28 lutego 2019
Prezentacja projektu PBL na zebraniu naukowym Katedry Mechatroniki

W dniu 26 lutego 2018 roku w Katedrze Mechatroniki odbyło się seminarium naukowe, podczas którego grupa studentów II semestru studiów magisterskich Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych oraz Wydziału Elektrycznego zaprezentowała efekt pracy zrealizowanej w ramach projektu PBL „Neuroterapia w praktyce”.
      W ramach projektu studenci Wydziału Elektrycznego opracowali i wykonali system do terapii Biofeedback z zastosowaniem modułu do monitorowania fal mózgowych EEG, czujnika tętna HRV oraz rezystancji skóry GSR sterowanych za pomocą mikrokomputera RaspberryPI. System steruje niewielkim robotem kołowym. Studentki z Kolegium opracowały protokół terapeutyczny dla dzieci w wieku ok 8 lat.
     Prace grupy projektowej realizowane były pod opieką dr. inż. Pawła Wawrzały z Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych oraz dr. inż. Marka Kciuka z Katedry Mechatroniki.

dr inż. Marek Kciuk

Wiadomość utworzona: 28 lutego 2019 07:42, autor: Andrzej Piechocki