***4 listopada 2015***

 

Kolegium Języków Obcych                          4 listopada 2015r.

Politechnika Śląska

Gliwice

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele Języka Francuskiego  

Kolegium Języków Obcych – specjalność język francuski – ma zaszczyt i przyjemność zaprosić za Państwa pośrednictwem uczniów liceów na

IX Mikołajkowe dyktando z języka francuskiego.

Wzorując się zarówno na francuskim dyktandzie, którego pomysłodawcą był znany francuski dziennikarz Bernard Pivot, jak i na naszym dyktandzie ogólnopolskim, chcieliśmy zaproponować licealistom zabawę z językiem francuskim.

Naszym głównym celem jest propagowanie i popularyzacja tego pięknego, choć trudnego języka, jak również kultury francuskiej wśród młodzieży.

Dyktando odbędzie się 8 grudnia br. o godz. 10:00 w budynku Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. Hutnicza 9-9A.

Serdecznie prosimy o przekazanie informacji o konkursie Państwa uczniom. Zapraszamy do udziału, życząc osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i wygrania pięknych, prezentów książkowych. Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą elektroniczną na adres mailowy Iwona.Stasikowska@polsl.pl do dnia 4 grudnia br.

Jednocześnie zapraszamy nauczycieli języka francuskiego na spotkanie z p. Adrianną Kowalską, przedstawicielką wydawnictwa CLE International, które odbędzie się 8 grudnia 2015 r. w Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej o godz. 10:00.

Licząc, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem, łączymy wyrazy szacunku

 

 Dyrekcja Kolegium Języków Obcych wraz z wykładowcami specjalności język francuski

 

Karta zgłoszenia uczestników (pdf)
Karta zgłoszenia uczestników (doc)
Regulamin konkursu

 

 

***8 grudnia 2015***

   Dnia  08.12.2015 roku w siedzibie Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej odbyło się IX Mikołajkowe dyktando z języka francuskiego.

Laureatami konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych zostały następujące osoby:

I miejsce: Martyna Pawlak ZSO nr 11 w Gliwicach

II miejsce: Agata Wiencierz ZSO nr 11 w Zabrzu

III miejsce: Mateusz Nowak ZSO nr 11 w Zabrzu

Tekst dyktanda

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
DyktandoMikolaj2015Fra