Wydział Górnictwa i Geologii

REKRUTACJA NA STUDIA I STOPNIA

Informacja dla kandydatów

 

Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia w III naborze. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia proszeni są o dostarczenie dokumentów do siedziby Centralnej Komisji Rekrutacyjnej.

 

Jestem na liście zakwalifikowanych. Co dalej?

Uaktualniona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia w II naborze została ogłoszona 24 września o godz. 12.00. Jeżeli jesteś na tej liście, musisz uzupełnić kwestionariusz osobowy w systemie SOREK oraz wgrać zdjęcie do systemu (potrzebujemy tylko wersji elektronicznej zdjęcia, papierowych zdjęć nie przynoś). Wgrywane zdjęcie musi być aktualne, kolorowe i zgodne z wymaganiami obowiązującymi dla dowodów osobistych. Akceptowane formaty plików to JPEG, TIFF, BMP, PNG i GIF (zalecamy jednak JPEG). Zdjęcie musi mieć rozmiar co najmniej 236x295 pikseli, zdjęcia większe zostaną przeskalowane i przycięte do formatu 4:5. Możesz sam przyciąć zdjęcie dowolnym programem graficznym, jeśli nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj do instrukcji. Jeśli już się z tym uporałeś, to wydrukuj kwestionariusz (wydruk może być czarno-biały), podpisz go w dwóch miejscach i dostarcz wraz z pozostałymi dokumentami do siedziby Zespołu technicznego ds. rekrutacji.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, gdzie i kiedy?

Zaopatrz się w białą tekturową wiązaną teczkę, naklej na nią czwartą stronę kwestionariusza, a do środka włóż następujące dokumenty:

  • kwestionariusz osobowy (wydrukowany z systemu SOREK i podpisany),
  • kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał należy przedstawić do wglądu),
  • oświadczenie o braku przeciwskazań do studiowania (nie trzeba przynosić zaświadczenia lekarskiego).

Zakwalifikowani kandydaci powinni dostarczyć teczkę z dokumentami do siedziby Centralnej Komisji Rekrutacyjnej (Gliwice, ul. Akademicka 2, pok. 38d). Nie zapomnij wziąć ze sobą dowód osobisty i świadectwo dojrzałości! Komisja będzie przyjmować dokumenty w następujących terminach:

  • 24 września (wtorek) w godz. 12-17,
  • 25 września (środa) w godz. 8-15.
Termin nie pasuje? Zadzwoń do nas (32 237 24 02), na pewno coś wymyślimy.

Nie mogę w terminie osobiście dostarczyć dokumentów. Co robić?

Jeżeli nie jesteś w stanie osobiście złożyć dokumentów, możesz to zrobić przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo nie musi być poświadczone notarialnie. Wystarczy wypełnić druk pełnomocnictwa. Przypilnuj pełnomocnika, żeby w terminie dostarczył dokumenty!

 

Złożyłem dokumenty. Co dalej?

Ogłoszenie listy przyjętych w III naborze nastąpi w czwartek 26 września o godz. 15.00. Jeżeli jesteś na liście przyjętych na studia, gratulujemy! Do inżyniera już tylko krok :-) Możesz zapoznać się z organizacją roku akademickiego 2019/2020 i po otrzymaniu numeru albumu zarejestrować się w systemie obsługi toku studiów SOTS. Zajęcia na studiach stacjonarnych rozpoczynają się 1 października (tydzień parzysty), na studiach niestacjonarnych terminy zjazdów są podane tutaj). Rozkład zajęć będzie gotowy ok. 25 września, ale przed rozpoczęciem zajęć może ulegać zmianom, więc najlepiej sprawdzać go na bieżąco (dostęp do rozkładu zajęć nie wymaga podania loginu).

  Jak długo trwają studia?

Studia I stopnia na kierunku Automatyka i Informatyka Przemysłowa trwają 8 semestrów (z tego jeden semestr jest przeznaczony na praktykę), na pozostałych kierunkach 7 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera.

 

Ile kosztuje studiowanie?

Studia stacjonarne są bezpłatne, studenci ponoszą opłaty jedynie za powtarzanie przedmiotów. Studia niestacjonarne (zaoczne) są płatne, opłata wynosi 2250 zł za semestr. Opłatę należy wnieść w ciągu 14 dni od podpisania umowy (na początku semestru). Dodatkowe informacje będą podane w gablotach przy Dziekanacie oraz na stronie internetowej Wydziału. 

 

  Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania mailowo (wgig_rekrutacja@polsl.pl) lub telefonicznie (32 237 24 02 lub 32 237 23 90).

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Rekrutacja