Przeskocz do głównej zawartości

Logo Politechniki Śląskiej
Jednostki
Centrum Wyszukiwania

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii > Aktualności Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii > Drzwi otwarte - otwarty świat

Aktualności Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii: Drzwi otwarte - otwarty świat

Tytuł

Drzwi otwarte - otwarty świat

Treść

Zapraszamy na wykład popularnonaukowy prowadzony na naszym wydziale w ramach tradycji "Drzwi otwarte - otwarty świat". Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2019 r. o godzinie 17.30. Wykład zatytułowany:

"Fizyka w stylu Monte Carlo"

wygłosi pracownik Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

prof. dr hab. Rafał Abdank-Kozubski

Zaskoczeniem dla wielu jest fakt, że w opisie otaczającego nas świata materialnego współczesna fizyka posługuje się bardzo często pojęciem prawdopodobieństwa. Tematem wykładu będzie dziedzina fizyki - być może najbliższa życiu codziennemu, gdzie posługiwanie się prawdopodobieństwem wynika z konieczności opisu układów złożonych z niesłychanie wielu komponentów. Takimi układami są ciała makroskopowe, czyli kawałki materii, które można wziąć do ręki.

Zapraszamy wszystkie osoby ciekawe świata!

Patronat medialny nad spotkaniami objęło Radio eM
radio_eM

Wygasa

Jednostka