Historia Katedry

Katedra Informatyki i Aparatury Medycznej wywodzi się z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, na którym od 1969 roku kształceni są studenci na specjalnościach z pogranicza techniki i medycyny. Na kierunku informatyka prowadzono specjalność Informatyka w Medycynie, z kolei na kierunku Elektronika można było wybrać specjalność Elektronika Biomedyczna. Wieloletnia interdyscyplinarna współpraca z licznymi jednostkami naukowo-badawczymi oraz medycznymi umożliwiła powstanie Katedry Informatyki i Aparatury Medycznej.