Stosowanej, został ogłoszony Konkurs na nowe logo Wydziału. Projekty (w wersji papierowe i elektronicznej) proszę składać w Dziekanacie na ręce członka Komisji Konkursowej Pani Marianny KONKOL w terminie do dnia 27 czerwca br. do godz.15.00.
  Propozycja logo powinna zawierać elementy wspólne, występujące we wszystkich logach jednostek Uczelni oraz nawiązywać do dyscyplin naukowych matematyka i informatyka.
   

  Wiadomość utworzona: 17 czerwca 2011 14:46, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2011 11:24, wykonana przez: Jonatan Pilak
  18 czerwca 2011
  Sukces studentów w v ogólnopolskim konkursie inżynierskim Best Engineering Competition

  Pierwsze miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Inżynierskim BEST Engineering Competition zajęła drużyna z Politechniki Śląskiej, w składzie której jest dwóch studentów naszego Wydziału – Tomasz Borecki oraz Łukasz Gubała. Czteroosobowy zespół będzie reprezentował Polskę w Finale Europejskim, który odbędzie się na początku sierpnia w Stambule, gdzie współzawodniczyć będzie ze studentami z całej Europy.

  BEST Engineering Competition, w skrócie BEC, to konkurs inżynierski dla studentów wiodących uczelni technicznych, politechnik: Gdańskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej i Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Projekt ten daje możliwość sprawdzenia w praktyce wiedzy teoretycznej zdobywanej na studiach. Czteroosobowe drużyny wykonują zadania, które wymagają pomysłowości, smykałki do technologii, analitycznego rozumowania oraz umiejętności pracy w grupie.

  Rywalizacja odbywa się etapowo. Zaczyna się testem eliminacyjnym sprawdzającym podstawową wiedzę techniczną, umiejętność logicznego myślenia i kreatywność. Najlepszych 14 drużyn z każdego miasta kwalifikuje się do Finału Lokalnego. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach: Team Design i Case Study.

  Team Design polega na skonstruowaniu prostego urządzenia, które spełni określoną funkcję, np. przejedzie wyznaczoną trasę lub przeniesie przedmioty z punktu A do B. Do budowy można użyć tylko dostarczonych materiałów takich jak sznurek, taśma klejąca, płyty CD czy drewniane listewki.

  Case Study to przygotowanie optymalnego planu umożliwiającego rozwiązanie podanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki.

  Zadania oceniane są przez jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele uczelni, firm oraz organizatorów.

  Ogólnopolski finał konkursu odbył się w Warszawie, uczestniczyły w nim drużyny z  6 wymienionych uczelni technicznych. Zadaniami dla Team Design były: skonstruowanie pojazdu, który pokona odległość 2 m w czasie jak najbliższym 10 s oraz budowa mostu o rozpiętości 2 m, który ma wytrzymać jak największe obciążenie.

  Wiadomość utworzona: 14 czerwca 2011 08:24, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2011 11:25, wykonana przez: Jonatan Pilak
  2 czerwca 2011
  Zmiana nazwy Wydziału

  Zgodnie z Uchwałą Nr XXVIII/237/10/11 Senatu Politechniki Śląskiej z dnia 30 maja 2011 r. , z dniem 1 września  2011 roku dotychczasowa nazwa Wydziału Matematyczno-Fizycznego zmienia się na:

  WYDZIAŁ MATEMATYKI STOSOWANEJ – symbol organizacyjny RMS.

  Wiadomość utworzona: 2 czerwca 2011 08:49, autor: Jonatan Pilak
  12 maja 2011
  Algorytmion edycji 2011 rozstrzygnięty

  W etapie II finałowym wzięło udział 26 najlepszych uczestników z całej Polski.
  Reprezenotane były m.in. Warszawa, Wrocław, Szczecin, Kraków, Katowice, Gliwice i Częstochowa.
  W części finałowej uczestnicy rozwiązywali 4 zadania punktowane 0-10 pkt.

  Zwycięzcami edycji 2011 zostali:

  Miejsce I : Kubiak Paweł z I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, Miejsce II : Bednarski Michał z II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie.

  Jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych miejsc III:

  Miejsce III : Kacprzak Maciej z VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie, Miejsce III : Katowicz-Kowalewski Krzysztof z IX LO im. C. K. Norwida w Częstochowie, Miejsce III : Puget Bartłomiej z V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie.

  Jednocześnie wyróżnienie spośród pozostałych uczestników Konkursu otrzymał Kuchnia Szymon z II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

  Wszystkim uczestnikom edycji 2011 dziękujemy za udział w Algorytmionie, a finalistom gratulujemy posiadanej wiedzy.

  Nauczycielom i Wychowawcom serdecznie dziękujemy z trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych do zmagań w Konkursie.

  Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich z całej Polski do wzięcia udziału w kolejnej edycji Algorytmionu 2012.

  Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2011 13:48, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 12 maja 2011 12:17, wykonana przez: Jonatan Pilak
  12 maja 2011
  Finał Algorytmionu edycji 2011

   

   

      W sobotę na Wydziale Matematyczno - Fizycznym odbędzie się Finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy matematyczno-algorytmicznej Algorytmion w edycji 2011.

      W edycji Algorytmionu 2011 wzięło udział ponad 150 uczestników z całej Polski. Konkurs odbywa się w dwóch etapach.
  I etap polegał na rozwiązaniu 5 zadań i zamieszczeniu ich rozwiązań na serwerze konkursu. Spośród wszystkich zgłoszonych rozwiązań I etapu konkursu do etapu II przeszło 29 najlepszych osób.

      W najbliższą sobotę 16 kwietnia 2011r. o godzinie 10.00 odbędzie się etap II - Finał Algorytmionu edycji 2011. Weźmie w nim udział 29 uczestników z całej Polski w tym z Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Krakowa, Katowic, Gliwic, Częstochowy, Bielska Białej.

      Wszystkim uczestnikom edycji 2011 dziękujemy za udział w Algorytmionie.
  Finalistom życzymy powodzenia w trakcie rozwiązywania zadań finałowych.

  Wiadomość utworzona: 13 kwietnia 2011 11:53, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 12 maja 2011 12:16, wykonana przez: Jonatan Pilak
  4 kwietnia 2011
  Międzyszkolny konkurs "Matematyka dla wszystkich" rozstrzygnięty!

  W dniu 1 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach-Wesołej pod patronatem Instytutut Matematyki odbył się konkurs "Matematyka dla wszystkich".
   
  Laureatami konkursu zostali:
  I miejsce - Świtała Bartosz (II LO Mysłowice)
  II miejsce - Kowalewski Grzegorz (ZSP nr 3 Mysłowice)
  III miejsce - Kita Maciej (ZSP nr 2 Mysłowice)
   
  W konkursie zostali wyróżnieni:
  Anna Mokwińska (ZSP nr 3 Mysłowice)
  Paulina Końciak (ZS nr 4 Katowice)
  Dawid Martini (PZS Lędziny)
   
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.

  Wiadomość utworzona: 4 kwietnia 2011 10:54, autor: Jonatan Pilak
  31 marca 2011
  Konkurs matematyczny w Ostravie

  Konkurs International Vojtech Jarnik Mathematical Competition w Ostravie w tym roku odbędzie się 31 marca. Studenci naszego wydziału uczestniczą w tym konkursie od 2001 roku.
   

  W tym roku do Ostravy jadą:

  • Anna Stawska
  • Piotr Lorenc
  • Krzysztof Janota

  oraz ich opiekun dr inż. Piotr Słanina.

  Strona konkursu: http://vjimc.osu.cz/

  Wiadomość utworzona: 31 marca 2011 10:06, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2011 10:08, wykonana przez: Jonatan Pilak
  31 marca 2011
  "Dzień Olimpijski" na Wydziale Matematyczno-Fizycznym

  W dniu 17.03.2011 Samorząd Studencki Wydziału Matematyczno-Fizycznego i Matematyczne Koło Naukowe organizują dzień pełen konkursów pod nazwą "Dzień Olimpijski".

  "Dzień Olimpijski" przewidziany jest od 09:30 do 14:30 na terenie Wydziału Matematyczno-Fizycznego i składać się będzie z konkursów indywidualnych i konkursu drużynowego z zakresu matematyki i informatyki. Za udział w konkursach przewidziane są nagrody. Dla kibiców będą przygotowane minikonkursy i zabawy.

  Wszystkich chętnych zapraszamy.

  Wiadomość utworzona: 14 marca 2011 11:30, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2011 10:09, wykonana przez: Jonatan Pilak
  2 lutego 2011
  Kolejna edycja konkursu informatycznego Algorytmion

  Ruszyła druga edycja konkursu Algorytmion. Konkurs jest kierowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, które chcą pogłębić swoją wiedzę informatyczno-matematyczną oraz w pełni przygotować się do podjęcia nauki na pokrewnych tym naukom kierunkach. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i składa się z dwóch etapów:
   
  Etap I - trwa od 1 grudnia 2010 do 1 marca 2011 poprzez przygotowaną dla potrzeb konkursu platformę. Informacje pod adresem: http://ferrari.matfiz.polsl.pl/
   
  Etap II - odbywa się w laboratoriach Wydziału Matematyczno-Fizycznego i skierowany jest do osób zakwalifikowanych po pierwszym etapie. Informacje pod adresem: http://ferrari.matfiz.polsl.pl/

  Wiadomość utworzona: 15 grudnia 2010 07:28, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 2 lutego 2011 10:47, wykonana przez: Jonatan Pilak
  15 grudnia 2010
  Zebranie Koła Naukowego Studentów Fizyki Chi kwadrat

  Koło Naukowe Studentów Fizyki Chi Kwadrat zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w środę 24 listopada 2010 o godzinie 14:00 w sali komputerowej nr 10 (Wydział Górnictwa i Geologii, wejście przy szatni auli 300 na parterze).

  Szczególnie gorąco zaproszeni są studenci fizyki technicznej wszystkich roczników.

  Strona www koła: info.fizyka.polsl.pl/user/knchi2.

  Wiadomość utworzona: 22 listopada 2010 09:18, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2010 07:38, wykonana przez: Jonatan Pilak
  15 grudnia 2010
  Referat popularnonaukowy pt. "Kryptografia: od Herodota poprzez RSA do splątanych fotonów"

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Koło Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne oraz Instytut Matematyki Politechniki Śląskiej
   
  gorąco zapraszają nauczycieli szkół wszelakich, studentów oraz wszystkich zainteresowanych na wykład pt.
  Kryptografia: od Herodota poprzez RSA do splątanych fotonów
  który wygłosi
  Prof. Andrzej Lenda
  z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  27 października 2010 roku (środa), godzina 14:00 Aula 300 (Wydział Górnictwa i Geologii, ul. Akademicka 2, Gliwice)
  Streszczenie: Referat ma charakter popularnonaukowy. Po kilku epizodach z historii (ludzkości, ale i kryptografii) podane zostaną podstawy technik kryptograficznych i technik łamania szyfrowanych wiadomości; w szczególności będzie mowa o kryptografii z kluczem tajnym, kryptografii z kluczem publicznym oraz kryptografii kwantowej.

  Zdjęcia z wykładu można zobaczyć pod adresem fizyka.polsl.pl/pl/?page=galeria&act=view_album&pos=16.

  Wiadomość utworzona: 21 października 2010 10:39, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2010 07:38, wykonana przez: Jonatan Pilak
  15 grudnia 2010
  Inaguracja na Wydziale Matematyczno-Fizycznym

  Uroczysta inauguracja na Wydziale Matematyczno-Fizycznym odbędzie się dnia 19 października o 10:45. Wszyscy studenci pierwszego roku zobowiązani są stawić się o godzinie 8:00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym w auli C, gdzie odbędzie się szkolenie z zakresu etyki i BHP oraz spotkanie z samorządem.

  Wiadomość utworzona: 14 października 2010 11:23, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2010 08:50, wykonana przez: Jonatan Pilak
  14 października 2010
  15 edycja Studiów podyplomowych Nauczanie matematyki w szkołach

  2 września rozpoczęły się zajęcia na studiach podyplomowych Nauczanie matematyki w szkołach. Dodatkowe informacje na stronie studiów

  Wiadomość utworzona: 2 października 2010 15:10, autor: Piotr Gawron
  Ostatnia modyfikacja: 14 października 2010 11:22, wykonana przez: Jonatan Pilak
  1 października 2010
  Rozpoczęcie zajęć dla studentów I roku

  Zajęcia dla studentów I roku Wydziału Matematyczno-Fizycznego rozpoczynają się w dniu 4 października br. zgodnie z rozkładem zajęć dostępnym na stronie internetowej plan.polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 29 września 2010 10:01, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 1 października 2010 13:48, wykonana przez: Jonatan Pilak
  1 października 2010
  Organizacja roku akademickiego

  Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej można znaleźć informację na temat organizacji roku akademickiego 2010/2011. Obecny rok akademicki rozpocznie się uroczystą inauguracją dnia 1 października o godzinie 11:00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

  Wiadomość utworzona: 29 września 2010 10:00, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 1 października 2010 13:52, wykonana przez: Jonatan Pilak
  1 października 2010
  Nowy przedstawiciel do Senatu Politechniki Śląskiej

  Nowym przedstawicielem nauczycieli akademickich Wydziału Matematyczno-Fizycznego z grupy pracowników posiadających tytuł naukowy lub stopień doktora habilitowanego do Senatu Politechniki Śląskiej został dr hab. inż. Waldemar Hołubowski.

  Wiadomość utworzona: 29 września 2010 09:50, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 1 października 2010 14:00, wykonana przez: Jonatan Pilak
  1 października 2010
  WOLNE MIEJSCA NA WYDZIALE MATEMATYCZNO-FIZYCZNYM !

  W okresie od 24 lipca do 8 września 2010 r. można dokonać elektronicznej rejestracji:

  • na studia stacjonarne I stopnia (inżynierskie) kierunek INFORMATYKA,
  • na studia stacjonarne I stopnia (licencjackie) kierunek MATEMATYKA,
  • na studia stacjonarne II stopnia (magisterskie) kierunek MATEMATYKA.

  Minimalna liczba punktów na studia stacjonarne I stopnia to: 20 dla kierunku Informatyka i 25 dla kierunku Matematyka.
  Sposób obliczania punktów zamieszczony jest na stronie Politechniki Śląskiej
  http://rekrutacja.polsl.pl

  Wiadomość utworzona: 4 sierpnia 2010 12:17, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 1 października 2010 13:49, wykonana przez: Jonatan Pilak
  1 października 2010
  Zapraszamy na studia (nie tylko) z matematyki i fizyki

  Kandydatów na studentów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wydział Matematyczno-Fizyczny prowadzi studia na kierunkach Fizyka oraz Matematyka (I i II stopnia), a także Informatyka oraz Elektronika i Telekomunikacja (I stopnia). Więcej informacji na stronach Wydziału oraz Instytutu Fizyki. Rekrutacja odbywa się przez uczelniany system SOREK.

  Wiadomość utworzona: 22 czerwca 2010 08:27, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 1 października 2010 14:01, wykonana przez: Jonatan Pilak
  1 października 2010
  Zmarł profesor Andrzej Zastawny

  Dnia 5 czerwca 2010 roku zmarł po długiej chorobie prof. dr hab. inż. Andrzej Zastawny - emerytowany profesor Politechniki Śląskiej, dawny dyrektor Instytutu Fizyki, członek Komitetu Fizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Komisji Nazewnictwa Fizycznego Polskiego Towarzystwa Fizycznego, specjalista w dziedzinie fizyki atomowej i jądrowej oraz zjawisk jonizacyjnych w gazach.

  Uroczystości pogrzebowe odbyły się 10 czerwca 2010 roku: o 11:00 Msza św. w katedrze św. Piotra i Pawła w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5), a następnie pogrzeb na Cmentarzu Centralnym (ul. Kozielska).

  Wiadomość utworzona: 6 czerwca 2010 21:15, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 1 października 2010 14:14, wykonana przez: Jonatan Pilak
  6 czerwca 2010
  9 i 16 czerwca: Ostatnie wykłady popularne z fizyki dla młodzieży

  9 czerwca o godzinie 12:00 w Auli Głównej (sala 300) Wydziału Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2, Gliwice) odbędzie się powtórzony wykład prof. Jerzego Bodzenty pt. Fale.

  16 czerwca o godzinie 12:00 w tym samym miejscu - przełożony (z powodu zagrożenia powodziowego) wykład dra inż. Kamila Barczaka pt. Światłowód jako niezwykłe medium transmisji.

  Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem Adam.Michczynski@polsl.pl.

  Streszczenia wykładów dostępne na stronie fizyka.polsl.pl/pl/?page=news&news=108&wid=1.

  Serdecznie zapraszamy!

  Wiadomość utworzona: 6 czerwca 2010 15:38, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 6 czerwca 2010 15:51, wykonana przez: Marcin Miczek
  11 czerwca 2010
  Matematyka w ekonomii - nowa specjalność na kierunku Matematyka
  Na kierunku Matematyka na studiach II stopnia została utworzona nowa specjalność - Matematyka w ekonomii.

  Przedmioty specjalnościowe:
  Matematyka finansowa
  Ekonomia matematyczna
  Programowanie matematyczne
  Metody matematyczne w zarządzaniu

  Wiadomość utworzona: 5 czerwca 2010 12:52, autor: Piotr Gawron
  Ostatnia modyfikacja: 11 czerwca 2010 12:31, wykonana przez: Piotr Gawron
  28 września 2010
  I miejsce naszych studentów fizyki podczas XXXIV Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej w Częstochowie

  Dnia 20 maja 2010 roku studenci III roku Fizyki Technicznej: Alicja Gabryś i Krzysztof Smuda z Studenckiego Koła Naukowego Chi-Kwadrat wzięli udział w XXXIV Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej w Częstochowie organizowanej przez Politechnikę Częstochowską. Podczas konferencji wygłosili referat Mikroskopia elektronów Augera w badaniach materiałowych, za który uzyskali I miejsce. Opiekunem naukowym pracy jest dr hab. inż. Bogusława Adamowicz, prof. Pol. Śl. z Instytutu Fizyki. Gratulujemy!

  Strona konferencji: www.wip.pcz.pl/konferencja_studencka/

  Prezentację można pobrać ze strony zfs.polsl.pl/seminaria.html.

  Wiadomość utworzona: 29 maja 2010 19:25, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 28 września 2010 12:13, wykonana przez: Jonatan Pilak
  28 września 2010
  Po powodzi...
  Parking przy Wydziale Matematyczno-Fizycznym

  Parking przy Wydziale Matematyczno-Fizycznym
   
   
   
  Po dwóch dniach nieaktywności Instytut Matematyki wraca do pełnej sprawności: działa telekomunikacja a także serwisy (informacyjne, MSDN AA, serwer kont studentów itp.).
   
   

  Wiadomość utworzona: 21 maja 2010 11:29, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 28 września 2010 12:12, wykonana przez: Jonatan Pilak
  20 maja 2010
  W piątek 21 maja zajęcia dydaktyczne na Wydziale są odwołane
  W piątek 21 maja zajęcia dydaktyczne na Wydziale są odwołane. W poniedziałek 24 maja pracujemy normalnie.

  Aktualna sytuacja:
  okolice Wydziału w zasadzie bez wody powodziowej,
  telefony działają,
  brak energii elektrycznej i ogrzewania.


  Prodziekan ds. studenckich dr inż. Piotr Gawron

  Wiadomość utworzona: 20 maja 2010 14:09, autor: Piotr Gawron
  29 września 2010
  20 maja zajęcia dydaktyczne odwołane, administracja pracuje
  18 maja 2010, Wydział Matematyczno-Fizyczny od ul. Kaszubskiej

  18 maja 2010, Wydział Matematyczno-Fizyczny od ul. Kaszubskiej
  W czwartek 20 maja 2010 zajęcia dydaktyczne na Wydziale Matematyczno-Fizycznym są odwołane.
  Pracownicy administracyjni i techniczni pracują normalnie.
  Dojście do Wydziału suchą stopą od strony ulicy Konarskiego, koło Wydziału Mechaniczno-Technologicznego a dalej przez kładkę nad Kłodnicą.
  Następny komunikat w czwartek.

  Prodziekan ds studenckich dr inż. Piotr Gawron

  Wiadomość utworzona: 19 maja 2010 15:55, autor: Piotr Gawron
  Ostatnia modyfikacja: 29 września 2010 09:35, wykonana przez: Jonatan Pilak
  18 maja 2010
  18, 19 maja - odwołanie zajęć
  Decyzją Dziekana Wydziału zajęcia dydaktyczne na Wydziale Matematyczno-Fizycznym w dniach 18 i 19 maja zostały odwołane.

  Wiadomość utworzona: 18 maja 2010 09:03, autor: Grzegorz Tannenberg
  18 maja 2010
  Piąty wykład popularny z fizyki dla młodzieży przełożony z 19 maja!

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej informują, że piąty wykład popularny z fizyki dla młodzieży w auli 300 na Wydziale Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2, Gliwice) nie odbędzie się 19 maja ze względu na zagrożenie powodziowe.

  Wykład odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres adam.michczynski@polsl.pl.

  Wykład pt. Światłowód jako niezwykłe medium transmisji wygłosi dr inż. Kamil Barczak.

  Streszczenie: Krótka historia telekomunikacji optycznej. Podstawowe informacje na temat światłowodów: podstawy fizyczne zasady działania, rodzaje włókien optycznych, zastosowanie we współczesnej telekomunikacji, inne zastosowania włókien optycznych. Wykład wzbogacony krótkimi demonstracjami.

  Wiadomość utworzona: 15 maja 2010 12:46, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2010 09:40, wykonana przez: Marcin Miczek
  7 maja 2010
  II miejsce naszych studentów fizyki podczas XLVII Sesji Studenckich Kół Naukowych w Krakowie

  Dnia 6 maja 2010 roku studenci IV roku Fizyki Technicznej: Justyna Juszczyk, Łukasz Pawela, Marcin Procek i Mateusz Wojtol z Studenckiego Koła Naukowego Chi-Kwadrat wzięli udział w XLVII Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Podczas konferencji wygłoszony został referat Skaningowa mikroskopia cieplna – modelowanie numeryczne pomiarów. Opiekunem naukowym pracy jest prof. dr hab. inż. Jerzy Bodzenta z Instytutu Fizyki. W przeprowadzonym w ramach sekcji fizycznej konkursie referatów studenci uzyskali II miejsce. Artykuł będzie opublikowany w recenzowanym i punktowanym zeszycie naukowym. Gratulujemy!

  Strona konferencji: home.agh.edu.pl/~kolanauk/ph/, materiały konferencyjne wszystkich sekcji tematycznych: home.agh.edu.pl/~kolanauk/ph/dokumenty/Referaty%202010%201.pdf

  Prezentację można pobrać ze strony zfs.polsl.pl/seminaria.html.

  Wiadomość utworzona: 7 maja 2010 11:14, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2010 13:46, wykonana przez: Marcin Miczek
  6 maja 2010
  26 maja: wykład Zofii Gołąb-Meyer (UJ) o przeszkodach poznawczych w nauczaniu i uprawianiu fizyki

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej gorąco zapraszają nauczycieli gimnazjów, szkół średnich i wyższych, studentów oraz wszystkich zainteresowanych na wykład pt. O przeszkodach poznawczych w nauczaniu i uprawianiu fizyki, który wygłosi dr Zofia Gołąb-Meyer z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Redaktor Naczelna czasopisma „Foton”, honorowa przewodnicząca Sekcji Nauczycielskiej Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

  Czas i miejsce: 26 maja 2010 roku (środa), godzina 14:00, Aula 300 (Wydział Górnictwa i Geologii, ul. Akademicka 2, Gliwice)

  Streszczenie: Pojęcie przeszkody poznawczej stosowane przez psychologów i pedagogów m.in. w analizie nauczania matematyki jest narzędziem bardzo użytecznym także w dydaktyce fizyki. Rozpoznanie przeszkód poznawczych, chociaż nie daje łatwych recept na dobre nauczanie i na sukces w uprawianiu fizyki, to pozwala na unikanie błędów dydaktycznych. Po krótkiej charakterystyce zostaną przedstawione przeszkody typowe dla niepełnoletnich uczniów szkolnych oraz przeszkody, na jakie napotykają studenci.

  Plakat PDF do pobrania.

  Wiadomość utworzona: 6 maja 2010 17:02, autor: Marcin Miczek
  29 kwietnia 2010
  5 maja: Czwarty wykład popularny z fizyki dla młodzieży

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej zapraszają na czwarty wykład popularny z fizyki dla młodzieży w auli 300 na Wydziale Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2, Gliwice) 5 maja o godzinie 12:15.

  Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adam.michczynski@polsl.pl.

  Wykład pt. Czy można zobaczyć promieniowanie jądrowe wygłosi dr inż. Jacek Pawlyta.

  Streszczenie: Zmysł wzroku. Powstawanie obrazu w oku. Przetwarzanie obrazu przez mózg, rozpoznawanie obrazów przez człowieka. Proste i złożone urządzenia pomagające zobaczyć obiekty w skalach mikro oraz nano. Promieniowanie podczerwone, wzmacnianie obrazu. Widzenie w nocy – noktowizja. Widzenie na odległość – telewizja. Oglądanie przeszłości – fotografia, zapis video. Promieniowanie jonizujące. Rodzaje i własności promieniowania jonizującego. Wykrywanie promieniowania jonizującego: jonizacja, licznik Geigera-Müllera, zjawisko scyntylacji, licznik scyntylacyjny. Obrazowanie toru cząstek i kwantów promieniowania jonizującego: komora pęcherzykowa, komora mgłowa, komora drutowa. Oddziaływanie promieniowania jonizującego na organizmy żywe. Czy bać się promieniowania jonizującego? Zasady bezpiecznej pracy ze źródłami promieniowania jonizującego.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie!

  Wiadomość utworzona: 29 kwietnia 2010 18:32, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 29 kwietnia 2010 18:35, wykonana przez: Marcin Miczek
  26 kwietnia 2010
  PODRÓŻE MATEMATYCZNE: FRANCJA

  Studenckie Koło Naukowe Matematyków Wydziału Matematyczno - Fizycznego Politechniki Śląskiej zaprasza na imprezę pt.:"Podróże Matematyczne: Francja". Odbędzie się ona w dniu 27 kwietnia 2010 w godzinach 9:00-14:00 w auli 300, w budynku Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 2. Adresowana jest do uczniów szkół średnich i studentów, a jej cel to propagowanie matematyki wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć matematyki francuskiej. W ramach tego wydarzenia zaplanowaliśmy szereg referatów dotyczących francuskich osiągnięć w dziedzinie matematyki. Honorowy patronat nad tą imprezą objęli Prezydent Gliwic dr hab. inż. Zygmunt Frankiewicz oraz Dziekan Wydziału Matematyczno - Fizycznego dr hab. inż. Radosław Grzymkowski, prof. nzw. w Pol. Śl.

  Szczegóły tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Koła pod adresem http://mat.polsl.pl/kolonaukowe/.

  Wiadomość utworzona: 23 kwietnia 2010 15:07, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 26 kwietnia 2010 15:23, wykonana przez: Jonatan Pilak
  23 kwietnia 2010
  Kierunki zamawiane

  Wnioski Wydziału Matematyczno-Fizycznego o zorganizowanie zamawianych studiów na kierunkach Matematyka, Informatyka i Fizyka Techniczna przeszły pozytywną ocenę formalną. Drogi Maturzysto, po więcej informacji zapraszamy na stronę Wydziału Matematyczno-Fizycznego.

  Wiadomość utworzona: 20 kwietnia 2010 11:12, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2010 15:15, wykonana przez: Jonatan Pilak
  16 kwietnia 2010
  Fizyka pod żaglami

  Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w rejsie „Fizyka pod żaglami”.

  Organizatorzy zapraszają studentów, pracowników naukowych i wszystkich sympatyków żeglowania na rejs w terminie 27 VIII - 11 IX 2010 r. żaglowcem Pogoria na trasie: Bremerhaven (zlot żaglowców: www.sail-bremerhaven.de) - Bergen (norweskie fiordy) - Dublin (stolica Irlandii, pubów i Guinessa).

  Całkowity koszt rejsu (2800 zł) zawiera przejazd autokarem z Warszawy do Bremerhaven, czarter Pogorii, wyżywienie, ubezpieczenie NW na pokładzie żaglowca.

  Istnieje możliwość uczestnictwa w części rejsu, na trasie do bądź z Bergen: pierwszy etap w dniach 27 VIII - 4 IX; drugi etap 4-11 IX. Koszt: pierwszy etap 1500 zł, drugi 1300 zł. W cenę pierwszego etapu wliczony jest dojazd autokarem do Bremerhaven.

  Więcej informacji na stronie rejs.if.pw.edu.pl

  Wiadomość utworzona: 16 kwietnia 2010 09:44, autor: Marcin Miczek
  15 kwietnia 2010
  Ruszyła III edycja konkursu „Na tropie fizyki”

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III już edycji konkursu „Na tropie fizyki” organizowanego przez Instytut Fizyki. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i rozgrywany w dwóch niezależnych kategoriach:

  • rozwiązywanie zadań związanych z zastosowaniem podstawowych praw fizyki do analizy złożonych zjawisk i procesów spotykanych w życiu codziennym (transport, sport, działanie urządzeń, procesy technologiczne i inne);
  • wykonanie doświadczenia pokazowego z fizyki (np. prezentacja prawa czy zjawiska fizycznego, zasada działania urządzenia...)

  Szczegóły konkursu dostępne są na stronie Platformy Zdalnej Edukacji Politechniki Śląskiej pod adresem: platforma.polsl.pl/rmf/course/category.php?id=3

  Kontakt z organizatorami:

  Wiadomość utworzona: 15 kwietnia 2010 07:48, autor: Marcin Miczek
  12 kwietnia 2010
  14 kwietnia: drugi wykład popularny z fizyki dla młodzieży

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej zapraszają na drugi wykład popularny z fizyki dla młodzieży w auli 300 na Wydziale Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2, Gliwice) 14 kwietnia o godzinie 12:15.

  Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adam.michczynski@polsl.pl.

  Wykład pt. Fale wygłosi prof. dr hab. inż. Jerzy Bodzenta. Wykład jest poświęcony falom i zjawiskom towarzyszącym rozchodzeniu się fal – odbiciu i załamaniu na granicy ośrodków, interferencji, dyfrakcji, polaryzacji. Krótko omawiana jest istota poszczególnych zjawisk, a następnie pokazywane przykłady ich występowania w przyrodzie oraz możliwe zastosowania praktyczne. Dodatkowo omawiane jest zjawisko Dopplera oraz problem tworzenia się fal stojących. Wykład jest ilustrowany wieloma pokazami, pozwalającymi „zobaczyć”, że prawa fizyki działają w praktyce i mogą być wykorzystywane do rozwiązywania wielu problemów, z którymi stykamy się w codziennym życiu.

  Serdecznie zapraszamy!

  Wiadomość utworzona: 12 kwietnia 2010 16:25, autor: Marcin Miczek
  6 kwietnia 2010
  Wyłoniono laureatów Algorytmionu edycji 2010
  9 marca 2010 roku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy
  informatyczno-matematycznej Algorytmion. W sali posiedzeń Rady Wydziału
  Matematyczno-Fizycznego Pan Dziekan wraz z jury konkursu wręczył wyróżnienia
  i nagrody zwycięzcom. W konkursie współorganizowanym przez koło naukowe "Link"
  wzięło udział grono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z rejonu południowej Polski.
  Na drodze eleiminacji etapowych, w czasie których uczestnicy rozwiązywali specjalnie
  opracowane zadania algorytmiczne, wyłoniono dwoje zwycięzców.

  Jury konkursu postanowiło przyznać ex aequo dwa miejsca pierwsze dla:

  Natali Gawrońskiej uczennicy IV L.O. im. Komisji Edukacji Narodowej
  przy ul. Słowackiego 15-17 w Bielsku Białej

  oraz

  Łukasza Kapicy uczenia VII L.O. im. Mikołaja Kopernika
  przy ul. Nowowiejskiej 18 w Częstochowie


  Laureatom serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i dziękujemy za udział
  w tegorocznej edycji Algorytmionu.

  Wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy chcieli poświęcić swój czas
  na rozwiązywanie zadań z dziedziny informatyki, algorytmów i matematyki
  życzymy powodzenia i dziękujemy za zinteresowanie konkursem.

  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia
  udziału a kolejnej edycji Algorytmionu w przyszłym roku.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii

  Wiadomość utworzona: 29 marca 2010 07:49, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 6 kwietnia 2010 12:52, wykonana przez: Jonatan Pilak
  26 marca 2010
  31 marca: Pierwszy wykład popularny z fizyki dla młodzieży

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej zapraszają na pierwszy wykład popularny z fizyki dla młodzieży w auli 300 na Wydziale Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2, Gliwice) 31 marca o godzinie 12:15.

  Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adam.michczynski@polsl.pl.

  Wykład pt. Siły w przyrodzie wygłosi dr inż. Roman Bukowski. W czasie wykładu będzie się można dowiedzieć, jak historycznie rozwijało się pojęcie siły, od czasów starożytnych aż po współczesne teorie kwantowe. Będziemy wyjaśniać, co to jest pole siłowe, co to są siły podstawowe i „wtórne”, czy są potrzebne siły bezwładności, a także co to jest „piąta siła”. Wykład będzie wspomagany multimedialnie oraz będzie ilustrowany licznymi pokazami różnych sił występujących w przyrodzie i technice.

  Serdecznie zapraszamy!

  Wiadomość utworzona: 26 marca 2010 09:01, autor: Marcin Miczek
  28 września 2010
  Dzień Olimpijski

  Matematyczne Koło Naukowe oraz Rada Samorządu Wydziałowego mają przyjemność zaprosić dnia 23 marca na Dzień Olimpijski.

  PROGRAM DNIA OLIMPIJSKIEGO:
  10.00 - oficjalne rozpoczęcie
  10.30 - 12.00 - konkurs laboratoryjny
  10.30 - 13.30 - konkursy dla wszystkich(na korytarzu), trzy stanowiska
  10.00 - 11.00 - czas na składanie propozycji zadań przez drużyny
  11.00 - 13.00 - konkurs drużynowy
  13.00 - walka o zwycięstwo z organizatorami (zadania losowane z puli zdobytej rano) np. liczbowe kalambury.
  14.00 - zakończenie

  Wiadomość utworzona: 19 marca 2010 11:59, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 28 września 2010 12:11, wykonana przez: Jonatan Pilak
  23 marca 2010
  Wykłady popularne z fizyki dla młodzieży

  Oddział Gliwicki Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Politechniki Śląskiej zapraszają na Wykłady popularne z fizyki dla młodzieży.

  Wykłady będą odbywały się w Auli Głównej (sala 300) Wydziału Górnictwa i Geologii (ul. Akademicka 2, Gliwice) o godzinie 12:15.

  Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji.

  Tematy wykładów

  31.03.2010, dr inż. Roman Bukowski: Siły w przyrodzie

  14.04.2010, prof. dr hab. inż. Jerzy Bodzenta: Fale

  28.04.2010, dr Andrzej Klimasek: Ruch drgający

  5.05.2010, dr inż. Jacek Pawlyta: Czy można zobaczyć promieniowanie jądrowe

  19.05.2010, dr inż. Kamil Barczak: Światłowód jako niezwykłe medium transmisji

  Prosimy przesyłać zgłoszenia zawierające nazwę szkoły i planowaną liczbę uczestników, a także numery wybranych wykładów, na adres dra inż. Adama Michczyńskiego (email: adam.michczynski@polsl.pl), członka Zarządu Oddziału Gliwickiego PTF.

  Plakat do pobrania

  Wiadomość utworzona: 18 marca 2010 07:53, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2010 23:16, wykonana przez: Marcin Miczek
  17 marca 2010
  20th Annual Vojtěch Jarník International Mathematical Competition

  Studenci naszego Wydziału znów wezmą udział w organizowanym co roku w Ostravie Międzynarodowym Konkursie Matematycznym imienia Vojtěcha Jarníka, który odbędzie się w dniach 24-26 marca 2010r. Miejsce w reprezentacji przypadło laureatom II Konkursu Matematycznego o tytuł Mistrza Matematyki Wydziału Matematyczno – Fizycznego, który odbył się 17 grudnia 2009r. I tak, reprezentować nas będą:

  • w kategorii A (I i II rok studiów): Piotr Lorenc
  • w kategorii B (od III roku wzwyż): Roksana SłowikŁukasz Jęda

  Życzmy im powodzenia i trzymajmy za nich kciuki, gdy będą się mierzyli z zadaniami!

  Wiadomość utworzona: 17 marca 2010 18:06, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2010 18:08, wykonana przez: Jonatan Pilak
  9 marca 2010
  Nie licz że będzie łatwo, czyli dzień liczby pi w Galerii MpiK

  3,14  to dopiero początek nieskończonej liczby pi. A my spróbujemy zobaczyć co jest dalej.

  Zapraszamy w niedzielne popołudnie 14 marca na matematyczno-artystyczne  zmagania.

  A co w scenariuszu?

  - Każdy może stać się autorem nieskończonego dzieła - czyli zapisujemy liczbę pi. Ciekawe ile cyfr po przecinku uda się zanotować w przeciągu tego jednego dnia. Obraz powstały dzięki Państwa działaniu stanie się początkiem zbioru rzeczy niebanalnych w Galerii.

  - Matematyka jest sztuką - fraktale, czyli generowane matematycznymi wzorami obrazy. Piękne, tajemnicze i barwne.

  - To trzeba udowodnić czyli czy matematyka jest inspiracją dla artystów?

  - Matematyka na dwa czyli sprawdź swoje matematyczne zdolności i rozwiąż dwa zadania.

  - Rusz głową czyli turniej gier logicznych.

   

  Dzień z liczbą pi w Galerii M{pi}K od godz. 12.00 do 17.00

  Partnerami projektu są Instytut Matematyki Politechniki Ślaskiej w Gliwicach

  oraz sklep i wypożyczalnia gier "U Żyrafy"

  Wiadomość utworzona: 9 marca 2010 16:44, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2010 16:52, wykonana przez: Jonatan Pilak
  17 grudnia 2009
  Seminarium naukowe Instytutu Fizyki

  13 stycznia 2010 roku o godzinie 14:00 w auli 300 odbędzie się seminarium naukowe Instytutu Fizyki. Referat naukowy pt. Znaczenie drgań sieci krystalicznej w pomiarach optycznie stymulowanej luminescencji wygłosi dr Alicja Chruścińska z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i zainteresowanych.

  Pobierz plakat z zaproszeniem (pdf).

  Wiadomość utworzona: 17 grudnia 2009 13:55, autor: Marcin Miczek
  16 grudnia 2009
  Stypendia ministerialne dla naszych studentów
  9 grudnia 2009 r. minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka przyznała 986 stypendiów za osiągnięcia w nauce. Wśród stypendystów są studenci fizyki technicznej: Justyna Juszczyk i Łukasz Pawela oraz studentka matematyki: Agata Jagoda-Hacura. Serdecznie gratulujemy!

  Wiadomość utworzona: 15 grudnia 2009 10:01, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 16 grudnia 2009 11:31, wykonana przez: Marcin Miczek
  27 listopada 2009
  Zebranie Naukowe Instytutu Fizyki

  2 grudnia 2009 roku o godzinie 14 w auli 300 (Wydział Górnictwa i Geologii, ul. Akademicka 2, Gliwice) na zebraniu naukowym Instytutu Fizyki referat naukowy pt. Modele termoluminescencji wygłosi dr hab. Arkadiusz Mandowski, prof. nzw. z Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

  Zapraszamy wszystkich pracowników i studentów oraz zainteresowanych.

  Komunikat zawiera załącznikiplakat_2009-12-02.pdf

  Wiadomość utworzona: 27 listopada 2009 13:11, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 27 listopada 2009 13:15, wykonana przez: Marcin Miczek
  28 września 2010
  Konkurs informatyczny ALGORYTMION

   
   
   


  Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do odwiedzenia strony konkursu.

  Wiadomość utworzona: 6 listopada 2009 09:39, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 28 września 2010 12:11, wykonana przez: Jonatan Pilak
  28 września 2010
  59. Olimpiada Fizyczna
  logo Polskiego Towarzystwa Fizycznego

  Jak co roku Komitet Okręgowy Olimpiady Fizycznej przy Instytucie Fizyki Politechniki Śląskiej organizuje zawody I i II stopnia Olimpiady Fizycznej dla uczniów szkół średnich. Więcej informacji (w tym treści zadań, terminy oraz regulamin) na stronach Komitetu Głównego.

  Wiadomość utworzona: 30 października 2009 09:11, autor: Marcin Miczek
  Ostatnia modyfikacja: 28 września 2010 12:11, wykonana przez: Jonatan Pilak
  29 września 2010
  Jubileusz 40-lecia Wydziału

  Wiadomość utworzona: 28 października 2009 08:41, autor: Jonatan Pilak
  Ostatnia modyfikacja: 29 września 2010 09:38, wykonana przez: Jonatan Pilak
  28 września 2010
  Inauguracja Roku Akademickiego 2009/2010

  14 października 2009 roku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego połączona z immatrykulacją studentów pierwszego roku.

  Wiadomość utworzona: 27 października 2009 17:14, autor: Piotr Gawron
  Ostatnia modyfikacja: 28 września 2010 12:10, wykonana przez: Jonatan Pilak
  27 października 2009
  Informacje dla kandydatów na studia na Wydziale Matematyczno-Fizycznym

  Masz możliwość podjęcia ciekawych studiów na kierunku Fizyka Techniczna i Matematyka (uzyskasz tytuł magistra), Elektronika i Telekomunikacja (studia inżynierskie) oraz Informatyka (studia inżynierskie).

  Wiadomość utworzona: 17 marca 2009 22:49, autor: Grzegorz Tannenberg
  Ostatnia modyfikacja: 27 października 2009 17:29, wykonana przez: Piotr Gawron
  Kalendarz
  Admin © Politechnika Śląska
   
  Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
  Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
  Aktualności Wydziału Matematyki Stosowanej