18 czerwca 2019
Kierunek inżynieria materiałowa prowadzony na naszym wydziale najlepszy na Śląsku!

Jak co roku, miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował ranking uczelni szkół wyższych i kierunków studiów. Kierunek inżynieria materiałowa prowadzony na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach znalazł się na ósmej pozycji w Polsce i jest najlepszy na Śląsku. W porównaniu do zeszłego roku jest to awans o jedną pozycję (kliknij w obrazek aby powiększyć).

ranking_1
żródło: www.perspektywy.pl

Gdyby jako kryterium przyjąć tylko „Ekonomiczne losy absolwentów” to nasz kierunek zająłby 5 miejsce w kraju. Ekonomiczne losy absolwentów to wskaźnik mierzony wysokością zarobków absolwentów uczelni oraz stopniem ich zatrudnienia według badania "Ekonomiczne Losy Absolwentów" przeprowadzonego przez MNiSW z wykorzystaniem danych ZUS. Wskaźnik uwzględnia zarobki w odniesieniu do zarobków w powiecie zamieszkania (waga 0,5), doświadczenie w pracy (waga 0,25) i ryzyko bezrobocia na tle stopy bezrobocia w powiecie zamieszkania (waga 0,25). Tabela z sortowaniem uczelni według kryterium "Ekonomiczne losy absolwentów" przedstawia sie następująco (kliknij w obrazek aby powiększyć):

ranking_2
żródło: www.perspektywy.pl

Pełen ranking znajduje się w tym miejscu (kliknij).

Wiadomość utworzona: 17 czerwca 2019 11:54, autor: Rafał Wąsik
Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2019 15:07, wykonana przez: Rafał Wąsik