7 stycznia 2019

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej zaprasza studentów Wydziału Elektrycznego do udziału w spotkaniu pt. „Jak zbudować w Polsce startup technologiczny i co robić żeby nie przepadł w Dolinie Krzemowej?”.

Spotkanie odbędzie się 10 stycznia (czwartek) o godz. 14.00 w siedzibie AIP (Gliwice, ul. Ba-nacha 7). Spotkanie poprowadzi Pan Marek Ostafil z firmy „Cyberus Labs”.

„Cyberus Labs” jest to firma (start-up), która dostarcza rozwiązania w dziedzinie cyber bez-pieczeństwa i celem jej jest eliminowanie źródła cyber zagrożeń, a nie jedynie reakcja na nie. Łączy technologię zaprojektowaną w Dolinie Krzemowej i umiejętności polskich inżynierów. System Cyberus Key firmy Cyberus Labs miał światową premierę w lutym 2017 roku podczas Mobile World Congress w Barcelonie, po tym jak został wybrany spośród niemal tysiąca firm z całego świata do akceleratora Startup Bootcamp Barcelona, który był poświęcony big data i IoT. Firma Cyberus Labs została wybrana, jako jedyna firma z obszaru cyber bezpieczeństwa do udziału w Startup Collider organizowanego przez PwC w Polsce.

W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje dotyczące powadzenia międzynaro-dowego biznesu, pozyskiwania środków unijnych oraz zapoznać się ofertą technologiczną firmy wobec zagrożeń w zakresie cyber bezpieczeństwa dla IoT.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod adresem: aip@polsl.pl.

Szczegółowe informacje na stronie: www.aip.polsl.pl

dr inż. Ireneusz Jóźwiak

Wiadomość utworzona: 7 stycznia 2019 13:17, autor: Andrzej Piechocki