24 kwietnia 2018
Profesor Marian Pasko Honorowym Profesorem Politechniki Rzeszowskiej

W dniu 18 kwietnia 2018 roku władze Politechniki Rzeszowskiej nadały zaszczytny tytuł Honorowego Profesora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Marianowi Pasko. Godność ta przysługuje naukowcom, którzy wnieśli istotny wkład w rozwój naukowy i dydaktyczny tej uczelni. Obok prof. Mariana Pasko tytuł otrzymali: prof. Lesław Gołębiowski oraz prof. Jerzy Lewicki. Tytuły wręczył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

zdjęcia: Marian Misiakiewicz

Laudację na cześć prof. Mariana Pasko wygłosił prof. Mariusz Korkosz z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Podkreślił w niej, że jako członek Rady Wydziału Politechniki Śląskiej, a później jako członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów prof. Marian Pasko brał aktywny udział w rozwoju kadry naukowej Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, umożliwiając przeprowadzenie kilku postępowań habilitacyjnych, co pozwoliło istotnie wzmocnić kadrę naukową Wydziału. Z pełną treścią Laudacji zapoznać można się pod poniższym linkiem.

Andrzej Kowalik

Wiadomość utworzona: 24 kwietnia 2018 08:45, autor: Andrzej Piechocki