Mgr Alina Wojaczek

 
 
Zakład Lingwistyki Stosowanej
E-mail: Alina.Gabriela.Wojaczek@polsl.pl
 
Pokój nr: 119

 

Magister filologii romańskiej, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, nauczyciel i pedagog. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe Zarządzanie w oświacie. Długoletni nauczyciel w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, aktualnie wykładowca języka włoskiego w Politechnice Śląskiej. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w pracy dydaktycznej ze studentami stale prowadząc różnego rodzaju zajęcia z praktycznej nauki języka włoskiego.  W swojej działalności dydaktycznej zajmowała się również teoretycznym i praktycznym kształceniem przyszłych nauczycieli języków obcych oraz w przygotowaniem do zawodu nauczyciela, jako opiekun praktyk pedagogicznych. W obszarze jej zainteresowań znajduje się nauczanie i uczenie się języków obcych przy wsparciu nowoczesnych technologii.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia - Europa Języków i Kultur, w ramach którego uczestniczyła w międzynarodowym projekcie EMECOE „Utliser les TICE pour améliorer l’enseignement de l’oral”. Bierze także udział w projektach Uczelni.

Zainteresowania badacze:

  • dydaktyka języka włoskiego
  • technologie informacyjne w nauczaniu języków obcych
  • psycholingwistyka

Prowadzone przedmioty:

  • Przedmioty z zakresu praktycznej nauki języka włoskiego: gramatyka praktyczna, rozumienie, pisanie, konwersacje
  • Korespondencja handlowa
  • Technologie informacyjne

Zainteresowania pozanaukowe:

Podróże i kulinaria

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Alina Wojaczek