5 stycznia 2021
Pracownicy Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej wśród 2% najbardziej wpływowych naukowców

Trzech naukowców z Wydziału Chemicznego zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie pod kątem przyjętych wskaźników cytowań ich publikacji. To druga edycja badania zapoczątkowanego w 2019 r. na podstawie publikacji w czasopiśmie PLOS Biology autorów z Uniwersytetu Stanforda, Elsevier oraz SciTech Strategies.

Ranking zawiera nazwiska 2% naukowców uszeregowane na podstawie przyjętych wskaźników oceny dorobku naukowego, takich jak: index Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz rola i miejsce na liście autorów. W zestawieniu znalazło się blisko 160 tys. osób, z czego 726 z Polski. Wśród nich znajduje się 15 naukowców z Politechniki Śląskiej (wg kolejności podanej w zestawieniu):

• prof. dr hab. inż. Mieczysław Łapkowski
  • prof. dr hab. inż. Marian Turek
  • dr hab. inż. Wojciech Simka, prof. PŚ

Wyróżnionym w badaniu autorom serdecznie gratulujemy.

Wiadomość utworzona: 21 grudnia 2020 12:29, autor: Jacek Kocurek
Ostatnia modyfikacja: 5 stycznia 2021 09:29, wykonana przez: Jacek Kocurek