20 grudnia 2018
50 KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ

14 grudnia 2018 r. odbyła się sesja konkursowa „50 KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ Z ELEKTRYKI” zorganizowanego tradycyjnie przez Oddział Gliwicki SEP i Koło SEP nr 10 przy Politechnice Śląskiej przy współudziale Oddziału Elektryków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej i Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Do konkursu zgłoszono 6 prac i projektów dyplomowych:

Imię i nazwisko Tytuł pracy Jednostka Uwagi
Agnieszka DZIENDZIEL
Wielonapięciowe elektroenergetyczne linie napowietrzne Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów,
RE-1
dr hab. inż. Henryk Kocot
Stanisław GOROL
Przetwornik pomiarowy do wagi tensometrycznej z interfejsem przemysłowym Instytut Elektroniki, Wydział AEiI
RAU-3
Andrzej Malcher
inż.
Maciej HASA
Opracowanie koncepcji, projekt oraz wykonanie układu napędowego zasilanego z przemienników częstotliwości zarządzanych poprzez panel z wykorzystaniem sieci PROFINET Katedra Mechatroniki,
RE-6
projekt inżynierski

Paweł Kowol
inż.
Dawid KUŚ
Mikroprocesorowy sterownik hamowni do laboratorium napędu elektrycznego Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego
i Robotyki, RE-5

projekt inżynierski

Michał Jeleń

Monika MIKOŁAJCZYK
Konstrukcja termoelektrycznego modułu konwersji energii słonecznej w elektryczną Katedra Elektotechniki
i Automatyki Przemysłowej, Wydział GiG, RG-1
Andrzej Nowrot
Grzegorz ZIOŁO
Nawijarka małych cewek Katedra Metrologii, Elektroniki i Automatyki
RE-2
Adam Pilśniak

Po zapoznaniu się z pracami dyplomowymi oraz ich prezentacjami Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. inż. Kazimierz Gierlotka, prof. Pol. Śl. (przewodniczący), mgr inż. Czesława Bella, dr inż. Jan Kapinos, inż. Józef Kluska, mgr inż. Krzysztof Kolonko, dr inż. Paweł Kubek, dr inż. Jan Machniewski, dr hab. inż. Joachim Pielot, dr inż. Tomasz Rusek postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:
  • I nagroda       -   mgr inż. Grzegorz ZIOŁO
  • II nagroda      -   mgr inż. Agnieszka DZIENDZIEL