22 września 2020
Sukces pracowników Wydziału Chemicznego

Z przyjemnością informujemy, iż w ramach programu Lider (NCBiR) finansowanie uzyskały cztery projekty z Politechniki Śląskiej, w tym aż dwa z Wydziału Chemicznego.

Laureatami są pracownicy Katedry Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii (RCh-1): dr inż. Alicja Kazek-Kęsik oraz dr inż. Maciej Sowa. Tym samym Katedra RCh-1 stała się liderem w pozyskiwaniu tego typu projektów (w sumie 5).

Tytuły grantów:

• dr inż. Maciej Sowa – „Opracowanie technologii formowania anodowych powłok tlenkowych na stopach metali lekkich na drodze plazmowej obróbki elektrolitycznej w kierunku otrzymywania kompleksowych systemów zabezpieczenia powierzchni”;
  • dr inż. Alicja Kazek-Kęsik – „Technologia wytwarzania warstw hybrydowych na implantach tytanowych dedykowanych zwierzętom”;

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Wiadomość utworzona: 22 września 2020 11:53, autor: Jacek Kocurek