18 listopada 2020
Zmarł prof. dr hab. inż. Karol Machej

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 12-tego listopada 2020 roku zmarł w wieku 89 lat
Ś.P.
prof. dr hab. inż. Karol Machej

Uczony, specjalista w dziedzinie inżynierii chemicznej, autor licznych prac naukowo-badawczych, wychowawca wielu pokoleń inżynierów chemików i inżynierów mechaników, przyjaciel młodzieży. Pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, a następnie Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej, w tym Prodziekana Wydziału, Dziekana Wydziału, Dyrektora Instytutu Inżynierii Chemicznej i Budowy Aparatury, Członek Senatu Politechniki Śląskiej, Członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Msza święta w intencji Zmarłego odbędzie się 20-go listopada 2020 o godz. 9-tej w kościele parafii Rybnik-Ochojec

Dziekan i pracownicy
Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej