VII Seminarium naukowe
„Człowiek we współczesnej nauce”

 

 

W dniu 23 lutego odbyło się w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej siódme seminarium naukowe z cyklu „Człowiek we współczesnej nauce”. Tematem wiodącym tym razem był:

CZŁOWIEK WOBEC ŚMIERCI

 

 
Prelegentami seminarium byli:

Dr Aleksandra Dembińska

Katedra Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, która wygłosiła niezwykle ciekawy i nasycony emocjami wykład pt.

"Postawy wobec śmierci u wolontariuszy hospicyjnych" (plik mp3)

 

Ks. Dr Grzegorz Strzelczyk

Prezbiter Archidiecezji Katowickiej, nauczyciel akademicki, który z właściwą sobie swadą i humorem przedstawił bardzo poważny jednak temat:

Teologiczne uwarunkowania postawy wobec śmierci (perspektywa katolicka)" (plik mp3)

 

Dr Jacek Kurek

Polski historyk-kulturoznawca, eseista, poeta, animator kultury, znawca muzyki i malarstwa, pedagog, wykładowca uniwersytecki, który zabrał wszystkich zgromadzonych w niezwykłą podróż pełną obrazów, dźwięku, fotografii, które łączyła wspaniała narracja, opowieść pt.:

Hospicjum jako centrum afirmacji życia" (plik mp3)

 

Wygłoszone wykłady stanowiły podstawę do bardzo ożywionej dyskusji zgromadzonych na spotkaniu pracowników, studentów i absolwentów kolegium oraz gości z innych wydziałów Politechniki Śląskiej.
Dobra atmosfera spotkania i przyjemność wynikająca z możliwości uczestniczenia w intelektualnych, a tym razem także emocjonalnych opowieściach sprawiła wszystkim uczestnikom wiele przyjemności. Organizatorów cieszy oprócz wspaniałej frekwencji także aktywność i refleksyjność studentów Kolegium i gości. Tym razem w związku z charakterem spotkania a także, a może przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę postanowiliśmy zamiast abstraktów z wystąpień zamieścić linki do ścieżek dźwiękowych.

 

 

Foto relacja w naszej galerii

 

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
VII Seminarium