18 czerwca 2019
Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzony na naszym wydziale najlepszy na Śląsku!

Jak co roku, miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował ranking uczelni szkół wyższych i kierunków studiów. Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzony na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach znalazł się na dziewiątym miejscu w Polsce i jest najlepszy na Śląsku.

Ranking_kierunkow_ZIP_1

W rankingu warto zwrócić uwagę na kryterium „Ekonomiczne losy absolwentów”, które potwierdza, że nasi absolwenci sobie świetnie radzą na rynku pracy. Ekonomiczne losy absolwentów to wskaźnik mierzony wysokością zarobków absolwentów uczelni oraz stopniem ich zatrudnienia według badania "Ekonomiczne Losy Absolwentów" przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Wskaźnik uwzględnia zarobki w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania (waga 0,5), doświadczenie w pracy (waga 0,25) i ryzyko bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania (waga 0,25). Tabela z sortowaniem uczelni według kryterium "Ekonomiczne losy absolwentów" przedstawia się następująco (kliknij w obrazek aby powiększyć):

Ranking_kierunkow_ZIP_2
źródło: www.perspektywy.pl

Pełen ranking znajduje się tutaj (kliknij).

Wiadomość utworzona: 18 czerwca 2019 13:29, autor: Rafał Wąsik
Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2019 15:07, wykonana przez: Rafał Wąsik