VI Seminarium naukowe
„Człowiek we współczesnej nauce”

 

 

W dniu 30 listopada 2016 odbyło się w Kolegium Pedagogicznym Politechniki Śląskiej szóste seminarium naukowe z cyklu „Człowiek we współczesnej nauce”.
Tematem wiodącym tym razem był
:

H U M A N I Z M

 

 
Prelegentami seminarium byli:

Dr Jerzy Wolny

Ablism

Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych, Politechnika Śląska
Zainteresowania naukowe: Pedagogika specjalna, Autonomia i niezależność osób niepełnosprawnych, Technologie w edukacji, Neuroedukacja

 

Dr Grażyna Osika

Koniec człowieka - szukając człowieka. Hermeneutyka podmiotu M. Foucaulta

Katedra Stosowanych Nauk Społecznych, Wydz. Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej
Autorka podejmuje dialog z wybranymi klasykami socjologii, aby udzielić odpowiedzi na fundamentalne pytanie: Jak koncepcje rozumienia-racjonalności-języka łączą się z ideą odkrywania prawdy i jakim podlegają rygorom metodologicznym?

 

Prof. dr hab. Mariusz Wojewoda

Nowe społeczeństwo a dobro wspólne

Zakład Etyki, Instytut Filozofii, Uniwersytet Śląski

 

Wygłoszone wykłady stanowiły podstawę do bardzo ożywionej dyskusji zgromadzonych na spotkaniu pracowników, studentów i absolwentów kolegium oraz gości z innych wydziałów Politechniki Śląskiej.

Dobra atmosfera spotkania i przyjemność wynikająca z możliwości uczestniczenia w intelektualnych dociekaniach wpisanych w nurt współczesnych sporów naukowych sprawiła wszystkim uczestnikom wiele przyjemności. Organizatorów cieszy przede wszystkim frekwencja i aktywność dużej liczby studentów Kolegium i gości.

 

Foto relacja w naszej galerii

 

Strona główna Seminarium

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
VI Seminarium